טיול נשים לצפון הודו – הניצוץ בין הפסגות המושלגות

12 לילות / 14 ימים

טיסות ישירות!

14.7.20 - היציאה מובטחת!

מועדים נוספים: 12.4.20, 19.5.20, 28.9.20, 1.11.20

סוד הקסם של הודו הצפונית יתגלה לנו שלב אחר שלב תוך התקדמות במסע, כשלנגד עיננו מתמזגים יופיו של הטבע עם נוף אנושי מרתק. נתחיל את המסע בעיר אגרה המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית וביניהן את הטאג' מאהל המפורסם. נמשיך לדלהי הבירה, החושפת שילוב מרתק בין העבר בן 3,000 השנה לבין צעידה דינמית בעידן המודרני. נבקר ברישיקש השוכנת לשפת הגנגס, עטויה באווירת קדושה ורוחניות, המושכת אליה עולי רגל מכל רחבי הודו. זאת ועוד: צ'אנדיגאר המפורסמת בארכיטקטורה המיוחדת שלה, עיירה קטנה וירוקה המוקפת מטעי תה, דהרמסלה בעלת הצביון הטיבטי ואמריצר, המתגאה במקדש הזהב המרהיב.  
 

כבר יותר משני עשורים שאני מטיילת בהודו וחיה אותה. מתוך אהבה רבה ועל בסיס היכרות עמוקה עם היעד, יצרתי תוכנית טיול זו, המפגישה אותך עם המגוון האנושי, התרבותי והנופי של הודו. עבורי היכרות אמיתית עם מקום חדש מתרחשת כשפוגשים את אנשי המקום, פנים אל פנים, לשיחה אישית, בבית שלהם, על כוס צ'אי ומטעמים ביתיים. גם את תוכלי להרגיש זאת, כשתפגשי בטיול זה חברים מקומיים שהכרתי לאורך הדרך ותיחשפי אל 'מאחורי הקלעים' של הודו.

יום 1: תל אביב - דלהי


נצא בטיסה ישירה מתל אביב לדלהי, אליה נגיע למחרת.
יום 2: דלהי - אגרה - יום בסימן: מבצרים ותכשיטים


שלום לך הודו הצבעונית והתוססת! עם הגעתנו לתת היבשת המפוארת והמגוונת, נצא לצפות באחד מפלאי התבל – הטאג' מאהל מהדלת האחורית -מבצר אגרה. המבצר הינו מבנה אגדי הבנוי מחול ומוקף חומה, ממנו השקיף שאה ג'אהן שהיה כלוא בו על הטאג'. נצא לשוטט ברחובות העיר ונגלה חנות תכשיטים עתיקה עם פריטים שנענדו על ידי מלכים ומלכות בעבר. עם יציאתנו לרחובות העיר, נרגיש בכפות ידינו בעבודות רקמה מרהיבות ביופיין ולאחר מכן נפגש לשיחה עם חברה הודית שתשתף איתנו סיפור חיים מרתק. השקיעה תגיע וזה יהיה הזמן הנכון ביותר להיכרות עם המטבח ההודי המפואר. הטעמים והריחות הייחודיים יחשפו בפנינו סודות עתיקים של תבלינים ומרקמים שונים מהמוכר לנו.
יום 3: אגרה - דלהי - יום בסימן: רומנטיקה הודית


נפתח את היום בהליכה באחד מגולות הכותרת בטיול שלנו; הטאג' מאהל. מבנה שאנשים מגיעים להודו לעתים רק כדי להתפעל מיופיו, מבנה שנבנה לזכר אשתו האהובה של השליט שאה ג'האן.

נצא בנסיעה לדלהי הבירה השוקקת ונכיר את העיר על שני חלקיה – הישן והחדש, ונסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות. נחלוף על פני ראג'פאת - שדרה רחבה ומטופחת בה נמצא שער הודו וגם מתחם מרשים של בנייני הפרלמנט. נשלב רכיבה על גבי ריקשות בעיר בכדי להרגיש את האווירה המיוחדת של סימטאות השוק הססגוני עם בדי הסרי המרהיבים, התכשיטים והקישוטים.
יום 4: דלהי - רישיקש - יום בסימן: רכבת הודית מהירה


בבוקר זה נעלה על הרכבת המהירה והנוחה מדלהי להארידוואר ונפגוש אנשים מקומיים אשר גם הם בדרכם למקום הקדוש הזה. עם הגעתנו לעיר, נרד גם אנחנו בגהאט ממש כמו שהמקומיים מגיעים בכדי להגיע לשפת הנהר ולטבול במים הקדושים כדי לנקות את חטאיהם.

נמשיך בדרכנו לרישיקש שנחשבת למרכז רוחני ידוע ולכן מושכת אליה אנשים רבים מכל רחבי הודו וגם מרחבי העולם. מה אין בה, ברישיקש? גבעות ירוקות לצד נהר הגנגס...גשרים גדולים ואשראמים מגוונים.. מאמינים ורוכלים.. בני אדם ובעלי חיים..

הערב נחווה את השפעתה המשחררת של המדיטציה.
יום 5: רישיקש - יום בסימן: אשראם על שפת הגנגס


היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נוכל להתרענן במספר תרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי.

נבקר באשראם שיבננדה, שהוקם ע"י סוואמי שיבננדה, אחד ממורי היוגה החשובים והמשפיעים בכל הזמנים.

הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו לבזאר המקומי התוסס – בקצב אישי נוכל להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים המגיעים לכאן, להסתובב בין החנויות והדוכנים, או לשבת באחת מפינות השוק ולהתבונן בהתרחשות הצבעונית...

באשראם פראמאת ניקאטן נכיר חלק מפנתיאון האלים ההינדים באמצעות הפסלים הצבעוניים. מדי יום, לקראת שקיעה, מתקיים טקס ה'גנגה ארטי', פולחן הנהר הקדוש. ניקח חלק בחוויה יחד עם המאמינים המתכנסים לטקס שירה ותפילה לכבוד האלים והנהר.
יום 6: רישיקש - יום בסימן: 'הביטלס' על שפת הגנגס


הבוקר נהנה מתרגול לגוף ולנפש כשנפתח את יומנו בשיעור יוגה נוסף.

נצא להליכה בטבע בשביל המוביל לשני מפלים.

ברישיקש, מי הגנגס צלולים ושקטים יחסית. נצא לשייט על הגנגס ונוכל ליהנות מבריזה נעימה וממראה העיר הנושקת למים (מותנה בגובה המים). נבקר ב'אשראם של הביטלס' – לכאן הם הגיעו בשנת 1968, כדי לשהות במחציתו של הגורו המאהארישי מאהש יוגי. זה המקום בו בילו חברי הלהקה המפורסמת, תירגלו מדיטציה, כתבו שירים רבים ופרחו. לקראת ערב נצפה בטקס נוסף של תפילה ושירה במהלכו מדליקים לפידי אש ומשיטים מנחה של נרות ופרחים על המים כמנחה לאלים.

משפחה מקומית תארח אותנו בביתה, למפגש מקרב לבבות ולארוחת ערב.
יום 7: רישיקש - צ'אנדיגר - יום בסימן: עיר שהיא סמל לחירותה של הודו


גם הבוקר נתרענן בשיעור יוגה, לפני שנמשיך הלאה בדרכנו.

"הבה נקים עיר חדשה, סמל לחירותה של הודו, שאינה כבולה לעבר או למסורת..." כך נאם נהרו, ראש הממשלה הראשון של הודו, כשהוחלט על הקמתה של העיר צ'אנדיגר, אליה נגיע בהמשך היום. בהתאם לכך, התווה האדריכל השוויצרי לה קורבוזיה את התכנון הכללי ויצר עיר מסודרת, מאורגנת וירוקה. נבקר בגן הסלעים שנבנה מאבנים ופסולת שלאיש לא היה חפץ בהם ועם השנים התרחב לאתר מטופח, מלא בפסלים מקסימים ורבי דמיון.

צ'אנדיגר ידועה בשל רמת החיים הגבוהה בה ודוגמה מובהקת לכך הינה רובע הקניות בו נטייל; שדרה רחבה של חנויות המציעות סחורה מכל טוב.
יום 8: צ'אנדיגר - פלמפור - יום בסימן: הגעה אל ארץ הפסגות המושלגות תמיד


נבקר באחת משכונות הבתים הפרטיים ונראה מקרוב את סגנון הבניה המקומי.

מצ'אנדיגר נמשיך בנסיעה ונעבור למדינת הימאצ'ל פראדש, שמשמעות שמה היא "ארץ הפסגות המושלגות תמיד". בערב נגיע לפלמפור, עיירה הקטנה, המוקפת מכל עבריה שדות תה ירוקים ונופים מרהיבים.
יום 9: מקלוד גאנג' (דהרמסלה) - יום בסימן: אומנות טיבטית


נבקר באחוזת מטעי תה שהוקמה במאה ה-19 על ידי הבריטים ועברה מס' ידיים, עד שבשנת 1953 עברה לידי משפחה בעלת היסטוריה עשירה בתעשיית התה. נסייר באחוזה, במטעים ובמפעל ונלמד על התהליך שעובר צמח התה עד שמגיע לספל שלנו.

נמשיך למקלוד גאנג', העיירה המשמשת כמקום מושבה של הממשלה הטיבטית הגולה ושל הדלאי- לאמה, מנהיגה הכריזמטי. בדרך נבקר במכון נורבולינגקה, שתוכנן על-ידי אדריכל יפני; נטייל במתחם היפהפה בינות שבילים מעוצבים, צמחי במבוק ובריכות מים. ניכנס לכיתות השונות ונראה את האומנים השוקדים על הטכניקות הטיבטיות המסורתיות של גילוף, ציור, פיסול ורקמה.

פליטים טיבטים רבים ממשיכים להגיע לאזור מאז שנות ה-60, כדי למצוא מקום מקלט פיזי ורוחני. רחובות צרים משובצים בגלימות הבורדו של נזירים ונזירות טיבטים, דגלי תפילה צבעוניים, רכס הרים מרשים מסביב - כל אלה מעניקים למקלוד גאנג' אווירת קסם ייחודית.
יום 10: מקלוד גאנג' (דהרמסלה) - יום בסימן: סיפורו של העם הטיבטי


ניסע לבקר בכפר הילדים הטיבטים המטופח, המשמש כבית ספר וכמקום מגורים לכ- 2,000 ילדים. בנסיעה קצרה משם נגיע אל אחת מנקודות הנוף היפות, משם רכסי ההימלאיה המושלגים נראים כבמרחק נגיעה. נצא לטיול הליכה בין הכפרים השומרים על מסורת ייחודית לתושבי ההרים, ונגיע לאזור בו הנזירים הטיבטים יוצאים להתבודדות. נגיע גם לבהגסו ובדהרמקוט, שני כפרים ציוריים, החביבים על התרמילאים. נבקר אצל חברותינו אשר תספרנה לנו על אורח חייהן השומר על המסורת מחד וחשוף לתרבות המערב מאידך.

נהנה מזמן אישי בכפרים ונמשיך לטיול הליכה נעים למפל.
יום 11: מקלוד גאנג' (דהרמסלה) - יום בסימן: אל המקום אליו הנזירים הטיבטים מגיעים


נבקר במנזר הנחשב לאתר הבודהיסטי החשוב בעיירה ובמוזיאון המציג את מאבקה של טיבט בכיבוש הסיני.

ניפגש לשיחה מרתקת עם נזיר בודהיסטי ונשמע ממנו על אורח החיים ודרך המחשבה.

נמשיך להליכה רגלית נעימה ביער, סביב המתחם המקודש לבודהיסטים.

בזמן האישי נוכל להסתובב בין החנויות, לשבת על גג אחת המסעדות עם כוס צ'אי מתוק וליהנות מהנוף הנהדר הנשקף סביב.

בהמשך, נלמד בשיעור בישול מלא טעמים חלק מרזי המטבח הטיבטי וההודי.
יום 12: מקלוד גאנג' - אמריצר - יום בסימן: לאומנות הודית בצבע וריקוד


עדיין במקלוד גאנג', במתחם המנהלה טיבטית נשמע כיצד פועלת הממשלה הטיבטית מן הגלות ונבקר בספריה לכתבים טיבטים, בה שמורים טקסטים שניצלו ממהפכת התרבות.

נמשיך ליעדנו הבא במסע, לאמריצר המהווה מרכז למאמיני הדת הסיקית; דת אשר נהגתה במטרה לחבר את המיטב שבאיסלאם עם המיטב שבהינדואיזם.

נהנה מזמן מנוחה במלון ובערב נצא למקדש הזהב המרהיב; בעל כיפה מזהב טהור ומוקף בריכת מים קדושים בה טובלים המאמינים. נצפה בטקס המתרחש מידי לילה, עת מובילים את הספר הקדוש של הסיקים, למקום "לינת הלילה" שלו. יופיו של המקדש, אווירת השלווה ושירת כוהני הדת הנשמעת מכל עבר, הופכים את הביקור במקום לחוויה בלתי נשכחת.
יום 13: אמריצר - דלהי - יום בסימן: הזהב הסיקי ומהי התמסרות


מקדש הזהב נראה ומרגיש אחרת בשעות שונות. נבקר בו שוב, על מנת לצפות ביופיו המתגלה באור היום. נראה גם את חדר האוכל המשותף המשרת מדי יום אלפי אנשים, המקבלים כאן ארוחה ללא תשלום.

מן העיר אל הכפר; נצא לטיול ונגלה את אורח החיים של תושבי הכפר במדינת פנג'אב. נתארח בבית מקומי לכוס תה ושיחה קלה ונהנה מהאווירה הנעימה.

נבקר במקדש הינדי מעניין המנציח את לאל דווי; קדושה מהמאה ה-20, אותו פוקדות בעיקר נשים...

בחזרה בעיר וקצת לפני הפרידה מהודו, נתקשט בעיטור חינה כמנהג המקום.

נצא בטיסת ערב לדלהי.
יום 14: דלהי - יום בסימן: פרידה ומעבר


בוקר אחרון בטיולינו, זמן מעולה לסייר בשוק המקומי, לרכוש מזכרות וטעמים מהודו או למנוחה במלוננו המהודר. בשעות הצהריים נצא בטיסה ישירה לישראל אליה נגיע בשעות הלילה.

*לצפייה בתוכנית היומית המפורטת, יש ללחוץ על הכותרות של הימים:

תוספת חדר סינגל: 795 $

המחיר לא כולל

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו (דרך משרדנו; הליך פשוט, טופס בעברית, 300 ש"ח)

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

הערות חשובות

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 • לתנאים הכללים ואחריות, יש ללחוץ כאן

המחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית 

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, ברישיקש ובדהרמסלה – הטובים בנמצא

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 2 ארוחות צהרים, מים בארוחות הערב

 • מים מינרליים ללא הגבלה לאורך כל ימי הטיול

 • תחבורה: רכבים מרווחים ומפנקים (דמויי ג'יפים - לנוחות מקסימלית, רק 3 נשים ברכב), ריקשות, נסיעה ברכבת

 • סדנת צילום בסמארטפון - פרטית לקבוצה, שתונחה ע"י צלמת מקצועית, לרכישת כלים שימושיים ויצירתיים לצילום רגעים יפים בטיול. (ובלי קשר, הזדמנות נוספת להתגבש ולבלות זמן יחד כל חברות הקבוצה לפני היציאה לטיול)​

 • מפגש קבוצה טעים במיוחד במסעדה הודית, במטרה להכיר ולהתכונן לקראת היציאה לטיול

 • מפגשים עם חברים מקומיים: חברה באגרה, משפחה ברישיקש, חברות מהכפר, משפחה באמריצר

 • פגישה ושיחה עם נזיר בודהיסטי

 • 2 שיעורי יוגה

 • שיעור בישול

 • התנסות במדיטציה

 • שייט בגנגס (מותנה בגובה המים)

 • ביקור במפעל לייצור תה

 • סיור ריקשות אופניים

 • עיטור חינה אישי

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • הרשמה לטיול מזכה אותך בהנחה של 10 אחוזים, באחת הפעילויות בישראל 2020

 • הרשמה לטיול זה, מקנה לך הרשמה חינמית למועדון הלקוחות של 'בית החוויות של של סורנגה'
   

אהבת?

לחצי כאן להורדת טופס ההרשמה

  למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של יותר מ-16 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מתעדכנת תדיר בבתי מלון חדשים, מסעדות שנפתחות, אתרים מעניינים ומעדכנת את מסלולי הטיולים בהתאם.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.