top of page
india_2560_190122_01.jpg

טיול נשים לצפון הודו

בהדרכת נטע עיני, טליה ברנע, צילה טשרניחובסקי

guide_02_icon_01_231221.png

15 ימים / 13 לילות

nights_icon_01_231221.png

סוד הקסם של הודו הצפונית יתגלה לנו שלב אחר שלב תוך התקדמות במסע, כשלנגד עיננו מתמזגים יופיו של הטבע עם נוף אנושי מרתק. נתחיל את המסע בעיר אגרה, המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית וביניהן את הטאג' מאהל המפורסם. נמשיך לדלהי הבירה, החושפת שילוב מרתק בין העבר בן 3,000 השנה לבין צעידה דינמית בעידן המודרני. נבקר ברישיקש השוכנת לשפת הגנגס, עטויה באווירת קדושה ורוחניות, המושכת אליה עולי רגל מכל רחבי הודו. זאת ועוד: צ'אנדיגאר המפורסמת בארכיטקטורה המיוחדת שלה, עיירה קטנה וירוקה המוקפת מטעי תה, דהרמסלה בעלת הצביון הטיבטי ואמריצר, המתגאה במקדש הזהב המרהיב.

הניצוץ בין הפסגות המושלגות

רוצה להצטרף לחוויה? 

מלאי את הטופס ואני אחזור אלייך בהקדם

Status
Status

המדריכות לצפון הודו

נטע עיני

כמדריכת טיולים נפלה בחלקי הזכות לא רק לחזור למחוזות ולאנשים האהובים עליי, אלא גם לראות את הפלאות דרך העיניים של המטיילות. כל אחת מליבה המתחבר, המדבר, זה שחווה המון ומוצא את מילותיו בין הריחות, הצבעים, הצלילים. המסע של המדריכה והמטיילת הוא משותף וייחודי, אין שני לו - הוא מאפשר לעולמות חבויים להיחשף ולהיוולד מחדש. 

אל הודו הגעתי לראשונה בשנת 2009 כתרמילאית ומאז לא הפסקתי לחלום, ללמוד, לקרוא ולשיר אותה.

מאז גם חזרתי אליה מספר פעמים לתקופות שונות, לראות עוד מהפלא וכן לטובת לימודי מוסיקה הודית.  

בוגרת החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. 

למדה ועדיין לומדת מוסיקה הודית קלאסית בארץ ובהודו.

neta_eini_300622.jpg

טליה ברנע

בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה-אנתרופולוגיה וחינוך. אוהבת טבע, אדם ואדמה. שהתה תקופות ממושכות ברחבי הודו. בשנים האחרונות מתרגלת ולומדת ממסורות ופילוסופיות שונות ביניהן; בודהיזם, הינדואיזם, תקשורת מקרבת, אקולוגיה מעשית, מדיטציה ולָקטוּת.
מאמינה שהמפגש הבלתי אמצעי בין אישה ופנימיותה לבין הטבע, התרבות והרוח שהודו חושפת בפנינו, מאפשר העמקה משמעותית במסע החיים שלנו, שהוא ריקוד מתמיד בין פנים וחוץ.
הודו עבורה היא המורה הרוחנית המשמעותית והגדולה ביותר. היא מפנה אותנו פנימה, אל נבכי ליבנו ונשמתנו, תוך שהיא משקפת ומציבה בפנינו מראות ורעיונות וממשיכה להפתיע, לחדש, להעשיר בחוכמתה העתיקה, להכיל וללמד.

talia_barnea_110619.jpg

צילה טשרניחובסקי

מדריכת טיולים מוסמכת לנפאל, הודו, גאורגיה והפירנאים הספרדים. מנחת קבוצות ומובילה תהליכי התפתחות בטבע. 
בוגרת לימודי רוקחות בפקולטה לרפואה בירושלים ולימודי נטורופתיה במכללת רידמן.
נהנית מכל רגע משמעותי שקורה בנוכחותה, לכל אדם שנקרה בדרכה, ומכל מה שמביאה איתה חווית ההדרכה: התרגשות, סקרנות, שמחה, מוזיקה, גילוי תרבויות, היכרות עם אנשים חדשים.

צילה 1.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - דלהי - טיסה

 

נצא לדרך בטיסת לילה ישירה מתל אביב לדלהי, אליה נגיע בבוקר למחרת.

יום 2 | דלהי - אגרה 

יום בסימן: מבצרים ותכשיטים

 

שלום לך הודו הצבעונית והתוססת! נצא ישר לכיוון אגרה, שם נצא לצפות באחד מפלאי התבל - הטאג' מאהל מהדלת האחורית - מבצר אגרה. המבצר הינו מבנה אגדי הבנוי מחול ומוקף חומה, ממנו השקיף שאה ג'אהן שהיה כלוא בו על הטאג'. נצא לשוטט ברחובות העיר ונגלה חנות תכשיטים עתיקה עם פריטים שנענדו על ידי מלכים ומלכות בעבר. עם יציאתנו לרחובות העיר, נרגיש בכפות ידינו בעבודות רקמה מרהיבות ביופיין ולאחר מכן נפגש לשיחה עם חברה הודית שתשתף איתנו סיפור חיים מרתק.

יום 3 | אגרה - דלהי 

יום בסימן: רומנטיקה הודית

 

בשעת זריחה, נפתח את היום בהליכה כבתוך גלויה; הטאג' מאהל. מבנה שאנשים מגיעים להודו לעתים רק כדי להתפעל מיופיו, מבנה שנבנה לזכר אשתו האהובה של השליט שאה ג'האן.

אחרי ארוחת בוקר מפנקת, נצא לכיוון דלהי. בהגעתנו נחלוף על פני ראג'פאת - שדרה רחבה ומטופחת בה נמצא שער הודו וגם מתחם מרשים של בנייני הפרלמנט. נשלב רכיבה על גבי ריקשות בעיר בכדי להרגיש את האווירה המיוחדת של סימטאות השוק הססגוני עם בדי הסרי המרהיבים, התכשיטים והקישוטים.  

השקיעה תגיע וזה יהיה הזמן הנכון ביותר להיכרות עם המטבח ההודי המפואר. הטעמים והריחות הייחודיים יחשפו בפנינו סודות עתיקים של תבלינים ומרקמים שונים מהמוכר לנו.

יום 4 | דלהי - רישיקש

יום בסימן: מתחילות במסע לצפון

 

נצא בנסיעה להארידוואר. עם הגעתנו לעיר, נבקר גם אנחנו בגהאט ממש כמו שהמקומיים מגיעים בכדי להגיע לשפת הנהר ולטבול במים הקדושים כדי לנקות את חטאיהם, בנקודה בה נחשב כוחו של הגנגס לגדול במיוחד.

​נמשיך בדרכנו לרישיקש שנחשבת למרכז רוחני ידוע ולכן מושכת אליה אנשים רבים מכל רחבי הודו וגם מרחבי העולם. מה אין בה, ברישיקש? גבעות ירוקות לצד נהר הגנגס... גשרים גדולים ואשראמים מגוונים... מאמינים ורוכלים... בני אדם ובעלי חיים....

יום 5 | רישיקש

יום בסימן: מים קדושים

 

ברישיקש, מי הגנגס צלולים ושקטים יחסית. נצא לשייט על הגנגס ונוכל ליהנות מבריזה נעימה וממראה העיר הנושקת למים (מותנה בגובה המים). הליכה רגלית נעימה תוביל אותנו לבזאר המקומי התוסס – בקצב אישי נוכל להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים המגיעים לכאן, להסתובב בין החנויות והדוכנים, או לשבת באחת מפינות השוק ולהתבונן בהתרחשות הצבעונית...

בשעות הערב נתכונן ונגיע לטקסט מיוחד במינו - טקס ה'גנגה ארטי' - הטקס והפולחן הבסיסי שעורך המאמין הדתי בהינדואיזם. הפוג'ה היא חלק ממערכת יחסים יומיומית ואינטימית שבין אדם לבין האל שלו הנוכח לפניו באופן מוחשי ויומיומי בצלמו. ניקח חלק בטקס הכולל שירה ותפילה לכבוד האלים ונהר הקדוש.

משפחה מקומית תארח אותנו בביתה, למפגש מקרב לבבות ולארוחת ערב.

יום 6 | רישיקש

יום בסימן: אשראם על שפת הגנגס

 

היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נוכל להתרענן במספר תרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי. נבקר באשראם שיבננדה, שהוקם ע"י סוואמי שיבננדה, אחד ממורי היוגה החשובים והמשפיעים בכל הזמנים.

נגיע גם לאשראם עם סיפור אחר מרגש של יצירה – האשראם אליו הגיעו הביטלס בשנת 1968, ובו כתבו 48 שירים!

​​נצפה בטקס נוסף לכבוד הנהר, במהלכו מדליקים לפידי אש ומשיטים נרות ופרחים על המים כמנחה.

יום 7 | רישיקש - צ'אנדיגאר

יום בסימן: עיר שהיא סמל לחירותה של הודו

 

נתנסה בשיעור יוגה נוסף, בטרם נמשיך לצ'אנדיגאר, היעד הבא. "הבה נקים עיר חדשה, סמל לחירותה של הודו, שאינה כבולה לעבר או למסורת..." כך נאם נהרו, ראש הממשלה הראשון של הודו כשהוחלט על הקמתה של העיר צ'אנדיגאר. בהתאם לכך, האדריכל השוויצרי לה קורבוזיה התווה את התכנון הכללי ויצר עיר מסודרת, מאורגנת וירוקה.

​נבקר בגן הסלעים שנבנה מאבנים ופסולת שלאיש לא היה חפץ בהם ועם השנים התרחב לאתר מטופח, מלא בפסלים מקסימים ורבי דמיון. צ'אנדיגאר ידועה בשל רמת החיים הגבוהה בה ודוגמה מובהקת לכך הינה רובע הקניות בו נטייל; שדרה רחבה של חנויות המציעות סחורה מכל טוב.

יום 8 | צ'אנדיגאר - פלמפור

יום בסימן: הגעה אל ארץ הפסגות המושלגות תמיד

 

נבקר בדהובי גהאט, מקום בו נוכל לגלות איך עוד עושים כביסה בהודו (מלבד מכונת הכביסה)...

​מצ'אנדיגר נמשיך בנסיעה ונעבור למדינת הימאצ'ל פראדש, שמשמעות שמה היא "ארץ הפסגות המושלגות תמיד". ​נגיע לפלמפור, עיירה הקטנה, המוקפת מכל עבריה שדות תה ירוקים ונופים מרהיבים.

יום 9 | פלמפור - מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

יום בסימן: אומנות טיבטית

 

נבקר באחוזת מטעי תה שהוקמה במאה ה-19 על ידי הבריטים ועברה מס' ידיים, עד שבשנת 1953 עברה לידי משפחה בעלת היסטוריה עשירה בתעשיית התה. נסייר באחוזה, במטעים ובמפעל ונלמד על התהליך שעובר צמח התה עד שמגיע לספל שלנו.

​​נבקר גם במכון נורבולינגקה, שתוכנן על-ידי אדריכל יפני; נטייל במתחם היפהפה בינות שבילים מעוצבים, צמחי במבוק ובריכות מים. ניכנס לכיתות השונות ונראה את האומנים השוקדים על הטכניקות הטיבטיות המסורתיות של  גילוף, ציור, פיסול ורקמה.

​​ניסע לבקר בכפר הילדים הטיבטים המטופח, המשמש כבית ספר וכמקום מגורים לכ-2,000 ילדים.

​​נסיעה קצרה תוביל אותנו למקלוד גאנג', העיירה המשמשת כמקום מושבה של הממשלה הטיבטית הגולה ושל הדלאי-לאמה, מנהיגה הכריזמטי. פליטים טיבטים רבים ממשיכים להגיע לכאן מאז שנות ה-60, כדי למצוא מקום מקלט פיזי ורוחני. רחובות צרים משובצים בגלימות הבורדו של נזירים ונזירות טיבטים, דגלי תפילה צבעוניים, רכס הרים מרשים מסביב - כל אלה מעניקים למקום אווירת קסם ייחודית.

יום 10 | מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

יום בסימן: סיפורו של העם הטיבטי

 

נבקר במנזר הנחשב לאתר הבודהיסטי החשוב בעיירה ובמוזיאון המציג את מאבקה של טיבט בכיבוש הסיני.

​ניפגש לשיחה מרתקת עם נזיר בודהיסטי ונשמע ממנו על אורח החיים ודרך המחשבה.

​נצא להליכה רגלית נעימה ביער סביב המתחם המקודש לבודהיסטים.

​בזמן האישי נוכל להסתובב בין החנויות, לשבת על גג אחת המסעדות עם כוס צ'אי מתוק וליהנות מהנוף הנהדר הנשקף סביב.

​​בשיעור בישול מלא טעמים, נלמד חלק מרזי המטבח ההודי.

יום 11 | מקלוד גאנג' (דהרמסלה)

יום בסימן: חומוס קארי

 

בנסיעה קצרה נגיע אל אחת מנקודות הנוף היפות, משם רכסי ההימלאיה המושלגים נראים כבמרחק נגיעה. נצא לטיול הליכה בין הכפרים השומרים על מסורת ייחודית לתושבי ההרים, ונגיע לאזור בו הנזירים הטיבטים יוצאים להתבודדות. היום נבקר בבהגסו ובדהרמקוט, שני כפרים ציוריים, החביבים על התרמילאים.

​נבקר אצל חברותינו אשר תספרנה לנו על אורח חייהן השומר על המסורת מחד וחשוף לתרבות המערב מאידך.

נהנה מזמן אישי בכפרים ונמשיך לטיול הליכה נעים למפל הקרוב.

יום 12 | מקלוד גאנג' - אמריצר

יום בסימן: לאומנות הודית בצבע וריקוד

 

נמשיך ליעד הבא במסע, לאמריצר המהווה מרכז למאמיני הדת הסיקית; דת אשר נהגתה במטרה לחבר את המיטב שבאיסלאם עם המיטב שבהינדואיזם. נהנה מזמן מנוחה במלון ולאחר מכן נצא לטקס סגירת הגבול בין הודו לפקיסטן. נצפה בטקס התיאטרלי הכולל מפגן ראווה, תרגילי סדר וקיפול הדגלים, הכל בו זמנית בשני הצדדים. קהל פטריוטי לוקח חלק פעיל בטקס וקורא בהתלהבות קריאות עידוד.

יום 13 | סביב אמריצר

יום בסימן: חוויה בהודו הכפרית

 

מן העיר אל הכפר; נצא לטיול ונגלה את אורח החיים של תושבי הכפר במדינת פנג'אב. נתארח בבית מקומי לכוס תה ושיחה, נצא לסיור על טרקטור בין השדות, נאכל ארוחת צהריים בבית, ונשב לשיחה על חיי הכפר.

הלילה נצא למקדש הזהב המרהיב; בעל כיפה מזהב טהור ומוקף בריכת מים קדושים בה טובלים המאמינים. נצפה בטקס המתרחש מידי לילה, עת מובילים את הספר הקדוש של הסיקים, למקום "לינת הלילה" שלו. יופיו של המקדש, אווירת השלווה ושירת כוהני הדת הנשמעת מכל עבר, הופכים את הביקור במקום לחוויה בלתי נשכחת.

יום 14 | אמריצר - דלהי

יום בסימן: הזהב הסיקי ומהי התמסרות

 

מקדש הזהב נראה ומרגיש אחרת בשעות שונות. נבקר בו שוב, על מנת לצפות ביופיו המתגלה באור היום. נראה גם את חדר האוכל המשותף המשרת מדי יום אלפי אנשים, המקבלים כאן ארוחה ללא תשלום.

​​קצת לפני הפרידה מהודו, נתקשט בעיטור חינה כמנהג המקום.

​​נצא בטיסה בחזרה לדלהי.

יום 15 | דלהי

יום בסימן: פרידה ומעבר

 

הבוקר נצא לביקור מוזיאון גנדי. המוזיאון נפתח לראשונה במומבאי לאחר הירצחו ב-1948, מאז עבר גלגולים נוספים במספר מוקדים ברחבי הודו עד שהגיע לדלהי ב-1961. במוזיאון מתוארים חייו ותורתו ומוצגים בו ציורים ופריטים אישיים של גנדי. ננצל את השעות האחרונות במסע זה להשלמת קניות באחד מהשווקים, ולנשום את הודו עמוק לפני עזיבתה...

ניסע לשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה בחזרה לישראל.

תאריכים, מחירים ועוד

יציאה: 16.07.24 | חזרה: 30.07.24

מדריכה: טליה ברנע | מחיר: $4,150 | יציאה מובטחת

יציאה: 10.10.24 | חזרה: 24.10.24

מדריכה: טליה ברנע | מחיר: $4,250 | בסוכות

יציאה: 19.11.24 | חזרה: 03.12.24

מדריכה: צילה טשרניחובסקי | מחיר: $4,250

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו (ניתן להוציא דרך משרדנו): 350 ש"ח

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 • בדיקות PCR ככל שיידרשו

מחיר הטיול כולל

 

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, ברישיקש, פלמפור ובדהרמסלה – הטובים בנמצא

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 3 ארוחות צהרים, מים בארוחות הערב

 • מים מינרליים ללא הגבלה לאורך כל ימי הטיול

 • תחבורה: רכבים מרווחים ומפנקים (דמויי ג'יפים - לנוחות מקסימלית, רק 3 נשים ברכב), ריקשות.

 • מפגשים עם חברים מקומיים: חברה באגרה, משפחה ברישיקש, חברות מהכפר

 • פגישה ושיחה עם נזיר בודהיסטי

 • 2 שיעורי יוגה

 • שיעור בישול

 • שייט בגנגס (מותנה בגובה המים)

 • ביקור במפעל לייצור תה

 • סיור ריקשות אופניים

 • עיטור חינה אישי

 • יום חווייתי בהודו הכפרית

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה לפני יציאת הטיול

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד: $1,095

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 • יש לקחת בחשבון שחלק מהנסיעות בין הערים הינן ארוכות מאד, אך מתנהלות ברכבים נוחים ומרווחים.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page