טיול נשים לדרום הודו - הוד הטבע והדרו

13 לילות / 15 ימים

20.12.20 - היציאה מובטחת!

כולל ביקור במרכז אושו הייחודי!

דרום הודו בשבילנו, זה לא בדיוק הודו (בעצם, שום מקום בהודו הוא לא ממש הודו), אלא מקום עם קצב אחר, אווירה קצת שונה... מקום שמאפשר התחדשות והתמזגות עם הטבע על רקע תפאורה יפהפיה... מקום בו כדאי להתמסר לתפיסה אחרת של זמן ולחוויה דרך החושים. כאן הירוק כל כך שופע ומגוון; ירוק טרופי של עלי פאפאיה, ירוק מסנוור של שדות האורז, ירוק של עצי הדקל המסודרים להם כמו כפות ידיים מנופפות לשלום ומקבלות את פני האורחים.
מסע זה לדרומה של הודו, חוצה שלוש מדינות: מהרשטרה, קרנאטאקה, וקראלה.
נציגתה של מדינת מהרשטרה היא העיר מומבאי - המרכז המסחרי והכלכלי של הודו, ליבה של תעשיית הסרטים ההודית ואחד ממרכזי ההיי-טק הגדולים. עיר המבטאת היטב את אופיה הייחודי של הודו כולה; ניגודים קוטביים שהופכים להרמוניים.
במדינת קרנאטאקה נגלה מטעי תבלינים אקזוטיים, עיירות המגיחות מתוך ערפל, יערות טרופיים ואוצרות היסטוריים.
קראלה, אחת המדינות היפות בהודו, חושפת מראות ונופים מעוררי השראה: לגונות יפהפיות ותעלות מים טבעיות, עצי קוקוס תמירים, 'מרבדים' של שדות אורז, מטבח עשיר ואנשים חמים וידידותיים.
אזור דרום הודו ידוע ברמת בתי המלון אשר הופכים את הטיול למענג במיוחד; מלונות אווירה המשתלבים עם הטבע הפראי, רמת שירות ותנאים גבוהה, ספא (יש הטוענים שכאן נהגתה תורת האיורוודה...), עיסויים, סאונות, בריכות, יוגה וכל דבר אחר שימלא אותנו בשמחה גדולה ובאנרגיה חיובית.
האקלים הטרופי בדרום, שפע הגשמים והסמיכות לים, הינם הסיבה לאספקה שוטפת של ירקות, פירות, אורז, דגים, פירות-ים, דברי מתיקה מפתיעים ואלכוהול מקומי (איך נשמע לך דרינק של אלכוהול המופק מקוקוס?)
לקראת סוף הטיול נגיע לעיר פונה אשר במדינת מהרשטרה. כאן נחווה חוויה ייחודית במרכז אושו, המשלב מדיטציות וסדנאות, עם חופשה אלטרנטיבית.   
 

כבר יותר משני עשורים שאני מטיילת בהודו וחיה אותה. מתוך אהבה רבה ועל בסיס היכרות עמוקה עם היעד, יצרתי תוכנית טיול זו, המפגישה אותך עם המגוון האנושי, התרבותי והנופי של הודו. עבורי היכרות אמיתית עם מקום חדש מתרחשת כשפוגשים את אנשי המקום, פנים אל פנים, לשיחה אישית, בבית שלהם, על כוס צ'אי ומטעמים ביתיים. גם את תוכלי להרגיש זאת, כשתפגשי בטיול זה חברים מקומיים שהכרתי לאורך הדרך ותיחשפי אל 'מאחורי הקלעים' של הודו.

יום 1: תל אביב - מומבאי


נצא בטיסה ישירה למומבאי – שער הכניסה המערבי להודו, דרכו נתחיל את המסע.
בארוחת הערב נתחיל להכיר חלק מהטעמים המיוחדים של הודו.
יום 2: מומבאי - יום בסימן: נערות החידה מבומביי


מומבאי הינה ביתם של מהגרים מכל רחבי הודו, של מוסדות כלכליים מן החשובים במדינה ושל תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הענפה. זוהי עיר של מעמד ביניים הולך וגדל, אנשי עסקים מערביים, דיפלומטים וכוכבי בוליווד נוצצים. נבקר באזור שער הודו אשר הוקם לכבוד ביקורו של מלך אנגליה ג'ורג' ה-5. השער הפונה לנמל מומבאי, הפך לסמל פופולרי של העיר ולמקום שוקק בו נפגשים מקומיים, רוכלים ותיירים. במכבסה העירונית הגדולה הממוקמת תחת כיפת השמים, המוני גברים כובסים אלפי ק"ג של כביסה, באופן ידני. החידה הגדולה היא כיצד קורה שכל לקוח מקבל בדיוק את מה שמסר. אחד הבניינים המרשימים בעיר, הנראה כטירה, משמש כבנין תחנת הרכבת ויקטוריה – נראה רכבות יוצאות ונכנסות, אנשים נפלטים ועולים לקרונות, ואיך למרבה הפלא מתקיים כאן סוג של סדר. באזור קולאבה נוכל לספוג את האווירה הייחודית של הודו. לאזור אופנתי זה מתנקזים המטיילים והמקומיים כדי לערוך קניות בבוטיקים היוקרתיים ובדוכני הרחוב המציעים שלל פריטים מפתים. זה הזמן לעצור ולהתבונן בסרט הצבעוני החולף מול עינינו... הערב ניפגש עם חברה מקומית תוססת, אשר תשתף אותנו בתפיסותיה לגבי אורח חייה של האישה ההודית המודרנית בעיר המרתקת.
יום 3: מומבאי - בנגלור - מאיסור - יום בסימן: הדי הפאר של מאיסור


ממומבאי נצא בטיסת פנים לבנגלור, בירתה של מדינת קרנאטאקה. נמשיך בנסיעה למאיסור, העיר השניה בגודלה בקרנאטקה, ממנה שלטה שושלת מלכים עד לעצמאותה של הודו. בהגעה למאיסור ניחשף למורשת התרבותית וההיסטורית של העיר, המקפידה לשמור על אופייה המיוחד ברחובות, במבנים ובאווירה הכללית. ההודים לוקחים את עניין המזון ברצינות גמורה, ובישול נחשב לעשייה הכרחית אך גם לאומנות. בארוחת הערב נתחיל להיחשף לרזי המטבח ההודי הדרומי...
יום 4: מאיסור - יום בסימן: שווקים ואומנויות


ניסע ונעלה אל גבעת צ'אמונדי, אחד מסימני ההיכר של העיר שבראשה מתנוסס פסל צבעוני וגבוה של השד מאהישאסורה. במהלך קרב אכזרי על הגנת העיר, הרגה האלה צ'אמונדי את השד, ולמענה הוקם המקדש בו נבקר. נשקיף על העיר הנפרשת מטה מנקודת תצפית יפה ונבקר את פסלו השחור של נאנדי, המשמש ככלי רכבו של האל שיווה. ארמון המהרג'ה האלגנטי בו נבקר, היה המשכן הרשמי של משפחת המלוכה ושל משרדי הממשל המלכותי. כיום משמש הארמון כבית אוצרות של עבודות אומנות מעודנות: דלתות מגולפות בעץ נפתחות לחדרים ואולמות מרוהטים בפאר, תקרות מקושטות, עמודים מפוסלים וציורים הסטורים.
המשי המיוצר במאיסור מפורסם בכל רחבי הודו. נבקר במפעל לייצור משי, נראה את האורגים שוקדים על הבדים וננסה להבין את הסוד. בשוק דבה ראג'ה הממוקם בתוך מבנה בן כ- 100 שנה, נוכל להתענג על המראה האקזוטי והטעם המלהיב של הפירות והירקות; רצועות ירוקות ארוכות ומחוספסות, "הכלאה" של אבטיח ועגבניית-ענק, מלפפונים מיניאטורים, שורות של פאפיה דשנה, עשרות סוגים של בננות: קטנטנות וארוכות, ירוקות, צהובות ואדומות.
בזמן האישי נוכל ליהנות מהתוצרת המפורסמת של מאיסור: שמן עץ אלגום אקזוטי, קטורות ריחניות ובדי משי עשיר.
יום 5: מאיסור - שמורת טבע - יום בסימן: הליכה בשקיעה בין מטעי התה


בימים הקרובים נשהה באקולוגיה של מדינת קראלה המשרה תחושת רעננות בזכות הצמחייה השופעת הפועלת כ"מפעל ביולוגי" לטיהור אוויר. זאת נוכל להרגיש כשנגיע ממאיסור לאחד המחוזות הבודדים במדינה שהצליחו לשמר את האופי הקדמוני הטהור שלו. נחבא בין הגבעות, זהו גן עדן ירוק המציג נופים ציוריים ועשיר ביערות צפופים, מטעים וחיות בר. מבית המלון הממוקם בלב הטבע הפראי, נצא להליכה רגלית לרענון הגוף והנפש, נטייל בין מטעי התה ונשכיל לדעת על סוגי התה השונים ועל תהליכי הגידול והעיבוד.
יום 6: שמורת טבע - יום בסימן: מסע אל הודו הכפרית בין יערות ונהרות


נצא לטיול ג'יפים באזור היפהפה שנתן השראה לסופרים ואומנים רבים; המחוז שבו גדלים תה, קפה, גומי, פלפל שחור, בכפיפה אחת עם מגוון עשיר של יערות סוב-טרופיים שלווים. נהנה מהוד הטבע וגם ניחשף לאוכלוסייה הכפרית הייחודית לאזור. בדרך, נעצור לפיקניק. בחזרה במלון אפשר ליהנות מהבריכה ובערב נתכנס למפגש נשים מרגש.
יום 7: שמורת טבע - קוצ'ין - יום בסימן: מעבר אל קוצ'ין


העיר קוצ'ין, היעד הבא במסענו, מתפרשת על מקבץ איים וחצאי - איים. מקור שמה של העיר מהמילה "קוצ'זי" בשפת המקום, שפירושה לגונה קטנה. הסינים, הפורטוגלים, הערבים וההולנדים, כולם הגיעו לאזור זה בעקבות החיפוש אחר תבלינים ושנהב והפכו את שפע המשאבים הטבעיים שמצאו כאן למקור פרנסה. אלה השפיעו ויצרו את אופייה הייחודי של קוצ'ין. בעבר הייתה בקוצ'ין גם קהילה יהודית גדולה, שמילאה תפקיד חשוב בכלכלה ובעסקים של העיר. ברובע היהודי, ה"ג'ו-טאון", נוכל להסתובב בהנאה בין החנויות הקטנות לממכר תבלינים, תכשיטים, ספרים ועתיקות וגם לבקר בבית הכנסת שהוקם במאה ה-16: נברשות מבלגיה, מרצפות מצוירות שהובאו מסין ובמה מעוטרת בזהב.
יום 8: קוצ'ין - יום בסימן: יהדות, נצרות והינדואיזם


ההיסטוריה המורכבת של קוצ'ין תתעורר לחיים לנגד עיננו, כשנסייר בסמטאות הציוריות ברובע העתיק. לאורך החוף נצפה בטכנולוגית דיג מיוחדת שהובאה לכאן על-ידי סוחרים סינים: רשתות ענקיות הפועלות באמצעות מערכת משקולות. נבקר בכנסיית סיינט פרנסיס, אחת העתיקות ביותר בהודו, בה היה קבור ואסקו דה גאמה עד ששרידיו נקברו מחדש בפורטוגל. ארמון מטאנצ'רי נבנה על-ידי הפורטוגלים, שופץ על-ידי ההולנדים ונסיכים הודים הוסיפו ציורי קיר המתארים סיפורים מן המיתולוגיה ההודית. הערב הנך מוזמנת למופע קתאקאלי – אומנות מחול הדרמה המפורסמת של קראלה - המאופיין באיפור יוצא דופן, הבעות פנים ייחודיות ותלבושות מרהיבות.
יום 9: קוצ'ין - קומארקום - יום בסימן: שייט בין לגונות


הבוקר נתנסה בסדנת ציור קולאם; קישוט מרשים וצבעוני האופייני לדרום הודו שנשים מציירות על מפתן דלת הבית כסגולה למזל טוב ושגשוג. היומיים הבאים יתנהלו בקצב איטי יותר, כיאה למקום אליו אנו ממשיכות. הקוקוס, הגדל כאן בשפע, הינו בעל מגוון שימושים. בדרך נעצור לביקור במפעל קטן המייצר מחצלות וחבלים מסיבי הקוקוס. במקומות רבים ברחבי המדינה מופרדת היבשה על ידי לשונות ים ונהרות המתנקזים מן ההרים. כך נוצרת רשת מורכבת של תעלות וערוצים, לגונות ואגמים, הנפרשת משולי החוף אל תוך היבשה. ממעוף הציפור, נראות התעלות כרשת של חוטי כסף זעירים השזורים לאורכה של שמיכת טלאים. נצא למסע שייט בין תעלות ה-Backwater בסירה המחליקה בעצלתיים, על רקע תפאורה ססגונית המבזיקה שילובים של ירוק הדקלים עם המים. נמשיך לקומאראקום, כפר קטן ומנומנם, הממוקם על מקבץ איים באגם ומבאנאנד. בית המלון בו נתארח צופה אל האגם ונבנה באופן הרמוני עם סביבתו. הערב יסתיים בסימן מדיטציה.
יום 10: קומארקום - יום בסימן: פינוק הגוף


ה"יוגה", פירושה בסנסקריט,"אחדות". אחדות הגוף והנפש. נפתח את היום בתרגילי יוגה קלים ומרעננים בהדרכתו של מורה מקצועי. נצא לטיול הליכה בכפר השכן וניחשף לאורח חיים מיוחד שפיתחו לעצמם תושבי המקום, כיוון שלחלק מהמקומות ניתן להגיע בסירות בלבד. בהמשך, תקבל כל אחת עיטור חינה סמלי. זה המקום והזמן ליהנות ממשבצת זמן נדירה של רוגע ונחת להשבת החיוניות; לבקר בגן הפרפרים, לשחות בבריכה, להתענג על טיפולי איורוודה בספא המקסים. הערב נצא לשייט שקיעה.
יום 11: קוצ'ין - בנגלור - פונה - יום בסימן: פינוק הנפש


נצא בטיסה מקוצ'ין לפונה – לחוויה יוצאת דופן במרכז המדיטציות של אושו, שהיה אחד המורים המפורסמים בהודו. מרכז אושו, הגדול ביותר בעולם למדיטציה ולתהליכי התפתחות אישית, מספק חוויה ייחודית לבאים בשעריו. המרכז כולל אולם מדיטציה מרשים, בריכה יפהפייה, צמחיה שופעת, פינות חמד ומסעדות המציעות מנות גורמה וארוחות בריאות אורגניות. הערב נאכל ארוחה באחת מהמסעדות הטובות בעיר.
ימים 12-13: פונה - יום בסימן: האשראם של אושו


בבוקר נשתתף בסדנת מבוא והיכרות עם המקום. ביומיים הבאים תוכל כל אחת להתנסות במגוון הפעילויות שמציע המרכז: מדיטציות בתנועה, שיעורי יוגה, טאי-צ'י, ריקוד חופשי, לטייל בגני הזן היפים, וליהנות מחברתם של מבקרים המגיעים מכל רחבי העולם. למעוניינות, נקיים באחד הימים סיור קצר בעיר; נבקר במוזיאון גנדי, בו מוצגים חייו של מנהיג האומה השזורים בסיפור המאבק של הודו לעצמאות. נבקר במקדש הינדי. נטייל באחד מאזורי הקניות המרכזיים של העיר; נבקר בחנות קטנה ומופלאה לבשמים טבעיים וקטורות בריחות משכרים ונוכל להתמזג בקצב אישי עם תושבי העיר, המגיעים גם הם לקניות באזור. ניפגש גם עם חברה מקומית לשיחת נשים מעניינת על בחירות ודרך חיים.
באחד הערבים נצטרף לזמן אשראם לילי ונחוש באווירה המיוחדת במרכז אושו, כשכל המבקרים נפגשים בפלאזה המרכזית לכוס קפה, או וודקה....
יום 14: פונה - יום בסימן: מעברים


הבוקר ובטרם החזרה לארץ, עוד נספיק ליהנות מ'זמן אשראם'; לתרגל מדיטציות, להשתתף בפעילויות השונות, או פשוט... להיות...
בשעות אחר הצהרים ניסע למומבאי, השער דרכו נכנסנו להודו וממנו גם נצא בטיסת לילה אל עבר ישראל.
יום 15: הגעה לישראל


נחיתה בישראל בשעות הלילה.

*לצפייה בתוכנית היומית המפורטת, יש ללחוץ על הכותרות של הימים:

תוספת חדר סינגל: 1,030 $

המחיר לא כולל

 • אשרת כניסה אלקטרונית להודו (דרך משרדנו; הליך פשוט, טופס בעברית, 300 ש"ח)

 • שתייה והוצאות אישיות

 • חיסונים

 • ביטוח בריאות ומטען

הערות חשובות

 • הודו בעיננו, היא מדינה מיוחדת במינה. חלק מהיופי שלה טמון באופן ובקצב התנהלותה, בשונה ממה שאנו מכירים. אנא, קבלי זאת ברוח טובה וראי זאת כחלק בלתי נפרד מחוויית הטיול.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • חיסונים: נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, או למרפאת מטיילים.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 • לתנאים הכללים ואחריות, יש ללחוץ כאן

המחיר כולל

 • טיסות בינלאומיות: כמפורט בתכנית 

 • לינה: בתי מלון ברמת ארבעה וחמישה כוכבים, כולל מלונות ספא יפהפיים בלב הטבע

 • 2 טיסות פנים

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, 2 ארוחות צהרים, בקבוק מים מינרלים ליום, מים בארוחות הערב  

 • מים מינרליים ללא הגבלה לאורך כל ימי הטיול

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג, ג'יפים, ריקשות

 • סדנת צילום בסמארטפון - פרטית לקבוצה, שתונחה ע"י צלמת מקצועית, לרכישת כלים שימושיים ויצירתיים לצילום רגעים יפים בטיול. (ובלי קשר, הזדמנות נוספת להתגבש ולבלות זמן יחד כל חברות הקבוצה לפני היציאה לטיול)

 • מפגש קבוצה טעים במיוחד במסעדה הודית, במטרה להכיר ולהתכונן לקראת היציאה לטיול

 • מפגשים עם חברים מקומיים: אישה מעוררת השראה במומבאי, משפחה ברהמינית במאיסור, אישה שהולכת בדרכו של אושו בפונה

 • שיעורי יוגה

 • התנסויות במדיטציה

 • טיול ג'יפים בטבע

 • מופע מחול קתאקאלי

 • סדנת ציור קולאם

 • עיטור חינה אישי

 • שייט פרטי בתעלות ה- Backwater

 • שייט שקיעה באגם

 • סדנת מבוא ודמי כניסה במרכז אושו

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • הרשמה לטיול מזכה אותך בהנחה של 10 אחוזים, באחת הפעילויות בישראל 2020

 • הרשמה לטיול זה, מקנה לך הרשמה חינמית למועדון הלקוחות של 'בית החוויות של של סורנגה'

אהבת?

לחצי כאן להורדת טופס ההרשמה

  למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של יותר מ-16 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מתעדכנת תדיר בבתי מלון חדשים, מסעדות שנפתחות, אתרים מעניינים ומעדכנת את מסלולי הטיולים בהתאם.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.