052-8000-534

  • Facebook
חוויות בארץ

בקצב הכפר

טיול נשים לג'סר-א-זרקא

לילה אחד, 2 ימים

6.2-7.2

מחיר לאדם: ₪988 

ההרשמה מוגבלת ל-18 נשים בלבד

אי שם על שביל ישראל, פסיעה מכביש ארבע ובסמוך לגלים, ניתן לעבור במנהרת הזמן אל מציאות אחרת.

אי שם בין הוילות של קיסריה לבין הקיבוצניקים של מעגן מיכאל חיים תושבי ג'סר א זרקא.

אולי פגשת אותם עושים עבודות ניקיון בבית החולים או בבית הספר, אולי אכלת מטעמים שלהם אצל חברה בזיכרון יעקב, אולי אפילו החלפתם מילה... אבל כיום הם האנשים השקופים של החברה שלנו.

רוב האוכלוסיה בישראל, יהודים וגם ערבים, לא מכירים את הג'סראוים מקרוב. לא מכירים את ג'סר למעט רצועת החוף הבתולית והיפיפייה, לא שמעו את הסיפור של התושבים ואיך הפכו להיות הכפר הערבי היחיד בישראל ששוכן לים התיכון, הכפר הערבי שמנותק מכלל האוכלוסייה. 

אנחנו מזמינות אתכן לצלול אל תרבות ייחודית, להכיר נשים שגרות קרוב ורחוקות מאיתנו מאוד בגלל או בזכות אורח החיים השונה שלהן, המנהגים המיוחדים, האמונות והערכים עליהם גדלו.

בין הרחובות והסיפורים, בין הנשים והאנשים המקומיים, בין הכפר לים.. נזכה לחוות את הקצב של הכפר ובמשך יומיים נהיה יחד במסע בזמן במציאות המקבילה של ג'סר א זרקא..

ביום חמישי נתכנס יחדיו תחת קורת הגג של הג'וחא גסטהאוס, עסק חברתי שמחולל שינוי משמעותי ביישוב באמצעות תיירות מזה 6 שנים. לאחר היכרות וצ'ק אין נצא בסיור רגלי בכפר אל המסגד; דרך סמטאות, כפר הדייגים ותל התנינים. בסיור נבין על העבר של אנשי הכפר, על המכשולים שחוו, הפיתוח שהחל, האוכלוסייה והפערים... סיור זה יאפשר לנו לשבור סטריוטיפים ודעות קדומות..

בערב נפגש לסדנת בישול בביתה של היפא, זוהי לא עוד סתם סדנא אלא חלון למרחב הנשי הערבי. לכל ישוב ערבי יש את הסגנון הייחודי שלו להכנת מנות מסורתיות מוכרות. מזה 17 שנים היפא מארחת קבוצות עם המאכלים האותנטיים מהמטבח הג'סראווי. בסדנא תגלה את סודות המרכיבים והתבלינים איתם מבשלת מגיל צעיר.

את הבוקר נפתח ביוגה נשית על חוף הים.

ביום שישי נפגש עם נשים מקומיות שלקחו חלק בפרוייקט יוזמה של הג'וחא גסטהאוס לקידום פיתוח כלכלי ותיירותי בג'סר, נשים שיוצרות שינוי בחייהן ובנוף החברה המסורתית בהן הן גדלו.

היום נחווה גם סדנה פרטית עם אחת מנשות היישוב.

את כל הארוחות נסעד בבתי מקומיים שיארחו אותנו לארוחות משפחתיות אותנטיות.

הלינה הינה בגסט האוס:

תנאי לינה פשוטים מאוד ובסיסיים – בגסט האוס יש 18 מקומות לינה בלבד. בחירת החדרים הינה על פי סדר ההרשמה.

פירוט:

חדר דורמס: 4 מיטות קומותיים עם שירותים ומקלחת משותפים

חדר טווין: 2 מיטות יחיד עם שירותים ומקלחת משותפים (תוספת 50 ₪ לאדם)

חדר זוגי: מיטה זוגית עם שירותים ומקלחת משותפים (תוספת 50 ₪ לאדם)

3 חדרים פרטיים: מיטה זוגית עם שירותים ומקלחת בחדר (תוספת של 100 ₪ לאדם)

מחיר הטיול כולל: לינה בגסטהאוס לילה אחד, ארוחת בוקר, סדנת בישול וארוחת ערב, 2 ארוחות צהריים, את כל המפגשים, הסיורים והפעילויות.

המחיר אינו כולל: הגעה אל/מ ג'סר.

לתנאים כלליים ואחריות, יש ללחוץ כאן.

אהבת?

לחצי כאן להורדת טופס ההרשמה

  למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של יותר מ-16 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מתעדכנת תדיר בבתי מלון חדשים, מסעדות שנפתחות, אתרים מעניינים ומעדכנת את מסלולי הטיולים בהתאם.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.