top of page
mexico_270622.jpg

טיול נשים למקסיקו

בהדרכת דניאל גולדנברג

guide_02_icon_01_231221.png

13 ימים / 11 לילות

nights_icon_01_231221.png

"זה שדרכת ברגלך לא אומר שאתה אדון הארץ הזו" – אמר הקיסר האחרון של האימפריה האצטקית למנהיג הספרדים, הרננו קורטז ב-1519. "כדי להיות האדון, צריך לראות את אלוהי השמים, להבין את שירת האדמה, לאהוב את הארץ הזו", הוא הוסיף.

זה בדיוק מה שאנחנו מציעות לכן במסע שלפניכן, להתאהב.

מקסיקו.

רק השם לבדו, מרגש, מרטיט וקורא לצאת לדרך.

אדמה געשית, חומה, שאוחזת חזק במטייל בה ולוחשת לו סודות.

ארץ מכשפים ואנשי אידאולוגיה.

מקום רב שכבות של פולחנים עתיקים, שבטים נרחבים, היסטוריה עמוקה ומסורות מלאות משמעות.

הם קוראים לה LA FIESTA MEXICANA – הילולה מקסיקנית.

אין עוד מסע שייקח אתכן ללב התרבות המורכבת הזו כמו המסע שלפנינו.

אנחנו נזכה להכיר את החצר האחורית של העיר הגדולה ביותר באמריקות - מקסיקו סיטי.

אנחנו נעמיק באדמת הגעש האדומה בעמק הגדול של וואחקה, מולדת צמח האגבה הכחול והטקילה המוזהבת.

נשתתף בחגיגות הצבעוניות של שבטי ZAPOTECAS שנקראים פסטיבל GUELAGETZA.

חגיגות רחוב מרהיבות. השתתפות בריקודים. מופעי ענק ומפגשים אישיים. 

נכיר את הטבע המקסיקני ברכס המיוער באזור, נטייל בין קקטוסים עתיקים, נשוט בנהרות ונבקר בכפרים ציוריים של פנים המדינה. 

מסע אל הנפש, האוכל, השירה, המחשבה המקסיקנית, מתחיל כאן...

VIVA MEXICO!

טיול עומק למקסיקו במהלך פסטיבל הריקודים גאלאגצה

רוצה להצטרף לחוויה? 

מלאי את הטופס ואני אחזור אלייך בהקדם

Status
Status

המדריכה: דניאל גולדנברג

מדריכה טיולי עומק אתנוגרפיים, רוקמת גשר בין תרבותי. 
כששואלים אותי במה אני עוסקת, אני עונה במלוא הרצינות: "בהגשמת חלומות!" שלי ושלכן.
דוברת רוסית מהבטן, עברית מהחיים, אנגלית מהספרים וספרדית מהלב. בוגרת לימודי היסטוריה ואנתרופולוגיה ל-BA ולימודי תרבות כלימודי MA באוניברסיטת תל אביב. מזה כעשור, מדריכה ברוסיה הגדולה כדי לחזק את שורשיי ובמרכז אמריקה המסתורית כדי לאפשר לעצמי לחלום. מאמינה שמסע הוא לפעמים חופשה, לפעמים בריחה או לקיחת פסק זמן, לפעמים רצון לשינוי אווירה או שאיפה אצילית להכיר את האחר, אבל מה שהוא תמיד - דרך נהדרת להכיר את עצמנו.

בטיולי אני מציעה לא להתבונן אלא להשתתף, לא לדבר על... אלא לחיות את...

לא להיות מודרכות שלי אלא חברות שלי, החוות יחד מסע. בואי לחוות!

דניאלקה 1.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | הגעה למדינת הנחש המכונף

 

בציפייה גדולה והתרגשות, אנחנו נצא אל מקסיקו דרך יעד אירופאי.

בהגעה למקסיקו סיטי, הבירה הקוסמופוליטית של מדינת הענק הזו, נעבור למלוננו שנמצא ממש במרכז שדרת הרפורמה, המהווה את עמוד השדרה של העיר.

נפתח את המסע שלנו בארוחת ערב חגיגית.

יום 2 | מקסיקו במכחול ומחשבה

מקסיקו סיטי היא הלב הפועם של התרבות המקסיקנית המודרנית. אך בדומה לפירמידה, לתרבות זו מספר שכבות חבויות.

אנחנו בוחרים להראות לכם את המורכבות של התפיסות המקסיקניות דרך האומנות הוויזואלית שלהם. נטייל במרכזה ההיסטורי של העיר ברגל, דבר שיאפשר לנו להנות מפינותיה החבויות.

נתחיל את היום מאחת מיצירות האומנות של הצייר הנודע, דייאגו ריביירה, נבקר בבית האומנויות היפות, נמשיך למאפיות עתיקות, פסלים סביבתיים, כנסיות ענק – כולם יספרו את סיפורה של התרבות המורכבת והמסקרנת הזו. שדרת האומנות תביא אותנו לכיכר המרכזית בעיר. מבט ארכיאולוגי על מרכזה של העיר יספק לנו תשובות מרתקות על טיב האבנים והמבנים, אותם אנחנו רואות.

אנחנו נתענג על שוקו חם, מקור השוקולד הגולמי דווקא כאן על אחת מן המרפסות. נבקר במוזיאון המקדש העתיק ונעמיק בהיסטוריית מקסיקו בפרלמנט הפעיל שלה.

את ארוחת הערב שלנו ילוו נגנים מקסיקניים מסורתיים MARIACHIS שמהווים את פס הקול של החיים המקסיקניים.

נעמיק את ההיכרות עם מרכז העיר בסיור לילה מואר וייחודי.

יום 3 | גבירת החיים וגבירת המוות - למי מתפללת מקסיקו?

זהו יום מיוחד. זהו יום שבו מרגישים את הימים המרגשים באים. הבוקר נצא לכיוון אחד האתרים הארכאולוגיים הגדולים במקסיקו TEOTIHUACAN, עיר האלים. מדובר באתר רב רושם של עיר עתיקה, מרכזים, ארמונות, פירמידות מן הגדולות ביבשת. אנחנו נצלול לסיפוריה של עיר האלים.

בהמשך היום אנחנו נכיר לכן מקום שהוא מאוד רחוק מלהיות תיירותי. בלב שכונה בעלת אתגרים סוציו אקונומיים אנחנו יכולות לקבל הצצה לפולחן חדש, פולחן גבירת המוות, הילדה הלבנה – ניניה בלנקה. אנחנו נתכנס במקדש שלה לשמוע את משמעות היווצרותה, ניווכח במשמעויות הפולחן לציבור המאמינים ונדבר עם הכמרים של הפולחן. חוויה אנתרופולוגית מיוחדת וייחודית למדינה זו.

משם, לשם הקונטרסט, אנחנו ניסע לגבעת TAPEYAC, גבעת החיים. אלת האדמה האצטקית העתיקה לבשה כאן בימי הכיבוש הספרדי, פנים נוצריות. במספר אירועים פלאיים, אימא אדמה נותנת החיים הופכת להיות הבתולה הנוצרית GUADALUPE – אם כל מקסיקו. אנחנו נדבר על מסורות וניגע באמונה החשופה של המקסיקנים.

משם, אנחנו נמשיך לקודש הקודשים של עומק הזיכרון המקסיקני - המוזיאון האנתרופולוגי בלב העיר הירוקה, אשר הוכתר עשרות פעמים למרכז האקדמי החשוב ביותר בכלל האמריקות. מאות מיצגים של תרבויות הענק ששלטו במקסיקו מוצגות כאן במקור.

את ארוחת הערב שלנו נסעד באחת מן המסעדות העתיקות של המרכז ההיסטורי.

ומשם, היו מוכנות להפתעת הערב. יש להיאזר בסבלנות, תגלו מה היא רק בטיול.

יום 4 | FIESTA MEXICANA

יום השבת כי טוב. אנחנו מעניקות לכן היום את סוף השבוע כפי שהוא צריך להיות – חגיגה מקסיקנית.

אנחנו נתחיל בשוק השבת בשכונה היוקרתית SAN ANGEL, כאן מוכרים אומנות, חפצי נוי ופריטי יד שניה בדוכני רחוב, אנשים מחייכים וצבעים עזים.

מכאן, נמשיך דרומה לשכונה המפורסמת ביותר בזכות גבותיה המחוברות של פרידה קאלו. מקסיקנים קוראים לה – פרידוצ'ה. כן, היא משלהם. השכונה תברך אותנו בספסלים מלאי ילדים מלקקי סוכריות, דרי הבירה המטיילים עם כלביהם, מוזיקת תיבות נגינה, בלונים ומזרקות. השוק יפתיע בצבעוניותו ואנחנו נתקרב אל ביתה הכחול של הציירת הייחודית. הבית הכחול של פרידה קאלו הוא לב פועם בתוך גדר כחולה. כולם רוצים להתקרב, לשמוע את פעימות כשרונו של לב ייחודי זה. פרידה קאלו היא מקסיקו. בקונפליקט, ברגש, בסבל, באהבה ובתשוקה. אנחנו נבקר בביתה ונתוודע לסיפור האישה המיוחדת הזו, בעלת חיים קצרים והשפעה ארוכת טווח.

בין טורטיות מיוחדות בשוק לצ'וריסו ספרדיים בדוכנים, לא תרצו לעזוב כאן אבל חייבים. תעלות המים בשכונה הדרומית XOCIMILCO  מחכות לנו. יחד עם עוד משפחות מקסיקניות, אנחנו נשוט, נשיר ונרים איזה טקילה נחמדה לכבוד החגיגה המקסיקנית המתרחשת סביבנו.

יומנו האחרון בבירה צריך להיות יום שזוכרים. VIVA MEXICO!

יום 5 | אל דרום מערב מקסיקו – נתיב הכסף המקסיקני

בנסיעה למדינה השכנה של GUERERRO, הנוף המקסיקני יפתיע אותנו במגוון שלו. יערות עד, עמקים, נהרות וקניונים טבעיים. אנחנו נבקר במערכת המערות הגדולה של האזור, GRUTAS CACAHUAMILPA, אולמות תת קרקעיים , מעברי ענק מתחת לאדמה , עולם תת קרקעי מרהיב מצפה לנו.

 

לקראת הערב, נגיע לעיר קולוניאלית הנחשבת מבין השמורות ביותר במדינה TAXCO. בירת הכסף הגולמי, מכרות וכנסיות ספרדיות עתיקות.

את הערב נבלה באווירה מקסיקנית אמיתית.

ארוחת ערב ולינה בTAXCO.

יום 6 | TAXCO הנפלאה

חצרות חבויות, תצפיות נוף , מסעדות ותכשיטי כסף בכל פינה. לעיירת הכסף יש פנים הייחודיות לה.

 

אנחנו נערוך בה סיורים רגליים ונצא אחר הצהרים לאתרי הטבע של האזור. ברכות טורקיז מרהיבות, החבויות בין הרכסים הסלעיים, ילוו את יומנו עד השקיעה.

 

ארוחת ערב ולינה בTAXCO.

יום 7 | במעלה הרכס המרכזי – דרך המלך העתיקה

דרך פארקים מוקפדים שנקראים JAEDINES DEL MEXICO , נעלה בדרך העיירות הקטנות הנפלאות לכיוון PUEBLA. זו הדרך שעשו הכובשים בבנייתם את האומה הספרדית החדשה מעבר לים. המשאבים של TAXCO מפתחים את העמק המרכזי וכך גם העיירות שילוו אותנו לאורך הדרך, פינות חמד השמורות מן העבר הקולוניאלי.

ATLIXCO עם ייצור הטקילה המיוחדת שלה, גלריות מקומיות, בתי מלאכה ועוד. בדרכנו לפואבלה המלכותית.

בהגעתנו לעיר, הסתובבות רגלית בפינותיה הנפלאות של פואבלה הלבנה.

לינה בפואבלה.

יום 8 | שרשרת הפנינים של פואבלה

בעמק השטוח בו מעשן הר הגעש הגדול מכולן, ישנם כפרים רבים. ניזונים מן העבר הקולוניאלי ושואפים לעתיד מתועש, עמק פואבלה הופך להיות לאחד המקומות הפופולאריים ביותר למגורים עבור המקסיקנים המודרניים. עיר מלאת היסטוריה שמשלבת היטב את המיזמים החברתיים והתעשייתיים העכשוויים שלה. "פואבלה היא אהבה"  - כך אוהבים לומר המקסיקנים. המטבח שלה, הצבעים ומסורת המהפכה הפוליטית – את כל זה נראה ונתענג עליו. 

 

לקראת הצהריים נצא לבקר בשרשרת הכפרים סביב. החשוב בהם, CHOLULA, שומר את סודה של הפירמידה הגדולה בעולם הקבורה היום תחת מבנים נוצרים נוצצים.

כאן נוכל להתבונן בהר הגעש האדיר של האזור POPOCATEPETL. נבקר בכנסיות עתיקות, שווקים פנימיים וסדנאות אומן במקומות כמו SANTA MARIA TONANTZINTLA ועוד. לקראת הערב , נחזור לפואבלה.

לינה בפואבלה.

יום 9 | בארץ הקקטוס

המעבר היבשתי בין פואבלה למדינת וואחקה עובר דרך רכסי הקקטוסים המרהיבים של מקסיקו. מגוון טבעי אדיר של צמחים שהיוו את בסיס החיים באזור. אנחנו נגיע לשמורת הטבע Jardin Botanico Helia Bravo Hollis כדי להתלך ולהכיר את סוגי הקקטוסים ואף לטעום מן המתכונים העתיקים מגידול זה.

לקראת הצהריים המאוחרים אנחנו נגיע למדינת OAXACA. ארץ השבטים ה ZAPOTECAS, אנחנו מתקרבים לטקסים ולחגיגות של מקסיקו רבתי. 

 

ארוחת ערב ולינה בוואחקה.

יום 10 | אל ליבה של וואחקה

וואחקה היא אחת מן המדינות העשירות ביותר במקסיקו. ביתם של צמח האגבה, קולינריה משובחת ותרבות זאפוטקית עתיקה. אולי כאן נוכל להבין לעומק שהמילה מקסיקני מורכבת אף יותר ממה שיכולנו לדמיין.

רק נכתוב שיהיה הרבה אוכל רחוב ושמות מיוחדים למאכלים שלא חשבתם שקיימים.

יהיו מייצרי שוקולד גולמי - כזה ששתו בני המאיה והאצטקים.

יהיו כנסיות עתיקות, כאלה ששומרות בתוכן סוד. 

יהיו מיזמים צעירים של אומנות, תרבות ועיצוב. 

ותהיה וואחקה, עיר לא מתפשרת, בועטת, אחרת ופוליטית להפליא.

 

עיר ההולדת של אימא של פרידה קאלו. 

עיר ההולדת של הנשיא המשמעותי של מקסיקו העצמאית, בניטו חוארז. 

עיר של מסורת וקדמה.

 

ביום מיוחד זה, אנחנו ניקח חלק פעיל בתהלוכות המנחות של כל נציגי השבטים ברחובות וואחקה.

זהו פסטיבל מעורב עם מסורת פולחן. איזו התרגשות.

לינה בוואחקה.

יום 11 | ווחאקה, ווחאקה, וואחקה!

הבוקר נעלה אל אחד הרכסים הגדולים סביב וואחקה, להר הלבקן – MONTE ALBAN. נדבר על שכבת התרבויות העתיקה של ZAPOTECA MIXTECA. אתר ארכאולוגי זה נחשף לפני כמה שנים לציבור הרחב ומהווה מרכז לימוד חשוב על מרכזה של מקסיקו.

משם נצא לעמק המרכזי, מסביבנו אדמה געשית, קקטוסים ועיירות קטנות.

ניחשף למסורת מיוחדת שקיימת במדינה זו - יצירת מופת של גילוף עץ וצביעה בצבעים מיוחדים ביותר. התוצר הוא חיות הפלא - ALEBRIJES. חיה זו מלווה, לפי האמונה, את המת אל העולם שמעבר ועוזרת לו במסעו חזרה אל אדמת החיים. אנחנו נבקר בבתי האומנים שטוענים שהמסורת החלה כהגנה של שמאנים מקומיים ונגלה עולם עבודות יד יוצא מן הכלל.

לקראת הערב נחזור להסתובבות לילית מודרכת בעיר.

לינה בוואחקה.

יום 12 | פסטיבל שהוא פולחן - GUELAGETZA

בבוקר שקט ונעים, כשריח שמן הקקטוס עוטף אותנו, נתעורר בעיר וואחקה הצבעונית. דברים רבים בעמק עוד מחכים להתגלות.

 

אנחנו נצא לראות את העץ המפורסם באזור, יש האומרים בן אלף שנים. נכיר את המשפחות העובדות עם צמר בצמרות הרכסים של העמק המרכזי. נגיע למטעי אגבה הירוקה והכחולה, וכמובן נטעם מן המוצר החשוב ביותר בוואחקה, המזקל. זהו משקה מצמח האגבה, לו סגולות נפלאות והוא מהווה את מוצר היצוא החשוב של מדינת וואחקה. שפם, סומבררו ופונצ'ו הן מן הקלישאות הנפוצות על מקסיקו, אבל דווקא הטקילה והמזקל הן האוצרות האמיתיים של האדמה הגעשית הזו. 

בחזרתנו לעיר, נרגיש את האוויר משתנה. יש ציפייה גדולה באוויר.

​בשני ימי שני האחרונים של חודש יולי מתקיים פסטיבל הגלגצה. חגיגה זוהרת של ריקודי עם הנקראים "לוס לונס דה סרו" (ימי שני שעל הגבעה). רקדנים בתלבושות מפוארות, אשר באים מ 16 אזורים של מדינת וואחקה, מבצעים שרשרת של מחולות מסורתיים ולסיום משליכים מתנות אל הקהל. פירוש השם גלגצה בשפה הזפוטקית הוא 'שיתוף פעולה' או 'חילופי מתנות', ושורשיו של הפסטיבל נעוצים בטקסי הפולחן מהתקופה שלפני הספרדים, לכבוד אלי התירס והרוח.

 

חגיגית ענק זו של מסורת וזהות תהווה את הסיכום שלנו במסע למדינה מרתקת זו.

יום 13 | ארוכה ושמחה הדרך הביתה

לאחר מנוחה וזמן אישי לנשימות עמוקות ומסכמות של האוויר המקסיקני, אנחנו נטוס למקסיקו סיטי, בה נעבור לטיסה הבין לאומית שלנו הביתה, לישראל.

הגעה לישראל ביום ה-14 לטיול.

תאריכים, מחירים ועוד

יציאה: 10.07.24 | חזרה: 24.07.24

מדריכה: דניאל גולדנברג | מחיר: $6,900 | יציאה מובטחת

מחיר הטיול אינו כולל

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 • בדיקות PCR ככל שיידרשו

 • מס יציאה ממקסיקו ($30)

מחיר הטיול כולל

 

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית

 • טיסות פנים: כמפורט בתוכנית

 • לינה: בתי מלון בדרגת תיירות גבוהה. בבחירת המלונות ניתן דגש על האותנטיות והייחודיות

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב, 2 ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב

 • פעילויות מיוחדות ומפגשים עם אנשי קהילות מקומיות: כמפורט בתוכנית

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול  

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה - דניאל גולדנברג

 • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך הטיול

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה; להיכרות והכנה לקראת היציאה לטיול

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד: $1,295

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • מלונות מהדרגה הטובה ביותר בנמצא, ניתן דגש מיוחד על התאמת המלון לשטח בו מטיילים באספקט אותנטיות.

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page