top of page
guatemala_2560_270122.jpg

טיול נשים לגואטמלה

בהדרכת דניאל גולדנברג, דורית גבאי

guide_02_icon_01_231221.png

13 ימים / 11 לילות

nights_icon_01_231221.png

אנחנו מזמינות אתכן לטיול נשים למרכז אמריקה; לגואטמלה, המדינה המרתקת והאינדיאנית מכולן.

ג'ונגלים ויערות גשם עבותים השוטפים את העין בירוק מרגיע, הרי געש ואגמים הממלאים את הנפש ברוגע. נהרות שוצפים, מפלי מים, ערים עתיקות, שווקים תוססים, ואנשים מסבירי פנים במיוחד, חמים ומלאי אהבה. גואטמלה אינה רק יעד. זו אינה רק מדינה. גואטמלה היא גם יקום מקביל, מלא בצבעים עזים וריחות, במסתורין וסיפורים, במסורות וגורלות, הרחוקים מעולמנו מרחק שנות אור.

גואטמלה שקועה במסתורין העבר של ממלכות מאיה קדומות, עטופה בבדים צבעוניים, המסתירים את המציאות העכשווית של שבטי הילידים הרבים המתגוררים בה, סבוכה בירוק נופיה וכחול שמיה. זוהי מדינה יפהפייה, מלאה באמיתות החיים בצורה הגולמית ביותר, שתושביה מגוונים כמו סיפורי המיתולוגיה ולעתים נדמה שאף יצאו מתוכם... הקסם של גואטמלה נוכח בכל, אמיתי ונטול ציניות, צומח מהתמודדות, מאנושיות, מפתיחות לעולם ומאמונה.

לב פתוח, זה כל מה שאת צריכה כדי להיכנס לנבכי הקסם ולהרגיש את ארץ פעימות הלב...

אל ארץ פעימות הלב בחגיגות סנטו תומאס

רוצה להצטרף לחוויה? 

מלאי את הטופס ואני אחזור אלייך בהקדם

Status
Status

המדריכות לגואטמלה

דניאל גולדנברג

מדריכה טיולי עומק אתנוגרפיים, רוקמת גשר בין תרבותי. 
כששואלים אותי במה אני עוסקת, אני עונה במלוא הרצינות: "בהגשמת חלומות!" שלי ושלכן.
דוברת רוסית מהבטן, עברית מהחיים, אנגלית מהספרים וספרדית מהלב. בוגרת לימודי היסטוריה ואנתרופולוגיה ל-BA ולימודי תרבות כלימודי MA באוניברסיטת תל אביב. מזה כעשור, מדריכה ברוסיה הגדולה כדי לחזק את שורשיי ובמרכז אמריקה המסתורית כדי לאפשר לעצמי לחלום. מאמינה שמסע הוא לפעמים חופשה, לפעמים בריחה או לקיחת פסק זמן, לפעמים רצון לשינוי אווירה או שאיפה אצילית להכיר את האחר, אבל מה שהוא תמיד - דרך נהדרת להכיר את עצמנו.

בטיולי אני מציעה לא להתבונן אלא להשתתף, לא לדבר על... אלא לחיות את...

לא להיות מודרכות שלי אלא חברות שלי, החוות יחד מסע. בואי לחוות!

דניאלקה 1.jpg

דורית גבאי

מדריכת טיולים כדרך חיים, מטיילת וצלמת.
במסעותיה וטיוליה המגוונים מנסה להביא את השונה ולחבר את המטיילת אל המקום, לאסוף חוויות ולגעת בתושבים. המגע האנושי, החיבור למקום, המבטים החטופים של ילדים, נשים ואנשים, הסקרנות הטבעית... כל אלו מובילים את הטיול והופכים אותו לחוויה שונה בכל פעם מחדש.

דורית 1.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | טיסה והגעה

 

בהתרגשות גדולה נצא את הארץ בטיסה בין לאומית דרך יעד אירופאי.

בהגעה לגואטמלה, העברה למלון במרכז עיר הבירה.

נאכל ארוחת ערב טעימה וננוח מן הדרך הארוכה.

יום 2 | בפתחו של עולם חדש

הבוקר נמריא בטיסה קצרה לעבר רצועת הג'ונגלים של גואטמלה. מסתורי הצפון ממתינים לנו.

לאחר ההגעה, ארוחת בוקר תחכה לנו על גדות האגם הצפוני פטן איטצה.

אנחנו נצא לשייט על האגם ונדבר על מאגרי המים שהיוו את התחבורה של העולם העתיק.

לאחר השייט נצא לעבר הג'ונגלים הסבוכים של האזור. 

 

בפתח העבר, אנחנו נפגוש בהווה. מיזם נשים כפריות בהובלתה של מנהיגת האזור מנולה, אשר תארח אותנו לשיחה אישית וארוחת צהרים מקומית. זה פעם ראשונה שנתוודע לצורת החשיבה, אורח החיים והאתגרים של נשות האזור.

נעמיק לג'ונגל. אתר הראשון של תרבות המאיה העתיקה יעמוד מולנו בשיא תפארתו – YAXHA, לוע המים. בין פירמידות עתיקות למתחמים הקדושים נתחיל לגולל את הסיפור הגדול של תרבות זו. היא לוחשת כאן מכל פינה. נעבור תהליך התכווננות וחיבור לאדמה המקומית.

לקראת הערב, נעלה על פירמידת הכוהן הגדול ללוות את השקיעה הראשונה שלנו במסע.

את ארוחת הערב שלנו נאכל על גדות האגם.

יום 3 | עיר הרוחות

היום אנחנו עולות לרגל לאחת מערי המדינה בקונפדרציית מאיה - TIKAL - עיר הרוחות.

ניתן כמעט להריח את ריח הקטורת ופעימות התופים של הקדמונים. רגלינו פוסעות על כבישי אבן גיר עתיקות. הטבע בלע את הקצב, את הטקסים, את הצבעים. אנחנו בממלכתו. במקום שהתגוררו בו אלפי בני אדם, עובדים את האלים ומטהרים את התדר, היום שולטים בעלי החיים. יש לנו אפשרות לראות את קופי העכביש והשאגן, ציפורי האורופנדולה המוזהבות והטוקנים הנדירים. צעד צעד נגלה מבנים ומקדשים, פירמידות ומרכזי תפילה. TIKAL בשיא תפארתה, בה נבלה את רוב יומנו.

לאחר הטרק, תחכה לנו ארוחת צהרים קלה במתחם.

אנחנו נעבור למנוחה והתרעננות קלה במלון. תעמוד לרשותכן בריכת השחייה ומתקני מלון הג'ונגל שלנו.

לקראת הערב אנחנו נצא לעיירה הציורית, פלורס.

ארוחת ערב עם מוזיקה מקפיצה ומטעמים על הגריל ימתיקו את יומנו רווי ההרפתקאות.

קוקטייל סיום היום ואנחנו מוכנות לשים את פעמינו לחוף הקאריבי של גואטמלה.

יום 4 | בדרכם של שבטי האיטצה לעבר הכחול הגדול

הבוקר אנחנו נוסעות אל מול גבעות רכס PUUK, אשר הייתה דרך מסחר עתיקה. מטרתנו להגיע לים הקאריבי, אחד ממוקדי המזון והמסחר בארץ המאיה העתיקה ובגואטמלה המודרנית העכשווית.

 

בהגעה לעיירה RIO DULCE נעלה על סירות מהירות, ונצא בהפלגה של שעתיים לעבר אחת משמורות הטבע היפות במדינה - שמורת RIO DULCE. מים זו דרך התחבורה כאן עד היום. דייגים מקומיים לצד יאכטות מפוארות של זרים הם התמהיל של הסביבה. ככל שנעמיק אל הלגונות, העולם המודרני יישאר מאחור. קורמורנים, שקנאים ואנפות יעטפו אותנו מכל עבר. אנשי הישובים הקטנים של שבטי האיטצה יצאו לקראתנו בקאנו העשוי מעצי דקל מקומיים, לסחור בקונכיות ותכשיטים מעשה ידיהם. הטעם שעוטף אותנו הוא טעם אחר, הוא מלא מלח וקצב ורוח טובה שמגיעה ממחוזות אחרים. רוח הקאריבי.

משפחה מקומית בבר קטן על המים תחכה לנו עם הארוחה האותנטית ביותר שניתן לדמיין. דגים, קארי וקוקוס לצלילי המים המתנפצים.

לקראת ערב נגיע בשייט לעבר העיירה LIVINGSTON, שמהווה גבול טבעי בין הים הקאריבי והגבול היבשתי של גואטמלה. כאן נוכל להכיר תרבות שונה לגמרי. אנשי הגריפונה השחורים של גואטמלה.

 

ארוחת ערב והופעה של ריקודים אפרו לטיניים יחכו לנו במלוננו הפונה אל הים.

יום 5 | ארץ הקוקוס והדקל - אדמת האנשים החופשיים

יש תחושה כאן של מקום אחר.

השפה המגיעה אל האוזן נשמעת מלודית וקצבית, היא מהווה ערבוב בין צרפתית, ספרדית, אנגלית ושפות מערב אפריקניות. בבוקר הדייגים כאן מאכילים בשאריות הדגה את השקנאים כאילו היו כלבי בית. ילדים שחורים עם צמות וחיוך רחב מטיילים ברחובות הצנועים של ליוונגסטון. האם זו ג'מייקה? אולי קובה? לא, גם זו גואטמלה. לאורך כל החוף הקאריבי עד דרומה של אמריקה תמצאו אותם, צאצאי המשועבדים בכוח, צאצאי המשוחררים ברוחם. אנשי הגריפונה השחורים.

אנחנו הולכות ליהנות היום מן הים הקאריבי.

נתחיל במסלול מים קל ומיוחד החבוי בצמחיה סובטרופית. הסירה שלנו תקפץ קלות על הגלים בדרכה לחוף קאריבי מרהיב ביופיו PLAYA BLANCA. כאן תהיה לנו אפשרות להיכנס למים, ליהנות מהשמש הנעימה בערסל מחובר לדקלים, לשתות מי קוקוס הישר מן הפרי ולתת לעצמנו לנוח.

ארוחת צהרים של דגים וירקות הישר מן הדגה היומית יחכו לנו על החוף.

בצהריים המאוחרים נלך להכיר את העיירה ליוונגסטון. נשוטט בין בתיה ורחובותיה הקטנים, נכיר את המציאות החריגה של הקהילה הזו בגואטמלה ודרכי המגע עם הממסד. אנחנו נכיר משפחה מקומית שתלמד אותנו את קצב התופים וריקוד האגן. נרקוד, נזוז, נצחקק ונעוף על עצמנו!

יום 6 | בדרך הג'ייד ומטעי הבננות, עולים לרמה המרכזית

זהו יום המעבר שלנו לרמה המרכזית. נתחיל את יומנו בשייט חזרה ליבשת. 

נעלה על האוטובוס הגדול ונתחיל לטפס בין גבעות ורכסים אל עבר הרכס המרכזי של גואטמלה. בדרך נראה מטעי אננסים ובננות, ונדבר על הכלכלה וההיסטוריה של אזורי המדינה. 

 

בדרך ניפרד מן האתר הארכאולוגי האחרון מעולם המאיה - QIRIGUA. בלב מטעי הבננות והחקלאות, נתהלך בין אסטלות מאבן בעלי גילופים מן המיוחדים שנמצאו בעולם המאיה.

משם נשים פעמנו לעבר עיר הבירה.

נגיע לארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום 7 | חוות ירוקות, אומנות וסיפורי בדים

היום נתחיל בסיור רכוב בגואטמלה סיטי. יש לעיר מספר הפתעות שנשמח לחלוק איתכן. נבקר בלב האקדמי של העיר - אוניברסיטת סאן קרלוס. הגאווה של העולם הספרדי הישן. כאן, מחכה לנו מיזם נפלא שנקרא MUSEO ITXEL. מוזיאון זה הוא מרכז מחקר שמהווה תיבת אוצרות למסורת הבדים של שבטי המאיה בגואטמלה. לאחר הביקור נמשיך למרכז אומנות בלב נופיה הגעשיים של גואטמלה.

נשים פעמנו לכיוון אגם אטיטלן ובדרך נבקר בחוות ומקומות חבויים. נבקר בחוות קפה משפחתית, מוזיאון לכלי מוזיקה עתיקים וחוות גידול אגוזי מקדמיה שמתפקדת כארגון צדקה ותמיכה ציבורית.

לקראת הערב, דרך נקודות תצפית קסומה, נגיע לאגם אטיטלן.

יום 8 | מים ושמים

הבוקר, כשאתן פותחות את וילונות החדר, צפויה לכם הפתעה. אגם ירקרק עמוק עם שלושה הרי געש רדומים נותנים את הרקע ליומכן. גני נוי מרהיבים מזמינים אתכן להתעורר מוקדם ולהתהלך בכל היופי הזה. רגעים של חסד. המלון בו נתארח זכה בפרסים רבים על היותו אתר שימור ופיתוח של סביבתו.

אוניה ממתינה לנו הבוקר על הרציף. אנחנו נפליג על האגם היפיפה לשניים מתוך שישה עשר הכפרים של אנשי השבטים של האזור.

בכפר סאן חואן נבקר בקואופרטיבים נשיים לאריגה ותמיכה חברתית קהילתית. נדבר עם נשות הרפואה והמיילדות. נסתובב בין ציורי הקיר הנפלאים של שבטי המאיה ונכיר את המורשת העכשווית שלהם.

נעלה על תצפית עוצרת נשימה בראש הכפר. אלה רגעים לזכור.

בהגיענו לכפר הבא, נבקר בפולחן ייחודי לאזור. נכיר את עקרונות החשיבה השמאניסטית דרך אליל הכפר. מצפים לנו ביקורים צבעוניים ומרתקים עם האוכלוסייה המקומית.

יום 9 | מערב גואטמלה - אדמה היא מקור החיים

אנחנו רוצות להעניק לכן חוויית הבנה עמוקה על המדינה. בגואטמלה חיים אנשי אדמה. אדמה נתפסת כאן כיצור חי, ולכן אנחנו גם נתייחס אליה ככזו. לשם כך אנחנו יוצאות היום למערב גואטמלה.

נעבור בכפר עם כנסייה מפורסמת שמקדשת את התירס. נסתובב בשווקים הררים. נעלה לרכסי ההרים כדי לראות את מרכז הגידולים האורגניים של גואטמלה. שם גם נעשה לנו פיקניק קבוצתי נעים מתוצרת מקומית.

נסתובב בעיר קולוניאלית יפיפייה ונכיר את סיפורי המאבק הגדול עם הספרדים.

נשב להיכרות עם ארגון תומכי ההשכלה בקרב ישובים מרוחקים.

לקראת השקיעה נגיע לעיירת ההרים הידועה, ציציקסטננגו. ארוחת ערב ולינה במלון משפחתי נעים.

יום 10 | בתוך עשן המדורה של שמאנית הערים

מתעוררות בצ'יצ'קסטננגו. כאן בעיירה צבעונית במיוחד, נשמר לו לב הליבה של הזיכרון הילידי. משפחות של מרפאים ושמאנים יצרו קהילה שצמחה לעיר. כאן מתבצעים טקסים ולחשים. חגיגות ותפילות. CHICHICASTENANGO.

 

היום נצלול לשוק מהגדולים במרכז אמריקה. דברי כישוף לצד תפוחי אדמה ותרנגולות. כמה צבעוני כאן. כמה אמיתי.

 

נגיע לבית הקברות הייחודי שלה. שם נדבר על התייחסות לחיים ומוות של בני שבט הקיצ'ה. משם נעלה לבית בראש הגבעה, בה תחכה לנו אחת מצאצאיות המשפחות הכהונה TOMASA, ממנה נשמע את השפה הקיצ'ה של השבט המקומי, נשתתף בטקס טיהור ונאכל ארוחת צהרים ביתית צמחונית ודשנה.

לקראת הערב, נצא לדרכנו לאנטיגואה , הבירה התרבותית של גואטמלה.

 

ארוחת ערב ולינה במלון מרכזי בעיירה.

יום 11 | אנטיגואה, אהובתי

ריח קפה מעיר אתכן כאן על הבוקר. עולם חדש. קשה להבין האם אנחנו בדרום ספרד של המאה ה-16 או בסט של סרט מקסיקני ציורי?

על אנטיגואה נאמר רבות. היא הייתה עיר האומנות והדת בעולם הספרדי של העולם החדש. היא נחרבה מספר פעמים על ידי אסונות טבע ופרחה שנית מתוך העפר ההיסטורי. וכעת, היא עומדת בשיא תפארתה על בתיה הצבעוניים ורחובותיה המצורפים לפניכן.

את היום באנטיגואה נעשה ברגל - נתהלך בין חצרות סמויות מן העין, בתי קפה נפלאים, גלריות אומנות ומרפסות משגעות. זה יום להדוניזם טהור. נבקר בהיכל האבן הקדושה לבני מאיה – הג'ייד; נבקר במתחם השחזור של מנזר דומיניקני ומוזיאוניו ב CASA SANTO DOMINGO; לקראת הערב, יהיה לנו העונג לאכול ארוחה מסכמת במסעדה ביתית בעיר.

נעשה מעגל שיתוף וחוויה של דרכנו המיוחדת במדינה ייחודית זו.

ימים 12-13 | ארוכה אך שמחה הדרך הביתה

בבוקר של היום האחרון ניהנה מזמן חופשי בעיר. זמן לתפוס פינה לזיכרון לב וחוויה אישית אחרונה. נצא אל שדה התעופה הבין לאומי של גואטמלה לטיסה לישראל דרך יעד אירופאי. הגעה ארצה ביום ה-13.

תאריכים, מחירים ועוד

יציאה: 11.12.24 | חזרה: 23.12.24

מדריכה: דניאל גולדנברג | מחיר: $5,450 | בחגיגות סנטו תומאס | יציאה מובטחת

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 • בדיקות PCR ככול שידרשו

מחיר הטיול כולל

 

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית

 • טיסות פנים: כמפורט בתוכנית

 • לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה, כולל מלונות אווירה מיוחדים. בצ'יצ'יקסטננגו ובליוינגסטון – הטובים בנמצא

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, טוקטוקים, סירות

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב, 2 ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב

 • טקס בהנחיית שמאנית

 • שייט באגם אטיטלן

 • שייט בשמורת ריו דולסה

 • שייט באזור ליוינגסטון 

 • שיעור ריקוד שבטי

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול  

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; דניאל גולדנברג

 • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך הטיול

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה; להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד:

  • יוני 2024: $1,265

  • דצמבר 2024: $990

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page