Above the Clouds

על גג העולם 3

סדרת אירועי תרבות תחת כיפת השמיים על גג קסום בפלורנטין

הנכם מוזמנים לסדרת אירועים סובבי עולם, הפקה ייחודית ובלעדית לבית החוויות של סורנגה.

באירועים אלו נזכה לטעום, לחוות, ללמוד, להאזין ולהרגיש בכל פעם תרבות של מדינה אחרת.

האירועים בהנחיית צוות מובחר של מומחי תרבות, עם מספר מקומות מוגבל.

במהלך שנת הקורונה, הצלחנו ליצור בהצלחה שתי סדרות של אירועי התרבות הללו, בהן הצלחנו להרגיש בתנועה ולהתרענן בטבילה קצרה ביעדים קסומים בעולם....

והנה, אנחנו בפתחה של סדרה מס' 3!

נשמח לחגוג איתכם בהרצאות מרתקות ומעוררות מחשבה, באוויר הפתוח שמזמין לנו עוד בריזות נעימות, עם מרצים משובחים, אוכל מעולה, יין איכותי ואווירה של שחרור וגילוי עולם.

על גג העולם 3 - תוכנית האירועים

תאריכי על גג העולם 3 - 1.png

בעקבות הביקוש נוסף תאריך חדש לערב אוזבקיסטן עם דניאל גולדנברג - 27.6!

אירוע מס' 1: קולומביה אהובתי

קולומביה הינה אחת המדינות המסעירות והחושניות ביותר בדרום אמריקה, במפגש שלנו נחקור אותה לעומק...נתחיל בסקירה היסטורית קצרה, המהווה מעין מיקרו-קוסמוס לכל ההיסטוריה של היבשת, נמשיך במסע תיירותי הבוחן את האתרים המרכזיים במדינה, ונקנח במסע של פולקלור, צבעים וקולות בין הפסטיבלים הרבים והמלהיבים שיש לקולומביה להציע.

נעם סלע - מרצה ומדריך טיולים לפינות נידחות ברחבי העולם, בדגש על אתניות ופולקלור, תרבות ואמנות, היסטוריה והווה. חי, למד, לימד, טייל והוביל טיולי עומק לקולומביה.

תאריכי אירועי קולומביה:

10.5 - נותרו 2 מקומות

11.5 - מלא!

אירוע מס' 2: צרפת - 2021 שנת נפוליאון

השנה צרפת מציינת 200 שנה למותו של נפוליאון בסדרה מרשימה של אירועים והממשלה הכריזה כי 2021 תהיה "שנת נפוליאון". זהו צד חריג ביותר כי דמותו עד היום, אפילו בצרפת, שנויה במחלוקת בלשון המעטה; מצד אחד מהללים אותו ואת מורשתו ומתפארים בהישגיו ומצד שני משחיתים ואף הורסים את פסליו במקומות רבים במדינה בגלל חלקו בהחזרת העבדות. אין עוד מנהיג צרפתי שזכה ל"שנה" משלו, אפילו לואי ה-14 האגדי, ששלט 72 שנה! לא זכה לכבוד שכזה. אז איך זה שהאיש מצליח להלהיט את הרוחות ולהצית את הדמיון 200 שנה לאחר מותו? מי אתה נפוליאון בונפרטה? איך הצלחת בתום 15 שנות שילטון בלבד להיחרט בדפי ההיסטוריה ובתודעה התרבותית העולמית בצורה כה עמוקה? למה אוהבים לשנוא אותך? בהרצאה ננסה להבין את מקורותיהן של ה"אגדה שחורה" ו"אגדת הזהב" שמלוות אותו כבר 200 שנה ונתמקד ביחסו המורכב מאוד ליהודים, פרק מרתק ולא מוכר בהיסטוריה שלנו.

 

רפאל רוזנבאום - איש ים, מדריך שייט באגן הים התיכון ומדריך טיולים. בעל תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה ותואר שני במנהל עסקים. דובר עברית, אנגלית, צרפתית, איטלקית וגרמנית.

חבר בעמותה הבינלאומית לחקר נפוליאון ותקופתו. חוקר את תקופת נפוליאון כבר 16 שנה ומוביל סיורים בנושא, מרצה ומתמחה בנושא נפוליאון והיהודים.  

תאריכי אירועי צרפת: 31.5 ו-1.6

אירוע מס' 3: הים אותו הים והבוזוקי אותו הבוזוקי – המוסיקה היוונית ואנחנו

מה יש בה, במוסיקה היוונית, שכל כך קוסם לנו, הישראלים, ואיך קרה שהיא הפכה למאגר השראה כה גדול עבור הזמר העברי? הסיפור מאחורי האהבה הזאת חוצה ימים ויבשות ונוגע בהיסטוריה האישית ובאהבות המוסיקליות של כל אחד ואחת מאיתנו.

בהרצאה שישולבו בה קטעי מוסיקה יוונית, יחד עם שירים עבריים שמקורם יווני, נדבר על קווי הדמיון בין ההיסטוריה של יוון המודרנית להיסטוריה של מדינת ישראל, על אירועים היסטוריים שעיצבו את פני החברה, על התפקיד אותו מילאה המוסיקה היוונית בתמורות שחלו בטעם הישראלי, ועל מהפכים תרבותיים שקרו בשתי המדינות.

במהלך ההרצאה ישולבו קטעי מוסיקה מוכרים יותר ופחות, ונוכל להבין סוף סוף מה זה רבטיקו ולמה רוב המוסיקה היוונית שאנחנו שומעים היום היא משהו אחר לגמרי, למרות שהושפעה ממנו עמוקות.

נבין קצת יותר לעומק את המורכבות של יוון המודרנית, ואת הסיבות שבגללן אנחנו כל כך אוהבים את התרבות הזאת.

 

אורלי פינקלמן - לפני 35 שנים התאהבה ביוון והשאר היסטוריה, או כמו שהיא אוהבת לומר – בלב שלה, במקום חדר ימני יש לה חדר יווני. למדה קולנוע עם נתח נכבד של פילוסופיה, ספרות ותרבות. בין יתר עיסוקיה, הדרכת טיולים ביוון.

תאריכי אירועי יוון: 14.6 ו-15.6

אירוע מס' 4: אוזבקיסטן – סיפורי שיירות

ארץ מסתורית ועתיקה, מלאה במסגדים ואומנות, פולחני אש ואוכלוסייה ההררית. ארץ אשר למדה את צעדיה הראשונים בדרכו של הקפיטליזם המודרני בשנות ה-90 של המאה ה-20.

עין אחת מביטה לאחור, לעבר עברה המפואר והמפותל בין אימפריות ותלי מדבר, עין שניה מחייכת בחמלה אל עבר העתיד, חיוך מלא שיני זהב שידועים כסמל לעוצמה ויכולת.

אוזבקיסטן, שכבות - שכבות של סיפורי שיירות.

שעון חול שנעלמו בו כולם.. אלכסנדר מוקדון, הפרסים, המוסלמים הראשונים ואף הרוסים הסובייטים.. זהו מקום של שינוי מתמיד ומהות קבועה.

מוזמנים ומוזמנות לערב צבעוני על גורלות, סיפורי עמים ומשמעותו של זיכרון.

דניאל גולדנברג – אנתרופולוגית תרבותית ומדריכת טיולי עומק מזה 17 שנים למרכז אמריקה, אוזבקיסטן ולרוסיה. בוגרת לימודי היסטוריה ואנתרופולוגיה ובעלת תואר שני בלימודי תרבות באוניברסיטת תל אביב. דוברת רוסית מהבטן, עברית מהחיים, אנגלית מהספרים וספרדית מהלב.

תאריכי אירועי אוזבקיסטן:

27.6 - ההרשמה בעיצומה

28.6 - מלא!

29.6 - מלא!

אירוע מס' 5: פפואה ניו גיני - אוסף סיפורים

נחווה ערב סיפורים מהאי השני בגודלו בעולם.

33 שנים של השתלבות אל תוך רקמת חיים תוססת וצבעונית, אל מחוזות בהם חיים 830 שבטים שונים, מקום בו מסורתי ומודרני נפגשים ונותנים פרשנות מרתקת למציאות.

מגיה, כישוף, אמונות ובעיקר פיסות חיים שמתחברים למצרף מדהים.

רז שרבליס - בעל תואר שני באנתרופולוגיה ותואר שני בלימודי מזרח אסיה, מדריך טיולים בכיר ליפן ולפפואה ניו גיני. חי תקופות ארוכות באיי פפואה במחיצת השבטים המקומיים. נחשב למרכז ידע בכל הנוגע לאיים אלו.

תאריכי אירועי פפואה: 12.7 ו-13.7

אירוע מס' 6: מסע טעמים באמריקה הלטינית

נהנה ממסע מגרה חושים סביב מטבחי היבשת הלטינית. מהטורטייה הצפונית, הסביצ'ה הפרואני, האסאדו הדרומי וכמובן האוכל הברזילאי המסורתי. נשמע על פרודוקטים שמוכרים בכל בית, שמקורם עמוק בתוך היבשת וגרמו לשינוי קולינרי ותפיסתי בכל העולם. אמריקה הלטינית, כמה עושר וטעם מהעגבנייה, דרך הקינואה ועד למסעדות מישלן במקסיקו, פרו ועוד!

שרון קזצ'ינסקי - יונקת ברזיל מהבית, ומגדירה את אמריקה הלטינית כבית שני. מכירה את פטגוניה ברגליים, את הרי האנדים מהאוניברסיטה ואת מרכז אמריקה מרילוקיישן. ליוותה ועזרה בהפקת התוכנית של גידי ואהרוני בברזיל.

תאריכי אירועי מסע טעמים באמריקה הלטינית: 26.7 ו-27.7

מה המחיר כולל?

 • אירוע ייחודי ובלעדי לקבוצה קטנה של אנשים (עד 22 משתתפים) על גג קסום תחת כיפת השמיים.

 • הנחייה של מיטב המרצים המקצועיים ביותר בתחומם

 • כיבוד קל אותנטי – 4 טעימות קולינריות מארץ היעד שיוגשו במהלך האירוע

 • יין זורם ללא הגבלה

עלות אירוע: 199 ₪ -  ברכישת מנוי לכל סדרת האירועים

עלות אירוע בודד: 245 ₪ - במידה ונותרו מקומות

פרטים נוספים

 • שעת תחילת האירוע - 19:30.

 • הגג נמצא בקומה שלישית ללא מעלית.

 • האירוע מתקיים באוויר הפתוח, ללא מיזוג, יחד עם זאת נבקש בהתאם להנחיות להגיע עם מסכות.

 • לידיעתכם, יתכן ומיקום האירוע ישתנה בהתאם להנחיות העתידיות ותנאי מזג האוויר.

 • האירוע מתקיים עם מינימום 15 איש ומקסימום 20.

 • ניתן להזמין אירוע זה, כסדרה או אירוע בודד, גם כאירוע פרטי לקבוצות חברים/משפחה/אירגונים במועד לבחירתכם – מוזמנים ליצור איתנו קשר לפרטים נוספים 052-8000534

 • תנאי תשלום: ניתן לשלם בהעברה בנקאית או באפליקציית BIT.

 • תנאי ביטול: אנו מודעות למצב המשתנה (נקווה רק לטובה), באם חלילה ישונו ההנחיות ולא נוכל לקיים את האירועים, יוחזר לך התשלום במלואו. ניתן לבטל את השתתפותך באירוע ללא דמי ביטול עד 5 ימים לפני מועד האירוע, לאחר מועד זה דמי הביטול יעמדו על 50% משווי העסקה. 

למידע נוסף והרשמה

פנייתך נשלחה בהצלחה! ניצור איתך קשר בהקדם

  למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של יותר מ-16 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מתעדכנת תדיר בבתי מלון חדשים, מסעדות שנפתחות, אתרים מעניינים ומעדכנת את מסלולי הטיולים בהתאם.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.