top of page
south_africa_2560_090823.jpg

טיול נשים לדרום אפריקה

בהדרכת איילת סטודניץ

guide_02_icon_01_231221.png

12 ימים / 10 לילות

nights_icon_01_231221.png

טיול זה ייקח אותך למסע מרהיב בדרום אפריקה - מקייפטאון המסחררת ביופייה, לאורך דרך הגנים המפורסמת ולקינוח – חווית ספארי פראי ולינה בשמורת טבע פרטית.

 

טיולנו יתחיל בקייפטאון, אחת הערים היפות בעולם, בה נשלב בין סיורים עירוניים והיכרות עם הטבע והנופים הפראיים הסובבים אותה. נבקר גם בחבל היין המפורסם השופע כרמים, יקבים ואחוזות קולוניאליות עתיקות. נסיעה בדרך 62 - הנחשבת לדרך היין הארוכה בעולם, תוביל אותנו אל יעדנו הבא – מדבר הקארו. נהנה מהנופים הדרמטיים המאפיינים את האזור ונזכה להצצה קרובה בחייהן הסודיים של הסוריקטות – חוויה מיוחדת במינה.

 

לאורך הדרך נכיר חיים שונים לגמרי מאלה שחווינו בקייפטאון התוססת, יישובים קטנים ומרוחקים בהן חיות קהילות קטנות, אשר מתקיימות בעיקר מחקלאות ותוצרת מקומית, ושאת מרכולתן נוכל לראות וגם לטעום בצידי הדרך. לאחר שנחווה את המדבר נשוב אל החוף ואל דרך הגנים המפורסמת, שהטיול לאורכה יציף אותנו בנופים מרהיבים של טבע הנושק לים.

 

ולקינוח, ספארי בשמורת טבע, למפגש עם חמשת הגדולים באזורים הפראיים של המדינה.

 

לאורך כל המסלול ישולבו מפגשים אנושיים עם אנשים מרתקים, שיעמיקו את היכרותנו עם המדינה המיוחדת והמורכבת הזו ויגרמו לנו לחשוב וגם להתרגש. מוזמנות לטיול מפנק, שופע בשיאים של טבע ותרבות, חיות בר וחופים פראיים, יין וקבלת פנים דרום אפריקאית נפלאה!

כמה מרגעי היופי בטיול:

 • נצא לקניות ונערוך סדנת בישול עם שפית מקומית מפורסמת בביתה בקייפטאון.

 • ניפגש לשיחה מרתקת עם מי שהיתה העוזרת האישית וליוותה את נלסון מנדלה שנים רבות.

 • נצא לביקור מעורר מחשבה והשראה בטאונשיפ (שכונת עוני בפאתי קייפטאון) בליווי מדריכה תושבת השכונה.

 • נתארח לארוחת שישי אצל משפחה מקומית ישראלית-דרום אפריקאית בקייפטאון.

 • מפגש קרוב ומרגש שיעניק לנו הצצה לחייהן הסודיים של הסוריקטות במדבר הקארו.

 • נתארח אצל משפחה יהודית בעלת חוות יענים באזור אאודסהורן ונשמע על העבר של הקהילה היהודית במקום.

 • נתפנק בסיור יין איכותי לאורך דרך הגנים לטעימות וביקורים בעיירות ציוריות.

 • נבלה לילה בלודג' אפריקאי יוקרתי בלב שמורת טבע פרטית בדרך הגנים.

 • מפגש אישי ואירוח בביתה של ריינג'רית מקומית אשר תתלווה אלינו בספארי.

אל ארץ הקשת בענן

רוצה להצטרף לחוויה? 

מלאי את הטופס ואני אחזור אלייך בהקדם

Status
Status

מדריכת הטיול: איילת סטודניץ

גדלתי בבית עם מורשת דרום אפריקאית ארוכת שנים.
במהלך ילדותי ביקרתי רבות בבית אמי במחוז לימפופו בצפון דרום אפריקה, שם התאהבתי לראשונה במקום מופלא וקסום זה, בצבעים המלטפים, בקולות, בריחות, בנוף הדרמטי העוטף חיים של בעלי חיים ובני אדם, וחושף בפנינו מציאות אגדית - מקום זר ומופלא, עם יופי כה מיוחד שלתאר אותו במילים ישמע לעיתים קרובות לא אמין...
במהלך השנים אהבה זו גדלה והתרחבה וכך גם הטיולים. דרך עיניי המטיילים אני מתאהבת ומתרגשת מדרום אפריקה שוב ושוב.
בוגרת תואר שני בלימודי רפואת המזרח. מדריכת טיולים לדרום אפריקה וליוון.
מתגוררת עם משפחתי במושב בית חנניה.

ayelet_stodnitz_090823.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - אדיס אבבה - קייפ טאון

 

לאחר חצות נמריא מתל אביב אל אדיס אבבה וממנה נמשיך אל קייפטאון (Cape Town) - מפגש של תרבויות, מאכלים ונופים, עיר יפיפייה ויוצאת דופן שלראשה כמו כתר - הפארק הלאומי המפואר של הר השולחן. ננחת בקייפטאון בשעות הצהריים המוקדמות, נפגוש את הצוות המקומי שלנו ונמשיך אל סמלה המובהק של העיר; מתנשא לגובה 1,087 מטרים, הר השולחן הוא האתר המצולם ביותר בדרום אפריקה ותזכורת מתמדת לכך שלטבע יש נוכחות חזקה בעיר החוף המיוחדת הזו. להר השולחן מיקרו-אקלים משלו ושכבת עננים הנקראת "מפת השולחן" המכסה לעתים קרובות את פסגת ההר - לכן העלייה להר (ברכבל) תלויה בתנאי מזג האוויר. אם ביקור בהר השולחן אינו אפשרי היום, נצא לסיור פנורמי בעיר ונמשיך לגבעת סיגנל לתצפית על העיר ועל הר השולחן לפני הצ'ק-אין במלון. את ארוחת הערב נאכל במסעדה באווירה דרום אפריקאית תוססת בליווי מוזיקה בנמל ויקטוריה ואלברט.
לינה בקייפטאון.

יום 2 | סיור אתרים בקייפטאון וסדנת בישול מקומי

 

נצא לסיור עירוני באתריה הרבים של קייפטאון ונחלוף על פני בית הפרלמנט, בניין העירייה וטירת התקווה הטובה. נבקר במוזיאון מקומי, בכיכר גרינמרקט ובאתרים נוספים ככל שהזמן יאפשר. נמשיך לביקור ברובע Bo-Kaap, הממוקם בשולי מרכז העיר וידוע בעבר כרובע המלאי. מקורותיו של הבו-קאפ מתחילים בשנות ה-60 של המאה ה-20, כאשר מספר רב של בתים נבנו והושכרו לעבדים. אנשים אלה היו ידועים כקייפ מלאי, והובאו ממלזיה, אינדונזיה ואזורים שונים באפריקה כדי לעבוד באזור הכף. לארוחת הערב נתארח בבית של תושבת המקום ונתנסה בסדנת בישול מקומי בהנחייתה תוך כדי שנשמע סיפורים על ההיסטוריה של השכונה המיוחדת והחיים בה. לינה בקייפטאון.

יום 3 | ביקור מודרך בטאונשיפ והמשך אל דרך היין

 

בשעות הבוקר נצא בליווי מדריכה מקומית תושבת המקום לסיור בחלק פחות מוכר לתיירים הפוקדים את קייפטאון – הטאונשיפ (Township) - זוהי בעצם התיישבות בלתי רשמית מתקופת האפרטהייד – אז נעשתה חלוקה של תושבים על פי גזע וכל מי שאינם לבנים הוצאו בכוח ממרכז קייפטאון (ובדומה לכך בערים מרכזיות נוספות ברחבי דרוא"פ). הם הועברו לאזורי מגורים ספציפיים שכל אחד מהם הוקצה לקבוצות אתניות שונות. מטרת ביקורנו היא לא לחוות את העוני, אלא לפקוח את עינינו לצד נוסף של קייפטאון ולמורכבות של דרוא"פ בכלל, לראות את הלב הפועם של העיר, להכיר אנשים מקומיים ולראות את חיי היומיום של רוב הדרום אפריקאים בתקווה שהסיור דווקא יעורר בנו השראה וישנה תפיסות שאולי היו לנו קודם בתחושות של תקווה וחיוביות.

נמשיך לביקורים נוספים באתריה של קייפטאון – המוזיאון היהודי, גלריה ובית הכנסת. בשעות אחר הצהריים נצא בליווי שפית דרום אפריקאית מפורסמת לקניית מצרכים לקראת ארוחת ערב מיוחדת ומלאה בסטייל שתערך בביתה. במהלך הארוחה מצפה לנו מפגש עם אישיות מרתקת – זלדה לה גראנג' - העוזרת האישית של נלסון מנדלה שעבדה מולו כמעט 20 שנה ואף כתבה ספר על חוויותיה משנות החיים בהשראתו של המדינאי וההומניטרי החזק ביותר של זמננו. זלדה תחלוק עימנו את חוויותיה עם נלסון מנדלה, דרכה נכיר את האדם שהוא היה ונשמע סיפורים מתקופת שירותה את מר מנדלה.
לינה בקייפטאון.

יום 4 | קייפטאון וכף התקווה הטובה

 

מצפה לנו יום עמוס בשיאי נוף וטבע! ניסע דרך מפרצונים ציוריים ונצא לשיט קצר בסירה ממפרץ האוט (Haut bay) לאי כלבי הים כדי לצפות בהם בסביבתם הטבעית. בשובנו נמשיך בנסיעה דרך אחת הדרכים היפות ביותר בעולם  - צ'פמנ'ס פיק (Chapman's peak) – נסיעה מתפתלת של 9 ק"מ הכוללת נופים מרהיבים של 180 מעלות לקו החוף האטלנטי. נגיע אל שמורת הטבע של כף התקווה הטובה. זה המקום שבו ניתן לבקר בשני אתרים מפורסמים - קייפ פוינט (Cape point) וכף התקווה הטובה (Cape of good hope), כמו גם לצפות במפגש האגדי של האוקיינוס ​​האטלנטי הקר והזרמים ההודיים החמים. נשוב לקייפטאון בנסיעה לאורך קו החוף דרך עיירות קטנות וציוריות ונבקר גם בבולדרס למפגש קרוב עם מושבת פינגווינים.

נתארח בבית מקומי של משפחה ישראלית-דרום אפריקאית לארוחת ערב נעימה, בה נוכל לשמוע על החיים בקייפטאון דרך עיניים מקומיות.
לינה בקייפטאון.

יום 5 | דרך היין

 

רק חצי שעה נסיעה מחוץ לקייפטאון ואנחנו כבר באזורי כרמים קסומים, גבעות מתגלגלות, בתי אחוזה מפוארים ושמיים שטופי שמש. ניסע דרך נופים מרהיבים ואתרים היסטוריים, נבקר בעיירות ציוריות מוקפות הרים וכרמים ונהנה מטעימות יין ביקבים ברמה עולמית. נבקר גם בחווה מקומית בה שוכן גן ייחודי של פירות וירקות מתורבתים בהשראת גן החברה ההיסטורית בקייפטאון אשר סיפקה מלאי טרי של ירקות ופירות טריים לספינות מפרש של חברת הודו המזרחית ההולנדית בימים שבהם הכף הייתה תחנה באמצע הדרך בין אירופה לאסיה. נסיים את היום בארוחת ערב באחת מחוות היין ולאחריה נשוב ללינה בקייפטאון.

יום 6 | בדרך 62 אל מדבר הקארו

 

הבוקר נצא לנסיעה ארוכה ויפה בדרכי האספלט המפותלות של כביש 62 אשר יוביל אותנו דרך כמה שינויי נוף דרמטיים; ממעברי הרים מחוספסים ועד למדבר הצחיח למחצה של אזור הקארו . כביש זה נחשב כדרך היין הארוכה ביותר בעולם ולאורכו כפרים, חוות ודוכני חווה קטנים (Padstals) המציעים מבחר של פינוקים ואפייה תוצרת בית ומהווים בסיס כלכלי חשוב לעיירות הכפריות באזור. בדרכנו נעצור לביקור בגלריה של אומנית מקומית – פסלת במלט וברונזה - אשר ביצירותיה שואפת להפוך את החוויה המרובדת של חיי היומיום למובנת יותר, משמעותית יותר - להציב גופים מפוסלים כנושאים של סיפורים וחלומות - של כיבוד העבר, שימור ההווה ותקווה לעתיד.

בשעות הצהריים המאוחרות נגיע לאזור אודסהורן ונבקר במערות קנגו (Cango caves) - אחד מפלאי הטבע הגדולים בעולם, שפוסל על ידי הטבע במשך מיליוני שנים. זוהי מערכת עצומה  של שלוש מערות (רק הראשונה פתוחה למבקרים) החצובות בהרי סוורטברג ומציגות אוסף של תצורות הזקיפים העתיקות ביותר על פני כדור הארץ, חלקן מתוארכות ל-4500 מיליון שנים. נסיים את היום בנסיעה דרך מעבר סוורטברג (Swarterg pass) הנחשב לאחד ממעברי ההרים היפים בעולם: דרך מתפתלת לאורך 27 ק"מ עם נופים עוצרי נשימה בכל פינה ותצורות גיאולוגיות מרהיבות עד לפסגה בגובה 1,585 מטר מעל פני הים ממנה נשקפים נופים פנורמיים של מדבר הקארו הקטן והגדול.
לינה באודסהורן.

יום 7 | מפגש מרגש עם סוריקטות בטבע ושייט אל שמורת פת'רבד

 

נקום היום לפני הזריחה ונצא לחוויה מיוחדת במינה – ספארי סוריקטות בטבע של מדבר הקארו הקטן. נצא עם מדריך מקומי לאזור המחייה של הסוריקטות, נתמקם לנו עם תה/קפה חם ונצפה בחיות הקטנות והשובבות כשהן יוצאות בזריחה ליהנות מקרני השמש וממשיכות בשגרה היומית של חיפוש מזון ומשחק. את שארית הבוקר נקדיש להמשך סיורים באזור ייחודי זה והיכרות עם ההיסטוריה היהודית שלו. לארוחת הצהריים נתארח בחוות יענים בבעלות משפחה יהודית. בהמשך היום נצא דרומה לכיוון החוף;  בדרכנו נעבור דרך עיירות חוף ציוריות ונעצור בנקודות עניין. בשעות הצהריים  נגיע אל נייזנה (Knysna) הידועה כ"קופסת הצדפות של דרום אפריקה" וממוקדמת על גדות לגונה יפה בלב דרך הגנים. נבקר בשמורת הטבע Featherbed - פיסת אדמה בתולית הממוקמת בראש המערבי של נייזנה ונגישה רק באמצעות מעבורת. נגלה את השמורה בשילוב נסיעה ברכבי 4X4 והליכת טבע כשסביבנו נופים עוצרי נשימה ומדריכי הטבע הבקיאים יחלקו את התובנות שלהם על האזור, החי והצומח. לאחר שובנו במעבורת נמשיך בנסיעה מזרחה לאורך דרך הגנים ורצועת החוף של האוקיינוס ההודי אל ציציקמה בה נלון הלילה.

יום 8 | שמורת ציציקמה

Tsitsikamma היא מילה בשפת ה-Khoisan שפירושה, "מקום של מים שופעים". ואין דרך טובה יותר לתאר את המקום הזה בו גלי האוקיינוס ההודי מתנפצים ללא הפוגה על החוף, היכן שיערות מתגלגלים אל הים במרבד ירוק בתולי ונהרות עתיקים חוצבים את דרכם אל האוקיינוס במורד נקיקים סלעיים. נקדיש את היום לטיולי טבע - נבקר בשמורת ציציקמה המרהיבה המשתרעת לאורך החוף, ונעבור תוך כדי הליכת טבע בין קווי חוף סלעיים, יערות שכאילו נלקחו מאגדות, גשרים תלויים, עצים עתיקים, מפלים ונהרות.
לינה בציציקמה.

ימים 9-10| ספארי בשמורה פרטית וטיסה לקייפאטון

היום נמשיך מזרחה אל מחוז הכף המזרחי של דרום אפריקה ובשעות הצהריים נגיע אל שמורת טבע פרטית בה נהנה ביומיים הקרובים מחווית ספארי מרגשת תוך כדי הנאה מכל היופי והפינוק שיש ללודג' בו נלון להציע. בשעות הצהריים ובבוקר למחרת נצא בג'יפים פתוחים מלוות בריינג'רית מקומית לגלות את השמורה ולחפש אחר "חמשת הגדולים" – פיל, קרנף, באפלו, אריה ונמר, וכמובן בעלי חיים רבים ונוספים המאכלסים את השמורה. לקראת הצהריים של יום 10 ניפרד מהשמורה וניסע לעיירה סמוכה בה תהיה לנו הזדמנות להכיר קצת את חייהם של המקומיים אשר רבים מהם עובדים בלודג'ים ובשמורות באזור ואף להתארח בביתה של הריינג'רית שליוותה אותנו בספארי ולשמוע על העבודה המיוחדת שלה ועל חייה כאישה מקומית השייכת לקבוצה הולכת וגדלה של נשים המגנות על חיות הבר בעולם ומאתגרות סטריאוטיפים מגדריים.

נמשיך בנסיעה חזרה לכיוון החוף אל פורט אליזבת', שם נתארח לארוחת צהריים בביתה של ישראלית אשר מתגוררת בעיר ומלמדת עברית, ונמשיך אל שדה התעופה בזמן לטיסת הערב לקייפטאון.

ימים 11-12| קייפטאון - תל אביב

נהנה מבוקר חופשי במלון או זמן לקניות אחרונות ונצא אל שדה"ת של קייפטאון בזמן לטיסתנו ארצה. נחיתה בתל אביב למחרת (יום 12) לפנות בוקר.

תאריכים, מחירים ועוד

תאריכים יפורמו בהתאם לעונה

-

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח אישי וביטוח מטען.

 • ארוחות נוספות.

 • שתייה נוספת.

 • סיורים מעבר למפורט בתכנית.

 • הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, עיסויים וספא, רכישת מזכרות וכדומה).

מחיר הטיול כולל

 

 • טיסות בינלאומיות של חברת אתיופיאן איירליינס.

 • טיסות פנים כמפורט במסלול.

 • לינה: בבתי מלון ברמת תיירות גבוהה.

 • כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר + ארוחת צהריים/ערב).

 • לילה בשמורה פרטית – כולל סיורי אחר צהריים ובוקר בשמורה על גבי רכבי ספארי מיוחדים.

 • שייט בנייזנה וביקור בשמורת פת'רבד.

 • שייט למושבות כלבי הים.

 • ספארי סוריקטות ייחודי.

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג.

 • מים מינרלים במהלך כל הטיול.

 • דמי כניסה לשמורות ולאתרים כמפורט במסלול.

 • תשר לנותני השירות המקומיים.

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה.

 • מפגשים וחוויות ייחודיות:

  • נצא לקניות ונערוך סדנת בישול עם שפית מקומית מפורסמת בביתה בקייפטאון.

  • ניפגש לשיחה מרתקת עם מי שהיתה העוזרת האישית וליוותה את נלסון מנדלה שנים רבות.

  • נתארח לארוחת שישי אצל משפחה מקומית ישראלית-דרום אפריקאית בקייפטאון.

  • מפגש קרוב ומרגש שיעניק לנו הצצה לחייהן של הסוריקטות במדבר הקארו.

  • נתארח אצל משפחה יהודית בעלת חוות יענים באזור המדברי של דרוא"פ.

  • נתפנק בסיור יין איכותי לאורך דרך הגנים לטעימות וביקורים בעיירות ציוריות.

  • נבלה לילה בלודג' אפריקאי יוקרתי בלב שמורת טבע פרטית בדרך הגנים.

  • מפגש אישי ואירוח בביתה של ריינג'רית מקומית אשר תתלווה אלינו בספארי.

  • כל פעילות אחרת המצויינת בתכנית הטיול.

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד: $730

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • הטיול כולל הליכות עירוניות והליכות טבע. ההליכות אינן מאומצות אך דורשות כושר הליכה סביר.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • יתכנו שינויים במסלול עקב לוח זמנים של הטיסות.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 • חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש, גם לא מטעמים רפואיים, על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. כל מי שמעוניינת לשבת במקום ספציפי אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל.

 • יש צורך ב-3 דפים ריקים בדרכון ותוקף של חצי שנה לפחות מיום החזרה ארצה.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page