top of page
rajathan_2560_240122.jpg

טיול נשים לרג'סטאן

בהדרכת נטע עיני, דקלה נתן, צילה טשרניחובסקי

guide_02_icon_01_231221.png

12 ימים / 10 לילות

nights_icon_01_231221.png

הודו מציעה פסיפס מדהים של נופים, אנשים, תרבויות ואמונות. במשך דורות נמשכו המונים לעושרה, נטמעו בתרבותה ויצרו מארג אנושי מרהיב. בהודו נבטו גם כמה מן הדתות הגדולות בעולם והטיול בה מאפשר התנסות מרתקת מבחינה אנתרופולוגית ורוחנית. המפגש עם תרבותה של הודו, נופיה ואנשיה, הוא חגיגה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים... 

 

בטיול זה נגלה את קסמה של רג'סטאן, מהססגוניות במחוזות הודו... הקסם הטמון במורשת המפוארת שלה, בעושר התרבותי, בארכיטקטורה המדהימה ובצבעוניות המתפרצת. הדי העבר של שלטון המהרג'ות ומיתוסים של רומנטיקה, גבורה וכבוד, נספגו היטב במבצרים המרשימים, במקדשים העתיקים ובמעונות המלכותיים.

נתחיל את המסע בעיר אגרה המארחת כמה מן הדוגמאות הטובות ביותר של הארכיטקטורה המוגהולית; ביניהן הטאג' מאהאל המפורסם. נבקר בבירת רג'סטאן, ג'איפור "העיר הוורודה" - רחובות גדושי בזארים מפתים וארמונות מפוארים. נעבור לפושקר, עיירת-שוק ציורית שבמרכזה אגם קדוש ונמשיך לעיירת-כפר בה נתארח במלון ששימש כארמון!

נגיע גם לאודאיפור, הנחשבת לעיר הרומנטית ביותר ברג'סטאן ונסיים את המסע בעיר דלהי המציגה שילוב מרתק של עבר בן אלפי שנים עם צעידה דינמית בעידן המודרני.
 

זהו מסע מרתק, מגרה חושים, המספק טעימה מופלאה לכל המעוניינת לחוות את הודו, ארץ האגדות והפנטזיה...

הממלכה הקסומה

רוצה להצטרף לחוויה? 

מלאי את הטופס ואני אחזור אלייך בהקדם

Status
Status

המדריכות לרג'סטאן

נטע עיני

כמדריכת טיולים נפלה בחלקי הזכות לא רק לחזור למחוזות ולאנשים האהובים עליי, אלא גם לראות את הפלאות דרך העיניים של המטיילות. כל אחת מליבה המתחבר, המדבר, זה שחווה המון ומוצא את מילותיו בין הריחות, הצבעים, הצלילים.

המסע של המדריכה והמטיילת הוא משותף וייחודי, אין שני לו - הוא מאפשר לעולמות חבויים להיחשף ולהיוולד מחדש. 

אל הודו הגעתי לראשונה בשנת 2009 כתרמילאית ומאז לא הפסקתי לחלום, ללמוד, לקרוא ולשיר אותה. מאז גם חזרתי אליה מספר פעמים לתקופות שונות, לראות עוד מהפלא וכן לטובת לימודי מוסיקה הודית.  

בוגרת החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. 

למדה ועדיין לומדת מוסיקה הודית קלאסית בארץ ובהודו. 

neta_eini_300622.jpg

צילה טשרניחובסקי

האהבה הגדולה שלה היא אנשים וטיולים, ומה שקורה ביניהם; איך המקומות בהם מטיילים, מחברים את המטיילים לעצמם ולחוזקות שלהם. 
מדריכת טיולים מוסמכת לנפאל, הודו, גאורגיה ופירנאים הספרדים. מנחת קבוצות ומובילה תהליכי התפתחות בטבע. 
בוגרת לימודי רוקחות בפקולטה לרפואה בירושלים ולימודי נטורופתיה במכללת רידמן.
נהנית מכל רגע משמעותי שקורה בנוכחותה, לכל אדם שנקרה בדרכה, ומכל מה שמביאה איתה חווית ההדרכה: התרגשות, סקרנות, שמחה, מוזיקה, גילוי תרבויות, היכרות עם אנשים חדשים.
"מזמינה אותך לצאת איתי למסע חווייתי ומשמח; אני מאמינה שאפשר להתבונן על כל דבר בחיים מתוך פרספקטיבה של הומור וצחוק". 

צילה 1.jpg

דקלה נתן

"טיילתי והסתובבתי בעולם חמש שנים כאשר ספרד תמיד הייתה ביתי השני, משם יצאתי ואליה חזרתי. למדתי את השפה על בוריה, התחברתי לאנשים ולעם. התרבות המיוחדת החלה לזרום לי בדם... (ודאי הייתי אמנית פלמנקו באחד הגלגולים). במסעותיי הגעתי לברזיל, הודו, בורמה ועוד מקומות מרתקים. נחשפתי לעוצמות של טבע, הכרתי עמים והוקסמתי מתורות המזרח, אותם אני חוקרת ומתרגלת באהבה וסקרנות כבר מספר שנים...לאחר שסיימתי את לימודי הדרכת הטיולים בחו"ל (הקורנה פינתה זמן בחיי גם ללימודי מורת דרך בארץ), התחלתי להדריך בהודו ובבורמה - היכן שחיים האנשים עם החיוך הכי אמיתי שפגשתי..."

dikla_natan_300123.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - דלהי

 

טיסת לילה ישירה לדלהי.

יום 2 | דלהי - אגרה 

יום בסימן: מבצר הגעגוע

 

ברוכה הבאה לדלהי הבירה - שער הכניסה למסע, ממנה נמשיך בנסיעה לאגרה. לאחר מנוחה בבית המלון, נצא לבקר במבצר אגרה הבנוי מאבן חול אדומה ומוקף בחומה אדירה. במקור שימש המבצר כמעוז צבאי, בהמשך הפך לארמון ולמקום בו נכלא הקיסר שאה ג'האן, ממנו נהג להשקיף על הטאג' ולהתרפק על זיכרונותיו.

היום גם נכיר חברה מקומית אשר באמצעות סיפורה האישי תפגיש אותנו עם המוסכמות החברתיות הנהוגות בתרבות ההודית.

יום 3 | אגרה - ג'איפור

יום בסימן: סמל של אהבה - הטאג'

 

הבוקר נבקר בטאג' מאהאל שנבנה על ידי שאה ג'האן לזכר אשתו ולכן נחשב לאחד מסמלי האהבה המרשימים ביותר בעולם. ישנו מקום נוסף בעיר המזכיר את האלגנטיות של ימי העבר המפוארים; בחנות-מוזיאון נוכל לראות תכשיטים עתיקים שנענדו על ידי מלכים ומלכות ועבודות רקמה מרהיבות שיוצרו בטכניקת תלת-מימד ייחודית, שכמותן לא ניתן לראות באף מקום בעולם!

מאגרה נעבור לג'איפור, עיר הבירה מסחררת החושים של מדינת רג'סטאן. כאן נוכל למצוא עושר תרבותי והיסטורי בשילוב חיוניות ופעלתנות; רחובות סואנים מלאים בפרות וגמלים, ריקשות, נשים בסארי צבעוני וגברים חבושי טורבן.

יום 4 | ג'איפור 

יום בסימן: איך זה הרגיש להיות מהרני?

 

במבצר אמבר נוכל לדמיין כיצד חיו המהרג'ות ונשותיהם מוקפים ביופיים של הגנים והאולמות המעוטרים. בארמון הרוחות נראה כיצד נהגו נשות חצר המלוכה להשקיף ממאות החלונות ולהתעדכן בנעשה בעיר.

בג'נטאר-מנטאר נמצא מקבץ פסלים שנבנו למטרות אסטרולוגיות ואסטרונומיות שונות. עד היום מקדישים בהודו תשומת לב רבה לאסטרולוגיה ומשתמשים בה לקביעת מועד מוצלח לנישואים, פעילות עסקית, וכו'.

בהמשך תוכל כל אחת לסייר בקצב אישי בבזאר הססגוני, להתמזג עם המקומיים ולרכוש אבני חן, צעיפים, תיקים ומוצרי טקסטיל. היום נתוודע אל תורת האיורוודה, שיטה רפואית טבעית - הוליסטית, אשר נהגתה בהודו לפני כששת אלפים שנה. בקליניקה מוערכת ביותר בעיר, יתקיימו שיחות אישיות עם רופא/ה, אשר יוכל לייעץ לך מהו סגנון החיים המתאים עבורך על פי תורת האיורוודה.

הערב נצא לסרט הודי בבית הקולנוע המפואר ביותר בעיר. רוב הסרטים ההודים הינם מעין מחזות זמר צבעוניים הכוללים ריקודים ושירי אהבה: "הביטי שם, מעל ההרים, העננים שרים ברכות את סיפורנו. הכוכבים מופיעים כתהלוכת חתונה; למעננו בלבד הערב זוהר..." (מתוך סרט בוליוודי).

יום 5 | ג'איפור - פושקר 

יום בסימן: איך נייר נולד

 

עדיין בג'איפור ובין חומות העיר העתיקה, ממוקם ארמון המהרג'ה בו נגלה אוסף פריטי לבוש מלכותיים, ציורים מיניאטורים וכתבי יד נדירים. ניסע לעיירה סאנגאנר בה שומרים עדיין על טכניקות מסורתיות באומנות המקומית: נבקר במפעל ליצור נייר בעבודת-יד.

נמשיך לפושקר הנחשבת למקום קדוש. ההינדים מאמינים כי עליה לרגל לפושקר הינה מצווה אותה יש למלא לפחות פעם אחת בחיים.

יום 6 | פושקר 

יום בסימן: סביב אגם קדוש

 

היוגה הינה דרך חיים המושתתת על פילוסופיה הודית עתיקה, הגורסת כי תרגול גופני משפיע על התודעה. הבוקר נתרענן בתרגילי יוגה, בהדרכתו של מורה מקצועי. נצא לטיול רגלי סביב אגם פושקר, בין בתי העיירה ומאות המקדשים ונתמזג בחיי היומיום של התושבים. נבקר באחד המקדשים היחידים בעולם שמוקדשים לאל ברהמה, יוצר העולם על פי המסורת ההינדית. על שפת האגם נקיים פוג'ה (טקס תפילה וברכה). בבזאר של פושקר נעים במיוחד להסתובב, כל פינה וכל סמטה טומנות בחובן הפתעות וסצנות מרתקות: בזמן האישי אפשר לצפות בעולי הרגל הנוהרים למקדש, להכיר מקרוב את סצינת התרמילאים ולטייל בין שפע החנויות והדוכנים. מדי יום בשעת בין הערביים, מתכנסים מקומיים ומטיילים על המדרגות היורדות לאגם. נצטרף ל'טקס' הלא-רשמי הזה ונוכל להתענג על מראה השמש השוקעת, המשתקפת במי האגם.

יום 7 | פושקר 

יום בסימן: חוויות חופש וקצב

 

עם אור ראשון נטפס למקדש הינדי; ההליכה טומנת בחובה מפגשים עם תוכים צבעוניים, קופים מקפצים, שקט של שעות היום הראשונות ונוף מרהיב של האגם והסביבה.

חווית קצב מיוחדת מצפה לנו כשנתנסה בשיעור תופים מסורתיים בהנחייתו של מאסטר מקומי. בהמשך אפשר ליהנות מזמן מנוחה במלון המקסים, להתנסות בעיסוי ראש במספרה מקומית, או פשוט לשבת באחת מפינות השוק ולהתבונן ב'סרט הצבעוני' החולף מול העיניים...

הערב נתארח בבית משפחה מקומית לארוחה ביתית ונשמע סיפורים על החיים במקום קדוש וקטן המושך אליו תיירות רבה.

יום 8 | עיירת כפר 

יום בסימן: קבוצות אתניות ברג'סטאן הכפרית

 

הבוקר נתנסה בשיעור יוגה נוסף, בטרם נמשיך ליעדנו הבא. ניסע לעיירת-כפר ונתארח בבית מלון ששימש בעבר כארמון של משפחת המלוכה המקומית. הודו ברובה היא עדיין מדינה כפרית שבה רוב החקלאים מעבדים את אדמתם כדרך שעשו אבותיהם. נצא לטיול בג'יפ משאית וניחשף לאורח החיים והתרבות של הקבוצות האתניות השונות המתגוררות באזור.

הערב, כשהטבע סביב משמש לנו תפאורה, נחגוג במסיבה פרטית עם נגנים מקומיים, כמיטב המסורת הרג'סטאנית.

יום 9 | אודאיפור

יום בסימן: ונציה של המזרח

 

אצא לי השוקה, מתנה קטנה אקנה לי... נצא לשוטט בשוק הסמוך וליהנות מאווירת הכפר המתעורר.

נצא בנסיעה אל אודאיפור. העיר היפה השוכנת לשפת אגם פיצ'ולה וגבעות סביב לה, מהווה השראה לציירים וסופרים ואפילו שימשה כאתר צילומים לאחד מסרטי ג'יימס בונד.

לקראת שקיעה נהנה מהליכה נעימה בטיילת של אחד מארבעת האגמים שבעיר.

יום 10 | אודאיפור

יום בסימן: צוללות אל תוך הקסם של אודאיפור

 

נבקר במקדש ג'אגדיש מן המאה ה-17 המציג שלל דמויות מיתולוגיות ובמרכזו פסל של האל וישנו, האל המגן והמשמר.

נסייר בארמון המהראנה של אודאיפור המהווה את מתחם הארמונות הגדול ביותר ברג'סטאן, שהוקם ע"י שליטים שונים. הארמון מרשים בגודלו וביופיו; מבוך של חדרים מהודרים ומסדרונות, מרפסות נוף, קירות צבעוניים ופסיפסים אומנותיים.

בקצב אישי בהמשך היום ניתן יהיה לספוג את האווירה המיוחדת השוררת בעיר וליהנות מיופיה.

הערב הנך מוזמנת לחצר מלאת קסם של ארמון עתיק לחוויה של צלילים וצבעים, במופע מחול מסורתי.

יום 11 | אודאיפור - דלהי

יום בסימן: קוקטייל פארטי דלהי סטייל

 

נטייל ב"גן העלמות המכובדות"; גינת נוי שהוקמה במאה ה-18 עבור בנות הפמליה של אחת הנסיכות; מזרקות מקסימות, פסלי שיש ופרחי לוטוס. נמשיך לביקור בשוק קטן ואותנטי, אליו מגיעים המקומיים לערוך קניות של ירקות, פירות, תבלינים ועוד...

מאודאיפור נצא בטיסה לדלהי. 

משפחה מקומית תארח אותנו בביתה ל'קוקטייל פארטי' וארוחה חגיגית.  

יום 12 | דלהי - תל אביב

יום בסימן: תענוגות אחרונים לפני המעבר בחזרה לארץ

 

דלהי הינה אחת הערים המתפתחות ביותר בהודו המבטאת היטב את אופיה הייחודי של הודו כולה. נעבור בראג'פאת - שדרה רחבה ומטופחת, שבקצה האחד שלה ניצב שער הודו ובקצה השני המתחם המרשים של בנייני הפרלמנט.

ריקשות אופניים יובילו אותנו בסמטאות הקסומות של צ'אנדני צ'וק, הבזאר הססגוני בו מוצגים לראווה בדי סארי מרהיבים, אביזרי קישוט נוצצים וחרוזים מכל מיני גדלים וצורות.

ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה ישירה חזרה לישראל.

תאריכים, מחירים ועוד

יציאה: 13.10.24 | חזרה: 24.10.24

מדריכה: נטע עיני | מחיר: $4,100 | בסוכות

יציאה: 26.11.24 | 07.12.24

מדריכה: נטע עיני | מחיר: $4,100

יציאה: 10.12.24 | חזרה: 21.12.24

מדריכה: דקלה נתן | מחיר: $4,100

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו (ניתן להוציא דרך משרדנו): 350 ש"ח

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 • בדיקות PCR ככל שיידרשו

מחיר הטיול כולל

 

 • ​​טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, כולל מלונות אווירה (לדוגמא, ארמון משפחתי שהוסב לבית מלון)

 • טיסת פנים: אודאיפור - דלהי

 • מפגשים עם חברים מקומיים: חברה באגרה ועוד

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 3 ארוחות צהרים, מים בארוחות הערב

 • מים מינרליים ללא הגבלה לאורך כל ימי הטיול

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ריקשות

 • סדנת תופים

 • 2 שיעורי יוגה

 • טיול בג'יפ – משאית באזור הכפר

 • יעוץ אישי על-ידי רופא איורוודי

 • סרט הודי באולם הקולנוע המפורסם בג'איפור

 • מופע פולקלור בחצר ארמון עתיק

 • מסיבה מסביב למדורה; כולל ארוחת ערב מיוחדת במבצר עתיק

 • הדגמת בישול עם שף המלון

 • טקס פוג'ה על שפת האגם

 • סיור ריקשות אופניים

 • 'קוקטייל פארטי'; ארוחת ערב חגיגית בבית משפחה בדלהי

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה לפני יציאת הטיול

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד: $1,050 

 • בטיול מרץ הלינה בעיירת הכפר תהיה ביום מס' 6.

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page