top of page
georgia_2560_131222.jpg

טיול נשים לגאורגיה

בהדרכת רותי מילר, אורלי פינקלמן

guide_02_icon_01_231221.png

7 ימים / 8 לילות

nights_icon_01_231221.png

פליאה והפתעה ממלאות את לבנו בכל ביקור בגיאורגיה:

נופיה פראיים, עריה משלבות ארכיטקטורה מרהיבה עם עבר מפואר, אנשיה מסבירי פנים והיין שלה ישמח לבב אנוש.

עד היום חיים בה צאצאיהם של עמים הרריים ונועזים, ששמרו בקנאות על עצמאותם בחסות הפסגות המושלגות של הקווקז. גם כשהיתה נתונה לכיבושים במשך מאות שנים, אנשיה מעולם לא ויתרו על שפתם הייחודית, על הכתב יוצא הדופן, על המטבח הרבגוני ועל התרבות המפעימה.

 

קרבתה הגיאוגרפית מאפשרת לנו לבוא אליה שוב ושוב, ובכל פעם להתאהב בה מחדש.

רכס הרים מפריד בין צידה המזרחי למערבי, הופך את שטחה הקטן יחסית לבית המאכלס שתי חוויות גיאוגרפיות שונות זו מזו באופן מפתיע.

 

בטיולי הנשים שלנו, נתמקד בצד המזרחי, המאכלס את הבירה טביליסי, את רכס הקזבקי הנהדר של הקווקז הגבוה ואת אזור היין מרחיב הלב, קאחתי.

בין שלושת האזורים הללו, הכל כך שונים זה מזה, נטייל בנחת, נכיר את התרבות יוצאת הדופן של הגיאורגים (רק אל תקראו להם גרוזינים!) ונתאהב בארץ ובאנשיה.

 

הנה חמישה דברים שאנו אוהבות במיוחד בארץ הנהדרת הזאת:

 

 1. הרי הקווקז הגבוהים והפראיים, המתנשאים לגובה עצום - 5,000 מ'! פסגותיהם מושלגות גם בקיץ, ומולם אנחנו מרגישות תמיד בנות מזל, על הזכות לטייל במקום כזה ולחזור אליו שוב ושוב. 

 2. המטבח הגיאורגי המקומי, המבוסס על תוצרת מקומית וטריה. עם שפע של חומרי גלם וטעמים, הוא משמח אותי בכל ארוחה מחדש, ולא פלא: הוא מלא בהפתעות, החל מהחצ'פורי והחינקאלי, ועד לתבשילים מסורתיים שעשויים ממיטב תנובת האדמה המקומית. בשווקים נמצא שפע ירקות יפהפיים, פירות טריים ומיובשים, מיני מאפה ולחמים מסורתיים שלא נוכל לעמוד בפני הניחוח שהם מפיצים מיד עם יציאתם מהתנור. 

 3. הגיאורגים הם אנשים שמחים, עליזים, מסבירי פנים ואוהבי חיים. כמה אנחנו אוהבות לפגוש אותם בבתי המלאכה המסורתיים, היקבים הביתיים, הכנסיות והמנזרים העתיקים. 

 4. הגיוון המדהים של הנופים: בין ההרים משתרעים עמקים תלולים ואגני נהרות רחבים. הטיול שלנו מגיע למעיינות מינרליים ומרחצאות, מערות ומפלים, אגמים ונהרות, ערים עתיקות ומבצרים, עיירות קסומות ויקבים. 

 5. השילוב בין האולטרא-מודרני לבין הישן והמסורתי. בטיולנו, נעבור בין החדש לעתיק ונתפעל מהאופן בו הם מתקיימים זה בצד זה.

 

ועוד דבר שאנו מאוהבות בו בטיול הספציפי הזה:

שלושה לילות בקזבגי (הקווקז הגבוה!!!) במלון ROOMS המושלם שזכה בעשרות פרסים, ושהשהות בו הופכת את החוויה למשהו שונה לחלוטין.

אל הרי הקווקז המהפנטים
כולל 3 לילות בקזבגי במלון Rooms הקסום שזכה בעשרות פרסים!

רוצה להצטרף לחוויה? 

מלאי את הטופס ואני אחזור אלייך בהקדם

Status
Status

המדריכות לגאורגיה

רותי מילר

מדריכת טיולים בחו”ל ומורת דרך בארץ, תושבת הגליל, אומנית בחומר. למדה ארכיאולוגיה באוניברסיטת ת”א ואומנות וקרמיקה בקולג’ בסידני, שם חיה עם משפחתה כ- 8 שנים. בעקבות קורס מורי דרך, חזרה ללימודי א”י וללימודי דתות באוניברסיטת חיפה. מדריכה בשני מעגלים: האחד נוגע בנצרות ואיסלם, אמנות ואומנות. השני נוגע באיתני הטבע ואיך עוצבו פני הנוף בהם אנו מהלכים היום.

ruti_miler_231221.jpg

אורלי פינקלמן

לפני 35 שנים התאהבתי ביוון והשאר היסטוריה, או כמו שאני אוהבת לומר – בלב שלי, במקום חדר ימני יש לי חדר יווני. באוניברסיטה למדתי קולנוע עם נתח נכבד של פילוסופיה, ספרות ותרבות.

האהבה לתרבות ולהיסטוריה הובילה אותי לחקור וללמוד תרבויות נוספות, וכך, מלבד יוון, התמחיתי בין היתר גם באוזבקיסטן (שאלכסנדר הגדול הגיע, בין היתר, גם אליה) וגם בגיאורגיה (שמחוזות קסומים בה מככבים בסיפורי המיתולוגיה היוונית).

​אוהבת להדריך, ליצור חוויות, לרגש ולהתרגש. 

בשבילי, כל טיול הוא מסע אל עצמנו ואל תרבויות לא מוכרות, 

בכל מסע אנו לומדות לראות את העולם בעיניים חדשות,

מכל מסע אנחנו חוזרות עשירות באין ספור חוויות ותגליות.

אורלי.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - טביליסי

 

נטוס בטיסת ערב ישירה מתל אביב לטביליסי.

על טביליסי אומרים שראתה כבר הכל: נוודים וסוחרים, לוחמים ומשחררים, עריצים ואנשי רוח, מוסלמים ונוצרים, טורקים וסובייטים - את כולם נשאה הרוח וטביליסי שרדה וספגה והפכה לעיר מעורבת ומגוונת.

לינה: טביליסי.

יום 2 | טביליסי - קזבגי

 

נבקר באחד המוזיאונים היפהפיים של העיר, נשוטט בין רחובות רחבים ומודרניים וסמטאות קטנות וציוריות, נמשיך לאחד האזורים השיקיים ביותר של טביליסי, מדרחוב מתחדש ובו גלריות אמנות, חנויות תכשיטים ומזכרות, בתי קפה ומסעדות.

נקפוץ לביקור קצר בשוק הפשפשים המכונה "שוק הגשר היבש" ובו מזכרות שמספרות לנו סיפורים על תקופות אחרות, ונצא מהעיר צפונה, לכיוון הקווקז הגבוה.

בדרכנו להרים הגבוהים, נבקר גם במבצר אנאנורי שנבנה אי שם במאה ה-16 או קצת אחריה, ובקרבתו הוקם מאגר מים אדיר ומרהיב. אנאנורי הייתה טירה ומושבם של האריסטביס (הדוכסים) של ארגווי, שושלת פיאודלית ששלטה באזור מהמאה ה-13 והמבצר שימש זירה לקרבות רבים.

לינה: מלון ROOMS – מלון בוטיק עטור פרסים בהרים.

יום 3 | יום באזור קזבגי: כנסייה נישאה, חינקלי ונוף שצוייר ביד אמן

נפתח את היום בהליכת בוקר מרעננת ומשובבת נפש למרגלות ההרים האדירים, שהגבוה שבהם מגיע לגובה הבלתי נתפס של למעלה מ-5,000 מ'!

נמשיך אל כנסיית השילוש הקדוש ליד הכפר גרגטי. מיקומה של הכנסייה הוא הגדה הימנית של נהר צ'חארי מתחת להר קזבגי, בגובה 2170 מטר מעל פני הים. כנסיית השילוש גרגטי נבנתה במאה ה-14 במיקום כה נידח, שבכל פעם שהיה איום של אויב חיצוני היא שימשה כמקום המחבוא לאוצרות הדת היקרים ביותר. מהכנסייה נראה נוף פנורמי יפייפה של הר קזבגי וכל העמק.

בשעות הצהריים נשתתף בסדנה להכנת חינקאלי וניהנה מארוחת צהריים משובחת אצל משפחה מקומית.

בשעות אחר הצהריים, נטייל אל עמק סנו ונלך, בתוך נופים קרחוניים שכמו יצאו מתוך גלויה, אל כפר נסתר בהרים.

לינה: מלון ROOMS – מלון בוטיק עטור פרסים בהרים.

יום 4 | יום באזור קזבגי: בטבע ההררי המפעים של הקווקז הגבוה

את היום הזה נקדיש לטיולים בטבע המרהיב של הקווקז הגבוה: ניסע עד מעבר דריאלי, מעבר הרים צר המסמן את הגבול בין גיאורגיה לרוסיה. נלך אל מפל גוולטי (או בתרגום - מפל הנחש), אשר דרך הררית ומפותלת מובילה אליו; נבקר בקניון טרוסו עם מעיינות הגופרית הצובעים את סלעיו בצבעים מרהיבים. ניתן לעצמנו להתמזג עוד קצת עם הטבע שיופיו באזור הזה פשוט לא ייאמן.

לינה: מלון ROOMS – מלון בוטיק עטור פרסים בהרים.

יום 5 | קזבגי - קאחתי

ניפרד מההרים הגבוהים ונצא למסע לכיוון דרום מזרח, אל חבל קאחתי משובב הנפש, אזור היין של גאורגיה.

בדרכנו נבקר ב"אנדרטת הידידות", אחד השרידים האחרונים לנוכחות הסובייטית הממושכת בגיאורגיה, אתר המספר סיפור תרבותי והיסטורי מרתק על מערכת היחסים המורכבת בין "אמא רוסיה" ל"אמא גיאורגיה".

בדרכנו, נעצור במנזר ג'ווארי מן המאה ה-6, הממוקם על ראש גבעה ונחשב למקום הקדוש בגאורגיה. כאן נוכל ליהנות מתצפית מקסימה ביותר על חיבור בין שני נהרות רחבים.

נבקר גם במצחטה הסמוכה, הבירה העתיקה של גאורגיה. נבקר בקתדרלת סווטיצחובלי ('העמוד הנותן חיים') ונשמע על אחת האגדות המכוננות של גיאורגיה, הקשורה בשמה.

מכאן לקאחתי, חבל ארץ היסטורי במזרח גאורגיה וגם חבל היין הרשמי של המדינה.

לקראת ערב נגיע אל סירנארי הנחשבת לאחת העיירות היפות ביותר באזור.

גם כאן נזכה לטעום את הכנסת האורחים של הגאורגים, שכבר הבנו שהם אכלנים ושתיינים גדולים: בארוחת הערב נתארח אצל זוג לבבי במיוחד ונקבל ברכות מיוחדות מבעלת הבית המקסימה.

לינה בסירנארי.

יום 6 | קאחתי - יום מלא בחבל היין של גיאורגיה

היום נטייל בין הגפנים, במקום בו הגיאורגים מייצרים יין לשימוש ביתי וממתקים מיוחדים מענבים ומבססים את התרבות המקומית על עולם היין והאירוח. כטובל בכרמים ויקבים רבים, כונה האזור על ידי הסופר אלכסנדר דיומא "הגן הגדול".

כשנופי הכרמים מקיפים אותנו, נבקר במרתף יין מלא קסם הבנוי בסגנון גאורגי מסורתי, נלמד על תנאי שימור היין וכמובן שנתבשם מכוס או שתיים, כי מי שלא שתתה יין גאורגי, כמו לא היתה בגאורגיה בכלל.

נבקר במנזר בודבה, מנזר נשים המוקדש לנינו, הלוא היא מייסדת הנצרות הגאורגית - המקרה היחיד בעולם של נצרות שנוסדה על ידי אישה. מסורת גידול הגפנים וייצור יין שזורה בזהות הלאומית של האומה הגאורגית.

נמשיך ליהנות מהכנסת האורחים הגיאורגית ונישאר ללון לילה נוסף בסירנארי.

לינה בסירנארי.

יום 7 | קאחתי - טביליסי - טיסה ארצה

​בשעות הבוקר נמשיך ליהנות מיופיה של סירנארי. נטייל ברחובות מרוצפי האבן של העיירה הציורית מהמאה ה-18, שהצליחה לשמר היטב את הרובע העתיק שלה. נצפה על החומה המרשימה ועל הנוף היפה של העמק שנפרש בפנינו.

לקראת אחר הצהריים נגיע בחזרה לטביליסי. אם עדיין דרושה לנו הוכחה לכך שנשים זוכות להערכה רבה בקרב החברה הגאורגית, נראה אותה במו עינינו על קו הרקיע של טביליסי. זוהי דמותה של קארתליס דדה – 'האימא של גאורגיה'. הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו אל הגבעה עליה היא ניצבת, מכאן נוכל להשקיף על הנוף היפה של העיר לפני שניפרד ממנה. בדרכנו למטה נחלוף על פני מצודת נאריקלה ועל פני בתים ישנים ומקסימים.

כשיגיע הרגע להתרענן ולנוח, נגלה גם את אחד ה-סודות של גאורגיה: באחד מבתי המרחץ הייחודיים נתענג על טבילה מרגיעה במי הגופרית בהם התברכה העיר. לאחר מקלחת הגונה בבית המרחץ וארוחת ערב, ניסע אל שדה התעופה של טביליסי ומשם נחזור הביתה. הגעה לישראל ביום מס' 8.

תאריכים, מחירים ועוד

יציאה: 11.06.24 | חזרה: 18.06.24

מדריכה: רותי מילר | מחיר: $2,890

יציאה: 07.10.24 | חזרה: 14.10.24

מדריכה: אורלי פינקלמן | מחיר: $2,890 | בחגי תשרי

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות

 • ביטוח בריאות ומטען

מחיר הטיול כולל

 

 • טיסה בינלאומית ישירה: כמפורט בתכנית

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה ושלושה כוכבים

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב, שתי ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב 

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ג'יפים מקומיים במידת הצורך כמפורט בתכנית 

 • אירוח בבית משפחה מקומית

 • מפגש עם אישה מקומית

 • שיעור הכנת לחם גיאורגי

 • שיעור יצירה בלבד

 • מופעי פולקלור

 • ביקור במרתף יין

 • ביקור בבית אומן קרמיקה

 • בילוי במרחצאות     

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכה מקומית דוברת אנגלית לאורך הטיול

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה להכנה לקראת היציאה לטיול

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד: $520

 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 22 נשים.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • במועד יוני: נגיע בבוקר לטביליסי ונגלה לאורך היום את קסמה.

 • במועד אוקטובר: ננחת לאחר חצות וניסע היישר למלון.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page