top of page
south_india_2560_240222.jpg

טיול נשים לדרום הודו

בהדרכת נטע עיני

guide_02_icon_01_231221.png

15 ימים / 13 לילות

nights_icon_01_231221.png

דרום הודו בשבילנו, זה לא בדיוק הודו (בעצם, שום מקום בהודו הוא לא ממש הודו), אלא מקום עם קצב אחר, אווירה קצת שונה... מקום שמאפשר התחדשות והתמזגות עם הטבע על רקע תפאורה יפהפיה. מקום בו כדאי להתמסר לתפיסה אחרת של זמן ולחוויה דרך החושים. כאן הירוק כל כך שופע ומגוון; ירוק טרופי של עלי פאפאיה, ירוק מסנוור של שדות האורז, ירוק של עצי הדקל המסודרים להם כמו כפות ידיים מנופפות לשלום ומקבלות את פני האורחים.

מסע זה לדרומה של הודו, חוצה שתי מדינות: קרנאטאקה וקראלה.

במדינת קרנאטאקה נגלה מטעי תבלינים אקזוטיים, עיירות המגיחות מתוך ערפל, יערות טרופיים, תרבויות מגוונות ואוצרות היסטוריים.

קראלה, אחת המדינות היפות ביותר בהודו, חושפת מראות ונופים מעוררי השראה: לגונות יפהפיות ותעלות מים טבעיות, עצי קוקוס תמירים, 'מרבדים' של שדות אורז, מטבח עשיר ואנשים חמים וידידותיים.

אזור דרום הודו ידוע ברמת בתי המלון אשר הופכים את הטיול למענג במיוחד; מלונות אווירה המשתלבים עם הטבע הפראי, רמת שירות ותנאים גבוהה, ספא (יש הטוענים שכאן נהגתה תורת האיורוודה...), עיסויים, בריכות הצופות אל טבע טרופי, יוגה וכל דבר אחר שימלא אותנו בשמחה גדולה ובאנרגיה חיובית.

האקלים הטרופי בדרום, שפע הגשמים והסמיכות לים, הינם הסיבה לאספקה שוטפת של ירקות, פירות, אורז, דגים, פירות-ים, דברי מתיקה מפתיעים ואלכוהול מקומי (איך נשמע לך דרינק של אלכוהול המופק מקוקוס?).

מתוך אהבה רבה ועל בסיס היכרות עמוקה עם היעד, יצרנו תוכנית טיול זו, המפגישה אותך עם המגוון האנושי, התרבותי והנופי של הודו. עבורינו היכרות אמיתית עם מקום חדש מתרחשת כשפוגשים את אנשי המקום, פנים אל פנים, לשיחה אישית, בבית שלהם, על כוס צ'אי ומטעמים ביתיים. גם את תוכלי להרגיש זאת, כשתפגשי בטיול זה חברים מקומיים שהכרנו לאורך הדרך ותיחשפי אל 'מאחורי הקלעים' של הודו.

הוד הטבע והדרו
מסע בין שתי מדינות: קרנטאקה וקראלה

רוצה להצטרף לחוויה? 

מלאי את הטופס ואני אחזור אלייך בהקדם

Status
Status

המדריכה: נטע עיני

כמדריכת טיולים נפלה בחלקי הזכות לא רק לחזור למחוזות ולאנשים האהובים עליי, אלא גם לראות את הפלאות דרך העיניים של המטיילות. כל אחת מליבה המתחבר, המדבר, זה שחווה המון ומוצא את מילותיו בין הריחות, הצבעים, הצלילים. המסע של המדריכה והמטיילת הוא משותף וייחודי, אין שני לו - הוא מאפשר לעולמות חבויים להיחשף ולהיוולד מחדש. 

אל הודו הגעתי לראשונה בשנת 2009 כתרמילאית ומאז לא הפסקתי לחלום, ללמוד, לקרוא ולשיר אותה.

מאז גם חזרתי אליה מספר פעמים לתקופות שונות, לראות עוד מהפלא וכן לטובת לימודי מוסיקה הודית.  

בוגרת החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. 

למדה ועדיין לומדת מוסיקה הודית קלאסית בארץ ובהודו.

neta_eini_300622.jpg

תכנית הטיול

יום 1 | תל אביב - דובאי - בנגלור

 

נצא בטיסה לבנגלור דרך דובאי.

יום 2 | בנגלור 

יום בסימן: עמק הסיליקון של הודו

 

בשעות הבוקר נגיע לבנגלור, בירתה של מדינת קרנאטאקה המכונה גם "עמק הסיליקון של הודו". בנגלור והמחוז סביב לה מהווים מרכז כלכלי חשוב בהודו. ההכנסה לנפש, היא הגבוהה ביותר מבין ערי הודו והעיר מושכת השקעות זרות רבות בשל ריכוז מפעלי התעשייה והטכנולוגיה הגבוהה בה. לצד זאת נתחיל דווקא בביקור ברובעים המסורתיים של עובדי החימר והבמבוק. נצא לסיור שווקים צבעוני – נסתובב בין דוכנים עמוסים בפרחים, תבלינים, פירות וקטורות.

 

נמשיך בין החדש והישן, מהחומר לרוח, ונתחיל להיחשף לכמה מהאלמנטים המרכזיים אשר בפנתיאון האלים ההודי במקדש מקומי.

יום 3 | בנגלור - מאיסור 

יום בסימן: הדי הפאר של מאיסור

 

נמשיך בנסיעה למאיסור, העיר השניה בגודלה בקרנאטקה, ממנה שלטה שושלת מלכים עד לעצמאותה של הודו. בדרכנו נעצור במרכז רוחני יפהפה שמהווה נקודת משיכה למתרגלים מהעולם כולו. בהגעה למאיסור ניחשף למורשת התרבותית וההיסטורית של העיר, המקפידה לשמור על אופייה המיוחד ברחובות, במבנים ובאווירה הכללית.

 

המשי המיוצר במאיסור מפורסם בכל רחבי הודו. נבקר במפעל לייצור משי, נראה את האורגים שוקדים על הבדים וננסה להבין את הסוד.

 

ההודים לוקחים את עניין המזון ברצינות גמורה, ובישול נחשב לעשייה הכרחית אך גם לאומנות. בארוחת הערב נתחיל להיחשף לרזי המטבח ההודי הדרומי...

יום 4 | מאיסור 

יום בסימן: שווקים ואמנויות

 

ניסע ונעלה אל גבעת צ'אמונדי, אחד מסימני ההיכר של העיר, שבראשה מתנוסס פסל צבעוני וגבוה של השד מאהישאסורה. במהלך קרב אכזרי על הגנת העיר, הרגה האלה צ'אמונדי את השד, ולמענה הוקם המקדש בו נבקר. נשקיף על העיר הנפרשת מטה מנקודת תצפית יפה ונבקר את פסלו השחור של נאנדי, המשמש ככלי רכבו של האל שיווה. ארמון המהרג'ה האלגנטי בו נבקר, היה המשכן הרשמי של משפחת המלוכה ושל משרדי הממשל המלכותי. כיום משמש הארמון כבית אוצרות של עבודות אומנות מעודנות: דלתות מגולפות בעץ נפתחות לחדרים ואולמות מרוהטים בפאר, תקרות מקושטות, עמודים מפוסלים וציורים הסטורים.

יום 5 | מאיסור

יום בסימן: אומנות על מפתן הדלת

 

בשוק דבה ראג'ה הממוקם בתוך מבנה בן כ- 100 שנה, נוכל להתענג על המראה האקזוטי והטעם המלהיב של הפירות והירקות; רצועות ירוקות ארוכות ומחוספסות, "הכלאה" של אבטיח ועגבניית-ענק, מלפפונים מיניאטורים, שורות של פאפיה דשנה, עשרות סוגים של בננות: קטנטנות וארוכות, ירוקות, צהובות ואדומות.

 

בזמן האישי נוכל ליהנות מהתוצרת המפורסמת של מאיסור: שמן עץ אלגום אקזוטי, קטורות ריחניות ובדי משי עשיר.

 

היום נתנסה בסדנת ציור קולאם; קישוט מרשים וצבעוני האופייני לדרום הודו, שנשים מציירות על מפתן דלת הבית כסגולה למזל טוב ושגשוג.

 

ממפתן הדלת, נעבור את הסף, משפחה מקומית תארח אותנו לארוחת ערב ביתית.

יום 6 | מאיסור - קורג

יום בסימן: טיבט בדרום הודו

 

הבוקר ניפרד ממאיסור ונמשיך לכיוון מחוז קורג. בדרך נעצור בעיירה ביילקופה המכונה גם "טיבט ההודית". זוהי הקהילה הטיבטית הגדולה ביותר בעולם מחוץ לטיבט עצמה והיא מהווה את מרכז שימור הידע והתרבות של הבודהיזם הטיבטי העתיק. נתוודע לחייהם של הטיבטים אחרי הגלות, ולתרבותם שממשיכה להתקיים הודות לקשר המיוחד בינם לבין העם ההודי. נשמע על עקרונות הבודהיזם ונבקר במנזר טיבטי. ננצל גם את ההזדמנות שאנו שם כדי לטעום כמה מטעמים מהמטבח הטיבטי.

 

בעזיבתנו את העיירה נמשיך אל מחוז קורג, הממוקם במדרונות הרי גהאט המערביים, המכונה גם "סקוטלנד של הודו".

יום 7 | קורג

יום בסימן: מסע אל הודו הכפרית בין יערות ונהרות

 

יותר מ-80 מדינות מגדלות קפה והודו מדורגת במקום השני באסיה והשמיני בעולם. מזג האוויר הקריר של הגבעות במחוז קורג, עורר השראה בקרב הבריטים, שעזרו להפוך את הקפה לאחד הגידולים העיקריים באזור אזור זה. נזכה לראות מקרוב כיצד מגדלים כאן את הקפה המקומי. בזמנים קדומים, תבלינים היו יקרי ערך כמו זהב, ובעלי חשיבות כמו תרופות ובשמים. הודו - ארץ התבלינים, מייצרת כ-3 מיליון טון של סוגי תבלינים שונים, יותר מכל מדינה בעולם. עובדה זו מקנה לה מעמד חשוב ביותר בשוק התבלינים העולמי. נכיר את התבלינים שאנו רגילות לראות על מדף בסופר במקומם הטבעי...

 

נבקר ביער סמוך, ונתמסר להזדמנות הנדירה לשמוע את השקט הייחודי של היער, המופר על-ידי ציוץ הציפורים, הרוח השורקת דרך גזעי הבמבוק ופכפוך מי הנהר. ביציאה מן היער נגלה בפנינו כפר הקטן של שבט מקומי; בקתות טיט מכוסות בגגות קש ושטחי חקלאות קטנים. נבקר בכפר זה ונלמד על המסורות השונות.

יום 8 | קורג - שמורת טבע

יום בסימן: בין מטעי התה

 

בימים הקרובים נשהה באקולוגיה של מדינת קראלה, המשרה תחושת רעננות בזכות הצמחייה השופעת הפועלת כ"מפעל ביולוגי" לטיהור אוויר. זאת נוכל להרגיש כשנגיע לאחד המחוזות הבודדים במדינה שהצליחו לשמר את האופי הקדמוני הטהור שלו. נחבא בין הגבעות, זהו גן עדן ירוק המציג נופים ציוריים ועשיר ביערות צפופים, מטעים וחיות בר.

 

מבית המלון, הממוקם בלב הטבע הפראי, נצא להליכה רגלית לרענון הגוף והנפש, נטייל בין מטעי התה ונשכיל לדעת על סוגי התה השונים ועל תהליכי הגידול והעיבוד.

יום 9 | שמורת טבע

יום בסימן: טיול ג'יפים

 

נצא לטיול ג'יפים באזור היפהפה שנתן השראה לסופרים ואומנים רבים; המחוז שבו גדלים תה, קפה, גומי, פלפל שחור, בכפיפה אחת עם מגוון עשיר של יערות סוב-טרופיים שלווים. נהנה מהוד הטבע וגם ניחשף לאוכלוסייה הכפרית הייחודית לאזור. בדרך, נעצור לפיקניק.

 

אחר הצהריים נתכנס בבית של משפחת אומנים שידגימו לנו ריקוד קלאסי מקומי ויזמינו אותנו להיכנס לשמחת ההבעה.

 

בחזרה במלון בערב נתכנס למפגש נשים מרגש.

יום 10 | שמורת טבע - קוצ'ין

יום בסימן: נסיעה אל קוצ'ין

 

העיר קוצ'ין, היעד הבא במסענו, מתפרשת על מקבץ איים וחצאי - איים. מקור שמה של העיר מהמילה "קוצ'זי" בשפת המקום, שפירושה לגונה קטנה. הסינים, הפורטוגלים, הערבים וההולנדים, כולם הגיעו לאזור זה בעקבות החיפוש אחר תבלינים ושנהב, והפכו את שפע המשאבים הטבעיים שמצאו כאן למקור פרנסה. אלה השפיעו ויצרו את אופייה הייחודי של קוצ'ין. בעבר הייתה בקוצ'ין גם קהילה יהודית גדולה, שמילאה תפקיד חשוב בכלכלה ובעסקים של העיר. ברובע היהודי, ה"ג'ו-טאון", נוכל להסתובב בהנאה בין החנויות הקטנות לממכר תבלינים, תכשיטים, ספרים ועתיקות, וגם לבקר בבית הכנסת שהוקם במאה ה-16: נברשות מבלגיה, מרצפות מצוירות שהובאו מסין ובמה מעוטרת בזהב.

יום 11 | קוצ'ין

יום בסימן: יהדות, נצרות והינדואיזם

 

ההיסטוריה המורכבת של קוצ'ין תתעורר לחיים לנגד עיננו, כשנסייר בסמטאות הציוריות ברובע העתיק. לאורך החוף נצפה בטכנולוגית דיג מיוחדת שהובאה לכאן על-ידי סוחרים סינים: רשתות ענקיות הפועלות באמצעות מערכת משקולות. נבקר בכנסיית סיינט פרנסיס, אחת העתיקות ביותר בהודו, בה היה קבור ואסקו דה גאמה עד ששרידיו נקברו מחדש בפורטוגל. ארמון מטאנצ'רי נבנה על-ידי הפורטוגלים, שופץ על-ידי ההולנדים ונסיכים הודים הוסיפו ציורי קיר המתארים סיפורים מן המיתולוגיה ההודית.

 

הערב הינך מוזמנת למופע קתאקאלי – אומנות מחול הדרמה המפורסמת של קראלה - המאופיין באיפור יוצא דופן, הבעות פנים ייחודיות ותלבושות מרהיבות.

יום 12 | קוצ'ין - קומארקום

יום בסימן: את המלון הזה אני לא עוזבת...

 

הקוקוס, הגדל כאן בשפע, הינו בעל מגוון שימושים. בהיפרדנו מקוצ'ין נעצור לביקור במפעל קטן המייצר מחצלות וחבלים מסיבי הקוקוס.

 

במקומות רבים ברחבי המדינה מופרדת היבשה על ידי לשונות ים ונהרות המתנקזים מן ההרים. כך נוצרת רשת מורכבת של תעלות וערוצים, לגונות ואגמים, הנפרשת משולי החוף אל תוך היבשה. ממעוף הציפור, נראות התעלות כרשת של חוטי כסף זעירים, השזורים לאורכה של שמיכת טלאים.

 

נמשיך לקומאראקום, כפר קטן ומנומנם, הממוקם על מקבץ איים באגם ומבאנאנד. בית המלון בו נתארח צופה אל האגם ונבנה באופן הרמוני עם סביבתו.

הערב נצא לשייט שקיעה.

 

היום יסתיים בסימן מדיטציה.

יום 13 | קומארקום

יום בסימן: פינוק הגוף, העשרת הנפש

 

ה"יוגה", פירושה בסנסקריט, "אחדות". אחדות הגוף והנפש. נפתח את היום בתרגילי יוגה קלים ומרעננים בהדרכתו של מורה מקצועי. נצא לטיול הליכה בכפר השכן וניחשף לאורח חיים מיוחד שפיתחו לעצמם תושבי המקום, כיוון שלחלק מהמקומות ניתן להגיע בסירות בלבד. זה המקום והזמן ליהנות ממשבצת זמן נדירה של רוגע ונחת להשבת החיוניות; לבקר בגן הפרפרים, לשחות בבריכה, להתענג על טיפולי איורוודה בספא המקסים.

למעוניינות – ניתן יהיה לצאת לביקור במחצית השניה של היום באשראם של אמה-ג'י המכונה "האמא המחבקת". מאמינים מרחבי העולם מגיעים אל האשראם הזה כדי לקבל השראה לאהבה פשוטה והכנסתה כתרגול זה אל חייהם. נשתלב בין פעילויות האשראם, נכיר ישראלית המתגוררת באשראם שתספר לנו על המקום, ונזכה להתמזג עם החיים הרוחניים אותם מתרגלים מבקרי האשראם. אם אמה ג'י תהיה באשראם אולי נזכה לקבל ממנה חיבוק (יש לקחת בחשבון כי האשראם ממוקם כ-3 שעות נסיעה מהמלון, צפויה חזרה מאוחרת מאוד למלון).

יום 14 | קוצ'ין

יום בסימן: שייט תעלות

 

היום נצא למסע שייט בין תעלות ה-Backwater של האגם שלגדותיו התארחנו. בסירה המחליקה בעצלתיים, על רקע תפאורה ססגונית המבזיקה שילובים של ירוק הדקלים עם המים נהנה מיומנו האחרון בדרום הודו היפהפיה. מהמזח נחזור אל קוצ'ין שם נלון את הלילה האחרון במסע זה.

נסיים בארוחת ערב חגיגית במיוחד עם מטעמי דרום הודו.

יום 15 | קוצ'ין - דובאי - תל אביב

יום בסימן: מעברים

 

בשעות הבוקר נצא בטיסה מקוצ'ין, דרך דובאי, לישראל.

תאריכים, מחירים ועוד

יציאה: 05.11.24 | חזרה: 19.11.24

מדריכה: נטע עיני | מחיר: $4,750

יציאה: 09.12.24 | חזרה: 23.12.24

מדריכה: נטע עיני | מחיר: $4,750 | יציאה מובטחת

מחיר הטיול אינו כולל

 • ​אשרת כניסה אלקטרונית להודו: 350 ש"ח

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

 • בדיקות PCR ככל שיידרשו

מחיר הטיול כולל

 

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית 

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, כולל מלונות ספא יפהפיים בלב הטבע

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 2 ארוחות צהרים, מים בארוחות הערב  

 • מים מינרליים ללא הגבלה לאורך כל ימי הטיול

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ג'יפים

 • מפגשים עם חברים מקומיים: כמפורט בתוכנית

 • טיול ג'יפים בטבע

 • מופע מחול קתאקאלי

 • סדנת ציור קולאם

 • שייט פרטי לקבוצה בתעלות ה- Backwater

 • שיעור יוגה

 • התנסויות במדיטציה

 • שייט שקיעה באגם

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • מפגש קבוצה בארץ לקראת היציאה לטיול

הערות חשובות

 

 • המחיר מבוסס על מטיילת בחדר זוגי.

 • תוספת לחדר יחיד: $1,420

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

why_background_final_01_231221.jpg

למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של כ - 20 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.

אשמח להכיר וליצור עבורך חווית חיים.

bottom of page