south_india_2560_240222.jpg

טיול נשים לדרום הודו

בהדרכת נטע עיני

guide_02_icon_01_231221.png

15 ימים / 13 לילות

nights_icon_01_231221.png

דרום הודו בשבילנו, זה לא בדיוק הודו (בעצם, שום מקום בהודו הוא לא ממש הודו), אלא מקום עם קצב אחר, אווירה קצת שונה... מקום שמאפשר התחדשות והתמזגות עם הטבע על רקע תפאורה יפהפיה... מקום בו כדאי להתמסר לתפיסה אחרת של זמן ולחוויה דרך החושים. כאן הירוק כל כך שופע ומגוון; ירוק טרופי של עלי פאפאיה, ירוק מסנוור של שדות האורז, ירוק של עצי הדקל המסודרים להם כמו כפות ידיים מנופפות לשלום ומקבלות את פני האורחים.

מסע זה לדרומה של הודו, חוצה שלוש מדינות: מהרשטרה, קרנאטאקה, וקראלה.

נציגתה של מדינת מהרשטרה היא העיר מומבאי - המרכז המסחרי והכלכלי של הודו, ליבה של תעשיית הסרטים ההודית ואחד ממרכזי ההיי-טק הגדולים. עיר המבטאת היטב את אופיה הייחודי של הודו כולה; ניגודים קוטביים שהופכים להרמוניים.

במדינת קרנאטאקה נגלה מטעי תבלינים אקזוטיים, עיירות המגיחות מתוך ערפל, יערות טרופיים ואוצרות היסטוריים.

קראלה, אחת המדינות היפות בהודו, חושפת מראות ונופים מעוררי השראה: לגונות יפהפיות ותעלות מים טבעיות, עצי קוקוס תמירים, 'מרבדים' של שדות אורז, מטבח עשיר ואנשים חמים וידידותיים.

אזור דרום הודו ידוע ברמת בתי המלון אשר הופכים את הטיול למענג במיוחד; מלונות אווירה המשתלבים עם הטבע הפראי, רמת שירות ותנאים גבוהה, ספא (יש הטוענים שכאן נהגתה תורת האיורוודה...), עיסויים, סאונות, בריכות, יוגה וכל דבר אחר שימלא אותנו בשמחה גדולה ובאנרגיה חיובית.

האקלים הטרופי בדרום, שפע הגשמים והסמיכות לים, הינם הסיבה לאספקה שוטפת של ירקות, פירות, אורז, דגים, פירות-ים, דברי מתיקה מפתיעים ואלכוהול מקומי (איך נשמע לך דרינק של אלכוהול המופק מקוקוס?)

לקראת סוף הטיול נגיע לעיר פונה אשר במדינת מהרשטרה. כאן נחווה חוויה ייחודית במרכז אושו, המשלב מדיטציות וסדנאות, עם חופשה אלטרנטיבית. 

 

כבר יותר משני עשורים שאנו מטיילות בהודו וחיות אותה. מתוך אהבה רבה ועל בסיס היכרות עמוקה עם היעד, יצרנו תוכנית טיול זו, המפגישה אותך עם המגוון האנושי, התרבותי והנופי של הודו. עבורינו היכרות אמיתית עם מקום חדש מתרחשת כשפוגשים את אנשי המקום, פנים אל פנים, לשיחה אישית, בבית שלהם, על כוס צ'אי ומטעמים ביתיים. גם את תוכלי להרגיש זאת, כשתפגשי בטיול זה חברים מקומיים שהכרנו לאורך הדרך ותיחשפי אל 'מאחורי הקלעים' של הודו.

הוד הטבע והדרו
כולל ביקור במרכז אושו הייחודי

המדריכה: נטע עיני

כמדריכת טיולים נפלה בחלקי הזכות לא רק לחזור למחוזות ולאנשים האהובים עליי, אלא גם לראות את הפלאות דרך העיניים של המטיילות. כל אחת מליבה המתחבר, המדבר, זה שחווה המון ומוצא את מילותיו בין הריחות, הצבעים, הצלילים. המסע של המדריכה והמטיילת הוא משותף וייחודי, אין שני לו - הוא מאפשר לעולמות חבויים להיחשף ולהיוולד מחדש. 

אל הודו הגעתי לראשונה בשנת 2009 כתרמילאית ומאז לא הפסקתי לחלום, ללמוד, לקרוא ולשיר אותה.

מאז גם חזרתי אליה מספר פעמים לתקופות שונות, לראות עוד מהפלא וכן לטובת לימודי מוסיקה הודית.  

בוגרת החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. 

למדה ועדיין לומדת מוסיקה הודית קלאסית בארץ ובהודו.

neta_eini_300622.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - דלהי - בנגלור

 

נצא בטיסה לבנגלור דרך דלהי.

יום 2 | בנגלור 

יום בסימן: עמק הסיליקון של הודו

 

בשעות הצהריים נגיע לבנגלור. בירתה של מדינת קרנאטאקה. בנגלור והמחוז סביב לה מהווים מרכז כלכלי חשוב בהודו. ההכנסה לנפש, היא הגבוהה ביותר מבין ערי הודו והעיר מושכת השקעות זרות רבות בשל ריכוז מפעלי התעשייה והטכנולוגיה הגבוהה בה. נתחיל את סיורנו בבנגלור התוססת. נבקר בשני מקדשים מעניינים בעיר ונתחיל להיחשף לכמה מהאלמנטים המרכזיים אשר בפנתיאון האלים ההודי. מרוח לחומר; נצא לסיור שווקים צבעוני – נסתובב בין דוכנים עמוסים בפרחים, תבלינים, פירות וקטורות ונלמד על חיי היומיום בעיר, ועל יחודיות העיר הידועה בכינוייה "עמק הסיליקון של הודו".

בארוחת הערב נתחיל להכיר חלק מהטעמים המיוחדים של הודו.

יום 3 | בנגלור - מאיסור 

יום בסימן: הדי הפאר של מאיסור

 

נמשיך בנסיעה למאיסור, העיר השניה בגודלה בקרנאטקה, ממנה שלטה שושלת מלכים עד לעצמאותה של הודו. בהגעה למאיסור ניחשף למורשת התרבותית וההיסטורית של העיר, המקפידה לשמור על אופייה המיוחד ברחובות, במבנים ובאווירה הכללית. ההודים לוקחים את עניין המזון ברצינות גמורה, ובישול נחשב לעשייה הכרחית אך גם לאומנות. בארוחת הערב נתחיל להיחשף לרזי המטבח ההודי הדרומי...

יום 4 | מאיסור 

יום בסימן: שווקים ואומנויות

 

ניסע ונעלה אל גבעת צ'אמונדי, אחד מסימני ההיכר של העיר שבראשה מתנוסס פסל צבעוני וגבוה של השד מאהישאסורה. במהלך קרב אכזרי על הגנת העיר, הרגה האלה צ'אמונדי את השד, ולמענה הוקם המקדש בו נבקר. נשקיף על העיר הנפרשת מטה מנקודת תצפית יפה ונבקר את פסלו השחור של נאנדי, המשמש ככלי רכבו של האל שיווה. ארמון המהרג'ה האלגנטי בו נבקר, היה המשכן הרשמי של משפחת המלוכה ושל משרדי הממשל המלכותי. כיום משמש הארמון כבית אוצרות של עבודות אומנות מעודנות: דלתות מגולפות בעץ נפתחות לחדרים ואולמות מרוהטים בפאר, תקרות מקושטות, עמודים מפוסלים וציורים הסטורים.

המשי המיוצר במאיסור מפורסם בכל רחבי הודו. נבקר במפעל לייצור משי, נראה את האורגים שוקדים על הבדים וננסה להבין את הסוד. בשוק דבה ראג'ה הממוקם בתוך מבנה בן כ- 100 שנה, נוכל להתענג על המראה האקזוטי והטעם המלהיב של הפירות והירקות; רצועות ירוקות ארוכות ומחוספסות, "הכלאה" של אבטיח ועגבניית-ענק, מלפפונים מיניאטורים, שורות של פאפיה דשנה, עשרות סוגים של בננות: קטנטנות וארוכות, ירוקות, צהובות ואדומות.

בזמן האישי נוכל ליהנות מהתוצרת המפורסמת של מאיסור: שמן עץ אלגום אקזוטי, קטורות ריחניות ובדי משי עשיר.

יום 5 | מאיסור - שמורת טבע

יום בסימן: שקיעה בין מטעי התה

 

בימים הקרובים נשהה באקולוגיה של מדינת קראלה המשרה תחושת רעננות בזכות הצמחייה השופעת הפועלת כ"מפעל ביולוגי" לטיהור אוויר. זאת נוכל להרגיש כשנגיע ממאיסור לאחד המחוזות הבודדים במדינה שהצליחו לשמר את האופי הקדמוני הטהור שלו. נחבא בין הגבעות, זהו גן עדן ירוק המציג נופים ציוריים ועשיר ביערות צפופים, מטעים וחיות בר. מבית המלון הממוקם בלב הטבע הפראי, נצא להליכה רגלית לרענון הגוף והנפש, נטייל בין מטעי התה ונשכיל לדעת על סוגי התה השונים ועל תהליכי הגידול והעיבוד.

יום 6 | שמורת טבע

יום בסימן: מסע אל הודו הכפרית בין יערות ונהרות

 

נצא לטיול ג'יפים באזור היפהפה שנתן השראה לסופרים ואומנים רבים; המחוז שבו גדלים תה, קפה, גומי, פלפל שחור, בכפיפה אחת עם מגוון עשיר של יערות סוב-טרופיים שלווים. נהנה מהוד הטבע וגם ניחשף לאוכלוסייה הכפרית הייחודית לאזור. בדרך, נעצור לפיקניק. בחזרה במלון אפשר ליהנות מהבריכה ובערב נתכנס למפגש נשים מרגש.

יום 7 | שמורת טבע - קוצ'ין

יום בסימן: מעבר אל קוצ'ין

 

העיר קוצ'ין, היעד הבא במסענו, מתפרשת על מקבץ איים וחצאי - איים. מקור שמה של העיר מהמילה "קוצ'זי" בשפת המקום, שפירושה לגונה קטנה. הסינים, הפורטוגלים, הערבים וההולנדים, כולם הגיעו לאזור זה בעקבות החיפוש אחר תבלינים ושנהב והפכו את שפע המשאבים הטבעיים שמצאו כאן למקור פרנסה. אלה השפיעו ויצרו את אופייה הייחודי של קוצ'ין. בעבר הייתה בקוצ'ין גם קהילה יהודית גדולה, שמילאה תפקיד חשוב בכלכלה ובעסקים של העיר. ברובע היהודי, ה"ג'ו-טאון", נוכל להסתובב בהנאה בין החנויות הקטנות לממכר תבלינים, תכשיטים, ספרים ועתיקות וגם לבקר בבית הכנסת שהוקם במאה ה-16: נברשות מבלגיה, מרצפות מצוירות שהובאו מסין ובמה מעוטרת בזהב.

יום 8 | קוצ'ין - קומארקום

יום בסימן: שייט בין לגונות

 

הבוקר נתנסה בסדנת ציור קולאם; קישוט מרשים וצבעוני האופייני לדרום הודו שנשים מציירות על מפתן דלת הבית כסגולה למזל טוב ושגשוג. היומיים הבאים יתנהלו בקצב איטי יותר, כיאה למקום אליו אנו ממשיכות. הקוקוס, הגדל כאן בשפע, הינו בעל מגוון שימושים. בדרך נעצור לביקור במפעל קטן המייצר מחצלות וחבלים מסיבי הקוקוס. במקומות רבים ברחבי המדינה מופרדת היבשה על ידי לשונות ים ונהרות המתנקזים מן ההרים. כך נוצרת רשת מורכבת של תעלות וערוצים, לגונות ואגמים, הנפרשת משולי החוף אל תוך היבשה. ממעוף הציפור, נראות התעלות כרשת של חוטי כסף זעירים השזורים לאורכה של שמיכת טלאים. נצא למסע שייט בין תעלות ה-Backwater בסירה המחליקה בעצלתיים, על רקע תפאורה ססגונית המבזיקה שילובים של ירוק הדקלים עם המים. נמשיך לקומאראקום, כפר קטן ומנומנם, הממוקם על מקבץ איים באגם ומבאנאנד. בית המלון בו נתארח צופה אל האגם ונבנה באופן הרמוני עם סביבתו. הערב יסתיים בסימן מדיטציה.

יום 9 | קומארקום

יום בסימן: פינוק הגוף

 

ה"יוגה", פירושה בסנסקריט,"אחדות". אחדות הגוף והנפש. נפתח את היום בתרגילי יוגה קלים ומרעננים בהדרכתו של מורה מקצועי. נצא לטיול הליכה בכפר השכן וניחשף לאורח חיים מיוחד שפיתחו לעצמם תושבי המקום, כיוון שלחלק מהמקומות ניתן להגיע בסירות בלבד. בהמשך, תקבל כל אחת עיטור חינה סמלי. זה המקום והזמן ליהנות ממשבצת זמן נדירה של רוגע ונחת להשבת החיוניות; לבקר בגן הפרפרים, לשחות בבריכה, להתענג על טיפולי איורוודה בספא המקסים. הערב נצא לשייט שקיעה.

יום 10 | קומארקום - קוצ'ין

יום בסימן: יהדות, נצרות והינדואיזם

 

נצא לכיוון קוצ'ין. ההיסטוריה המורכבת של קוצ'ין תתעורר לחיים לנגד עיננו, כשנסייר בסמטאות הציוריות ברובע העתיק. לאורך החוף נצפה בטכנולוגית דיג מיוחדת שהובאה לכאן על-ידי סוחרים סינים: רשתות ענקיות הפועלות באמצעות מערכת משקולות. נבקר בכנסיית סיינט פרנסיס, אחת העתיקות ביותר בהודו, בה היה קבור ואסקו דה גאמה עד ששרידיו נקברו מחדש בפורטוגל. ארמון מטאנצ'רי נבנה על-ידי הפורטוגלים, שופץ על-ידי ההולנדים ונסיכים הודים הוסיפו ציורי קיר המתארים סיפורים מן המיתולוגיה ההודית. הערב הנך מוזמנת למופע קתאקאלי – אומנות מחול הדרמה המפורסמת של קראלה - המאופיין באיפור יוצא דופן, הבעות פנים ייחודיות ותלבושות מרהיבות.

יום 11 | קוצ'ין - בומביי

יום בסימן: נערות החידות מבומביי

 

טיסת בוקר למומבאי. העיר הינה ביתם של מהגרים מכל רחבי הודו, של מוסדות כלכליים מן החשובים במדינה ושל תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הענפה. זוהי עיר של מעמד ביניים הולך וגדל, אנשי עסקים מערביים, דיפלומטים וכוכבי בוליווד נוצצים. נבקר באזור שער הודו אשר הוקם לכבוד ביקורו של מלך אנגליה ג'ורג' ה-5. השער הפונה לנמל מומבאי, הפך לסמל פופולרי של העיר ולמקום שוקק בו נפגשים מקומיים, רוכלים ותיירים. במכבסה העירונית הגדולה הממוקמת תחת כיפת השמים, המוני גברים כובסים אלפי ק"ג של כביסה, באופן ידני. החידה הגדולה היא כיצד קורה שכל לקוח מקבל בדיוק את מה שמסר. אחד הבניינים המרשימים בעיר, הנראה כטירה, משמש כבנין תחנת הרכבת ויקטוריה – נראה רכבות יוצאות ונכנסות, אנשים נפלטים ועולים לקרונות, ואיך למרבה הפלא מתקיים כאן סוג של סדר. באזור קולאבה נוכל לספוג את האווירה הייחודית של הודו. לאזור אופנתי זה מתנקזים המטיילים והמקומיים כדי לערוך קניות בבוטיקים היוקרתיים ובדוכני הרחוב המציעים שלל פריטים מפתים. זה הזמן לעצור ולהתבונן בסרט הצבעוני החולף מול עינינו... הערב ניפגש עם חברה מקומית תוססת, אשר תשתף אותנו בתפיסותיה לגבי אורח חייה של האישה ההודית המודרנית בעיר המרתקת.

יום 12 | בומביי - פונה

יום בסימן: "החיים הם איזון בין מנוחה ותנועה"

 

נצא בנסיעה לפונה – לחוויה יוצאת דופן במרכז המדיטציות של אושו, שהיה אחד המורים המפורסמים בהודו. מרכז אושו, הגדול ביותר בעולם למדיטציה ולתהליכי התפתחות אישית, מספק חוויה ייחודית לבאים בשעריו. המרכז כולל אולם מדיטציה מרשים, בריכה יפהפייה, צמחיה שופעת, פינות חמד ומסעדות המציעות מנות גורמה וארוחות בריאות אורגניות. הערב נאכל ארוחה באחת מהמסעדות הטובות בעיר.

ימים 13-14 | פונה

יום בסימן: האשראם של אושו

 

בבוקר הראשון נשתתף בסדנת מבוא והיכרות עם המקום. ביומיים הבאים תוכל כל אחת להתנסות במגוון הפעילויות שמציע המרכז: מדיטציות בתנועה, שיעורי יוגה, טאי-צ'י, ריקוד חופשי, לטייל בגני הזן היפים, וליהנות מחברתם של מבקרים המגיעים מכל רחבי העולם. למעוניינות, נקיים באחד הימים סיור קצר בעיר; נבקר במוזיאון גנדי, בו מוצגים חייו של מנהיג האומה השזורים בסיפור המאבק של הודו לעצמאות. נבקר במקדש הינדי. נטייל באחד מאזורי הקניות המרכזיים של העיר; נבקר בחנות קטנה ומופלאה לבשמים טבעיים וקטורות בריחות משכרים ונוכל להתמזג בקצב אישי עם תושבי העיר, המגיעים גם הם לקניות באזור. ניפגש גם עם חברה מקומית לשיחת נשים מעניינת על בחירות ודרך חיים. באחד הערבים נצטרף לזמן אשראם לילי ונחוש באווירה המיוחדת במרכז אושו, כשכל המבקרים נפגשים בפלאזה המרכזית לכוס קפה, או וודקה...

יום 15 | פונה - דלהי - תל אביב

יום בסימן: מעברים

 

בשעות הבוקר נצא בטיסה מפונה, דרך דלהי, לישראל.

תאריכים, מחירים ועוד

יציאה: 01.12.22 | חזרה: 15.12.22

מדריכה: נטע עיני | מחיר: $4,400

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 • בדיקות PCR ככל שיידרשו

מחיר הטיול כולל

 

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית 

 • טיסות פנים: כמפורט בתכנית

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, כולל מלונות ספא יפהפיים בלב הטבע

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 2 ארוחות צהרים, מים בארוחות הערב  

 • מים מינרליים ללא הגבלה לאורך כל ימי הטיול

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ג'יפים, ריקשות

 • מפגשים עם חברים מקומיים: אישה מעוררת השראה במומבאי, משפחה ברהמינית במאיסור ועוד.

 • שיעורי יוגה

 • התנסויות במדיטציה

 • טיול ג'יפים בטבע

 • מופע מחול קתאקאלי

 • סדנת ציור קולאם

 • עיטור חינה אישי

 • שייט פרטי בתעלות ה- Backwater

 • שייט שקיעה באגם

 • סדנת מבוא ודמי כניסה במרכז אושו

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה בארץ לקראת היציאה לטיול

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד: $1,350

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.