top of page
suranga_kinneret_2560_261221.jpg

נשים גדולות בכנרת

בהדרכת רותי מילר

guide_02_icon_01_231221.png

2 לילות במלון מגדלה

nights_icon_01_231221.png

אל מול הכחול המנצנץ לו בחדווה, בין עצי הדקל הנעים בשובבות ירקרקה כשברקע הר חרמון הלבן, שם את נמצאת. זוהי התפאורה שתלווה אותנו בשלושת ימי המסע בעקבות נשים גדולות; כאלו שיצרו כאן בעבר וכאלו החיות ויוצרות פה בהווה.

 

נלון שני לילות במלון מגדלה הקסום אשר נבנה על שפת הכנרת ובבסיס מצוק הארבל. הוא שוכן לצד אתר ארכיאולוגי שחושף את העיר העתיקה מגדלה מהמאה הראשונה לספירה, שבה חיה מרים המגדלית. בשטח המלון נמצאים שרידי בית הכנסת העתיק וגן ארכיאולוגי מהמאה הראשונה, שהתגלו במהלך החפירות. שרידי העיר העתיקה ניבטים לאורחי המלון דרך קירות זכוכית ענקיים, וניתן לצאת מהמלון ולטייל באתר דרך דלתות שנמצאות לכל אורכם... חווית לינה קסומה המספקת מעברים בין הזמנים...

 

מוזמנת ללכת איתנו בעקבות נשים גדולות לצד הכינרת. כי גם את כזו.

המדריכה: רותי מילר

מדריכת טיולים בחו"ל ומורת דרך בארץ, תושבת הגליל, אומנית בחומר.
למדה ארכאולוגיה באוניברסיטת ת"א ואומנות וקרמיקה בקולג' בסידני, שם חיה עם משפחתה כ- 8 שנים.
בעקבות קורס מורי דרך, חזרה ללימודי א"י וללימודי דתות באוניברסיטת חיפה. 
מדריכה בשני מעגלים: האחד נוגע בנצרות ואיסלם, אמנות ואומנות. השני נוגע באיתני הטבע ואיך עוצבו פני הנוף בהם אנו מהלכים היום. 

ruti_miler_231221.jpg

מלון מגדלה

מלון מגדלה הוא אחד המלונות החדשים ביותר, במיקום ייחודי בישראל. הוא נמצא על שפת הכנרת, בעיר העתיקה מגדלה מהמאה הראשונה לספירה שנחשפה לאחרונה. אורחינו מוזמנים לחוות את האווירה השלווה, את יופי הטבע יוצא הדופן ואת ההיסטוריה העתיקה.

חדרי האירוח והסוויטות במגדלה מעוצבים בטוב טעם בעיצוב עכשוי ושילוב מרקמים טבעיים. גודלם של החדרים ופינת ההתרגעות יהפכו את חווית האירוח שלכם לאידיאלית להתנתקות מהשגרה היומיומית.

מה בתכנית?

יום 1

 

התחלת המסע שלנו תהיה מתוקה במיוחד... ניפגש בקיבוץ דגניה ב' בחוות השוקולד של גליתא. גלית חלמה על החווה עוד בזמן לימודיה בבלגיה, והנה בשנת 2007 החלום הפך למציאות וחוות השוקולד בכנרת הוקמה, הגשמת חלום מתוק.

ניסע למלון לצ'ק אין והתרעננות.

 

הוֹי, כִּנֶּרֶת שֶׁלִּי, הֶהָיִית, אוֹ חָלַמְתִּי חֲלוֹם? השיר מתאר את הגעגועים העזים שחשה רחל המשוררת לַכנרת וסביבתה, שם עבדה כפועלת חקלאית, ממקום מגוריה בתל אביב, היא הוזה-חולמת ונזכרת בשנותיה כחלוצה.  היום נכיר את עולמן של החלוצות אשר שברו מוסכמות חברתיות, עזבו בית, משפחה וחלקן אף אורח חיים יהודי-אורתודוכסי והלכו בעקבות האידיאולוגיה שלהן והרצון לשינוי. נבקר בחצר כנרת שם נכיר את סיפורה של חנה מייזל-שוחט, שם היא הקימה את "חוות העלמות" ובין שאר הנשים המגיעות ללמוד ולעבוד אצלה, מגיעה גם רחל בלובשטיין שכותבת שירים ומפורסמת לימים כ"רחל המשוררת".

נצעד בדרכים בהן יצרה נעמי שמר את שיריה. שמר נולדה, גדלה והתחנכה בקבוצת כנרת. לאחר שסיימה את לימודי התיכון דחתה את שירותה הצבאי, ולמרות התנגדותם של חלק מחברי הקבוצה, יצאה ללימודי מוזיקה, תחילה בקונסרבטוריון הישראלי בתל אביב ובהמשך באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. כששבה לאחר לימודיה באקדמיה לקבוצה, לימדה את ילדי הקיבוץ ריתמיקה וכך נולדו שיריה הראשונים, כגון "הדואר בא היום" ו"אחינו הקטן". כך התחילה יצירתה. נשמע על חייה ונבקר במקום בו חייתה, לימים נקברה וממנו שאבה השראה ליצירתה.  

לאחר ארוחת ערב מענגת במלון ניפגש לזמן אומנות ויצירה אישי, דרך יצירה בחומר נוכל לגלם דמות נשית שתלווה אותנו בהמשך הדרך.

יום 2

 

הבוקר נצא אל הטבע. נטייל באחד מהנחלים היפים בארץ; נחל עמוד תחתון. בהליכה נעימה, נגיע אל העמוד שנתן את שמו לנחל. נהיה מוקפות בנוף שמרחיב את הלב עם המון גוונים של ירוק.

 

נמשיך לביקור וטעימות ביקב ברניקי – יקב בוטיק קטן אשר ממוקם בבניין מקורי הבנוי מבזלת, הנמצא בטבריה בשכונת מימוניה, בסמוך לקבר הרמב"ם. שם היקב נגזר משם הנסיכה ברניקי, שהיתה נכדתו של הורדוס אנטיפס, נצר לבית חשמונאי ועל שמה קרוי ההר ממול לשכונה – הר ברניקי. ניפגש עם היינן לסיפור על יצירת היין ולטעימות משמחות. 

 

נשמע גם את סיפורה של דונה גרציה. דונה גרציה נשיא - אישה, יהודיה, בעלת הון ונכסים, אשר חיה במאה ה-16 ופעלה למען היהודים, ורכשה, בין היתר, שטח גדול בטבריה מהשולטן העות'מאני לשם בניית אוטונומיה יהודית, הכשירה את המקום אך היהודים לא הגיעו…

 

נחזור למלון למנוחה, לבריכה, לטיול לאורך הכנרת...

בערב, הינך מוזמנת להרצאה "על הדבש ועל העוקץ", סיפור חייה של נעמי שמר ששינתה והשפיעה על פני התרבות הארצישראלית. בהרצאה נִשְזָר סיפור חייה של שמר בחיי הארץ והמדינה דרך השירים, מוצגים רבדים נשכחים ביצירתה ונחשפים צדדים מפתיעים ולא מוכרים באישיותה. ההרצאה חושפת את הסיפורים שמאחורי השירים, ושופכת אור על המימד האנושי והפשוט של האשה שהפכה לאגדה עוד בחייה.

יום 3

 

נתחיל את היום בטיול זריחה לאורך הכינרת (הליכה רגלית קצרה מהמלון). נשוב למלון לארוחת בוקר מפנקת.

 

נצא לסיור במתחם העתיקות המקיף את מלוננו; נבקר בבית הכנסת של מגדלה, מהמאה הראשונה לספירה, יהלום מיוחד באזור הגליל. זהו בית הכנסת במצב השימור הטוב ביותר מימי הבית השני באזור. בבית הכנסת תוכלו לראות את האבן של מגדלה, שחזיתה מציגה את התיאור הקדום ביותר שנמצא אי פעם של המנורה בת שבעת הקנים שהייתה בבית המקדש השני. תגלית זו עוררה התרגשות רבה בקרב הארכיאולוגים במגדלה. נשמע את סיפורי העבר ותהליך גילויו של המקום.

נגיע למגדל וניחשף לסיפורה של מושבה. מגדל הקדומה שכנה בחלקה הדרומי של בקעת גינוסר, למרגלות הר הארבל וחוף הכנרת. לפי המסורת הנוצרית מגדל נתקדשה כעיר מולדתה של תלמידת ישו - מרים המגדלית (מריה מגדלנה), שהפכה לקדושה. נשמע את סיפור המקום וכיצד משממה הפכה מגדל לחווה משגשגת. 

 

נסיים את טיולינו בנקודה קסומה בטבע, למרגלות הארבל, באזורים בהם הסתובבו הנסיכה ברניקי ומרים המגדלית. שטחים פתוחים, ירוקים, מלאי פריחה ריחנית, תה צמחים ועוגיות מתוקות לסיום הטיול.

תאריכים, מחירים ועוד

מחירים

 • מחיר לאשה בחדר זוגי: 2,950 ש"ח

 • מחיר לאשה בחדר טריפל: 2,800 ש"ח

 • תוספת סינגל: 750 ש"ח

תאריכים

 

 • הטיול מתאים לקבוצה שמתארגנת יחד, בהתאם לתאריכים המתאימים לקבוצה.

המחיר אינו כולל

 • נסיעות למלון ובחזרה ממנו
  (למעט הסעות בטיול עצמו בימים 1 +2)

 • הוצאות אישיות

 • ארוחות שאינן מצויינות במחיר כולל

המחיר כולל

 

 • 2 לילות במלון בוטיק היסטורי

 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון – ארוחות בוקר וערב

 • סיורים מודרכים כמפורט בתכנית

 • הסעות מאורגנות בימים 1 ו-2

 • הדרכה צמודה של רותי מילר

 • כניסות לאתרים

 • ביקור מתוק בגליתא

 • הרצאה "על הדבש ועל העוקץ"

 • ביקור וטעימות ביקב

 • סדנת יצירה

הערות

 

 • ההגעה למלון והחזרה הביתה הינה ברכבים פרטיים. ההתניידות במהלך ימי המסע (ימים 1 ו-2) בהסעות מאורגנות על ידינו.

 • במלון חדרים מרווחים ומפנקים שעוצבו בדגש על מרקמים טבעיים וריהוט עכשווי, בעיצובה של סופיה חזוז, מעצבת בעלת שם עולמי. את חצר המלון מעטרים גנים מטופחים ובריכת שחייה גדולה. המלון אינו כשר. החדרים הינם חדרי טווין (2 מיטות נפרדות גדולות במיוחד!).

 • סדר המפגשים והתכנים יכולים להשתנות בהתאם לזמינות בשטח.

 • במידת הצורך נערוך התאמות הקשורות לקורונה, על פי דרישות משרד הבריאות.

דמי ביטול לאדם

 • אם מועד הביטול חל עד 14 יום ממועד ההרשמה: דמי ביטול בהתאם לחוק הגנת הצרכן, כמפורט בעמוד תנאים כלליים.

 • מ-15 יום ממועד ההרשמה ועד 31 ימי עבודה לפני יציאת הטיול: ללא דמי ביטול.

 • מ-30 ימי עבודה ועד 8 ימי עבודה: ביטול בסך 900 ש"ח.

 • מ-7 ימי עבודה ועד 4 ימי עבודה: ביטול בסך 1250 ש"ח.

 • מ- 3 ימי עבודה: דמי ביטול מלאים.

תנאי תשלום

 

 • תשלום ראשון בסך 500 ש״ח לאדם עם העברת טפסי ההרשמה.

 • את יתרת התשלום ניתן לשלם ב-3 תשלומים בכרטיס אשראי/העברה בנקאית עד 3 שבועות לפני מועד היציאה.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page