טיול נשים לאנדלוסיה - תשוקה והתמסרות בכפרי דרום ספרד

7 לילות / 8 ימים

אנדלוסיה תישא אותך למחוזות רחוקים ומרתקים החוצים הרים, ארמונות, ערים, מערות, נהרות, ים ושמורות טבע העוברות בכפרים לבנים המתגלים לפתע. בכל אלו ועוד, מתגלה הסיפור, מתגלה האישה, מתגלה העושר הקולינרי והשמחה מתפרצת. נחשפים גם ההווה שניזון מהעבר והשורשים שינקו ממסורות עממיות קדומות, קול צרוד ששר בליווי גיטרה הפורטת על מיתרי הלב ואחוות הנרדפים הצבעונית המתבטאת במופע פלמנקו מלא רגש.
את יכולה להרגיש בנוכחותם של יהודים, מורים, ויזיגוטים ורומאים שחיו בה פעם, להתחבר למקום שהיה פעם ביתנו, מלא בהוד והדר ונשכח מעיננו, מקום בו נרגיש לעיתים בבית ויחד עם זאת נופתע ונתרגש כל יום מחדש.
היא תזמין אותך בחום ובפתיחות להתבשם בריחה, בטעמה, להכיר את הצד הנועז שבה, את הצד הפשוט שבה, את הפאר העוטף אותה, להסתובב בסמטאות ולהרגיש כאילו את נמצאת בזמן אחר. להתחבר לאדמתה וללגום מהיין המיסטי שהיא מולידה, לגלות את מטעמי המחוזות השונים, ליהנות מחווית לינה ייחודית כמו חוות מסורתיות ומלונות כפריים מקסימים.
אנדלוסיה, בגאווה טהורה קוראת לך להתמסר לקצב פעימות ליבה.

יום 1: תל אביב - מלאגה


טיסה ישירה אל מלאגה. הגעה בשעות הלילה. מעבר למלון סמוך לשדה התעופה ללינה.
יום 2: מלאגה - אלפוחאראס


נצא בנסיעת בוקר אל עבר רכסי ההרים הגבוהים ביותר בחצי האי האיברי, "סיירה נאבאדה" ולמרגלות הרכס נבלה את היומיים הקרובים, בעמק קסום הנקרא "אלפוחאראס". מוקפים בטבע הפראי של העמק, האומנות הטקסטיל המקומית, העושר של הגסטרונומיה הכפרית, כל אלה ישטפו את חושינו וימלאו אותנו בכוחם. יש משהו בעמק הזה, משהו שלא ניתן לתאר במילים, אלא רק בשאיפה עמוקה. נבקר בכפרים קטנטנים המוקפים גוונים של ירוק ואוויר הממלא את הגוף והנפש. בכפרים ניחשף לאמנות המקומית ונטעם מטעמים ייחודיים, כמו למשל ביקור במפעל שוקולד המייצר את התאנה מצופת השוקולד – קינוח מקומי מלהיב ביותר! נשיק כוס יין לפתיחת הטיול שלנו בארוחת ערב מלאת טעמים וארומות כפריות.
יום 3: אלפוחאראס


את יומינו נפתח בתרגול מיטיב של יוגה בטבע ולאחר מכן נצא ליום טיול רגלי בליווי חברה מקומית ומדריכת הרים מעניינת שתיקח אותנו לחוויית התמזגות בטבע ובכפרים של האלפוחאראס. נצא למסע רגלי בעמק, לגלות כפרים קטנטנים שבחלקם ניתן עדיין להרגיש את חיי ימי הביניים, את החיים הפשוטים של האיכרים, את פלגי המים השוטפים את אדמת היער ואת עציו. את השקט והשלווה של העמק הציורי, בדיוק כפי שהוא מוצג בסרט "מדרום לגרנדה". לכל אזור באנדלוסיה יש את המטבח המקומי האופייני לו, הערב נטעם ונכיר את המאכלים הייחודיים של העמק.
יום 4: גרנדה


לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מאוירת הכפר ונעבור מהשקט אל מקצב אחר... העיר גרנדה! לגרנדה יש תכונה כזו שמצליחה להחזיר את גלגלי ההיסטוריה לאחור... ממש לאחור. הדרך הכי מומלצת לחוש זאת היא פשוט להניח לכפות הרגליים להוביל אותך בין הסמטאות המתפתלות ברובעים המתרפקים על עבר מפואר. בתוך רובע קטן אחד, בין סמטאות צרות ומדרגות המטפסות לבתי המקומיים מתגוררת בת שבע, בת למשפחה יהודית מגרנדה. בלב הרובע היהודי נערוך סיור באותם המקומות בדיוק בהם משוררים והוגים יהודיים מפורסמים התהלכו להם בתקופת ימי הביניים. לא הרבה השתנה מאז... או שמא כן? נאזן קמעה את הרוח בחומר.. זמן אישי בו נגלה את העיר הצבעונית, את השוק המקומי, קפיצה קטנה למרוקו דרך הרוכלים המקומיים ושלל הריחות העולים מבתי התה שברחובות. את השקיעה המיוחדת של העיר נחווה באחת התצפיות הגבוהות ביותר של העיר, ומשם נצלול אל תוך חיי הלילה של גרנדה, במופע פלמנקו מרגש בתוך מערה. המערות הם המקום הכי אותנטי להתפתחות הריקוד באיזור... המערות ממנה יצאו ועדיין מתגוררים בהן פליטים רבים, הלא הם הצוענים.
יום 5: גרנדה


אל-אנדלוס (מקור השם אנדלוסיה הוא בערבית) ידועה כאדמה חמה, שוקקת חיים, החובקת בתוכה עולם של תשוקות ותענוגות. בין כל קפל וקפל של חצאיות הפלמנקו טמונים סודות עברה של האישה האנדלוסית, שידעה אין ספור קשיים במסעה אל החופש, אל השחרור מכבלי החברה המוסלמית. עיישה, אחרונת המלכות המוריות (מוסלמיות) מספרת את סיפורן של נשות ההרמון בארמון, התנועה הסודית המינית באותו אגף חבוי, אשר שימש למגורי נשותיו ופילגשיו של המלך. עיישה ועימה מאות שפחות (אלות) מין, גדלו בתוך התכשיט הארכיטקטוני; ארמון האלהמברה שבגרנדה. סיור מרהיב מצפה לנו בארמון האלהמברה, דרך אותן עיניים של הדמות הנשית המקומית. ההרמון מוקף ביצירת מופת של בריכות משתקפות, גנים מעוצבים, קשתות גבוהות, עיטורים ססגוניים - ביטוי טהור של אהבה למקום, ביטוי טהור של אמונה. בהמשך היום נגלוש הישר אל תוך אחת החוויות המקרבות ביותר להוויה של אנדלוסיה – הפלמנקו, והפעם מכיוון אחר - הצצה והתנסות בשיעור פלמנקו על ידי מפגש אישי עם מורה וותיקה ואישה מרתקת אשר תחשוף אותנו לעולם הריקוד מלא התשוקה דרך מבט עינייה וסיפור חייה. השפע והמגוון באים לידי ביטוי כמובן גם בגסטרונומיה העירונית. נבחן במסירות מלאה את ה"טאפאס האנדלוסי" ונשיק כוסית באווירה תוססת לפני החזרה מחר אל הטבע...
יום 6: גרנדה - הפארק הלאומי "סיירה דה גראסלמה"


הישר מהעיר הגדולה אל שמורת טבע יפיפייה. כן, תחילתו של יום קסום. היום כולו יהיה צבוע בצבעים של ירוק, חום, כחול, טורקיז ו... לבן! נופים מרהיבים מדרך מיתולוגית שזכתה לשם – דרך המלך - ילוו אותנו במהלך היום. הדרך נסללה בשנת 1901 בכדי ליצור מעבר בין צלעיי הר וביניהם תחנת הכוח החשמלית. בשנת 1921 הושלמה בניית הסכר ועבר בה לראשונה המלך אלפונסו ה-13 ומכאן שמה. לא ניתן להסביר במילים את יופיו של מסלול זה החוצה הרים במרומים ולוקח אותנו בדרכם של פועלים אמיצים. נמשיך לחווה מסורתית עתיקת יומין, שהוסבה למלון מקסים, אשר ממוקם בלב הפארק "סיירה דה גראסלמה", ארוחת ערב מול נוף האגם תלווה את הכניסה לפרק החדש בטיולינו.
יום 7: הפארק הלאומי "סיירה דה גראסלמה"


שרשרת ארוכה של כפרים לבנים, פזורים להם בין פסגות גבעות הפארק, או בעמקים עצמם, וכולם בצבע השולט המעניק להם את שמם "הכפרים הלבנים". נבקר ב"גראסלמה", כפר לבן המקרין את שלוותו החוצה, נטעם גבינות מקומיות ונסייר בכפר הפסטורלי. נגיע לרונדה, העיר הלבנה הכי סלבריטאית באנדלוסיה שזכתה בכינוי "עיר החלומות". עיר לבנה בעלת אופי גיאולוגי מרהיב שאין שני לו בעולם. קניון עמוק מאד חוצה את העיר ועל הגשר המחבר בין שני חלקי העיר עוברים אלפי אנשים ביום. כמובן שגם אנחנו נצעד על הגשר המפורסם, המוזכר בספרו של המינגווי "למי צלצלו הפעמונים", יחד עם ההתרחשויות עקובות הדם שידעה העיר בזמן מלחמת האזרחים. מרונדה יצא המטאדור הראשון בספרד ולכן העיר זוכה לתואר היסטורי נוסף; מייסדת מלחמות השוורים. במרכז העיר נראה את כיכר השוורים העתיקה והחשובה ביותר בהיסטוריה האנדלוסית. לקראת השקיעה נבקר ביקב מקומי ונלגום ממיטב היינות של האיזור מול נוף הכרמים והרים המקיפים את הכפרים הלבנים ומשם הסיומת המושלמת ליום שכזה, זמן ספא מפנק במלון שלנו.
יום 8: מלאגה - תל אביב


נשימות עמוקות מול רכס ההרים בשלל גווניו הירוקים ותרגול יוגה רך בחווה שלנו – כל אלו לפני ארוחת הבוקר האנדלוסית בפטיו של החווה. משם נמשיך לביקור אחרון בכפר קטנטן הצמח לו ממש מתחת לסלע, מדובר בתופעת טבע נדירה ודרך מחייה יוצאת דופן. נשים פעמנו אל עבר שדה התעופה במלאגה. נצא בטיסה ישירה חזרה לארץ.

*לצפייה בתוכנית היומית המפורטת, יש ללחוץ על הכותרות של הימים:

תוספת חדר סינגל: 440 €

המחיר לא כולל

 • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית

 • שתייה והוצאות אישיות

 • ביטוח בריאות ומטען

הערות חשובות

 • הטיול כולל הליכה בטבע בקמיניטו דל ריי. למסלול זה יש לבצע הזמנה חודשים מראש – במידה ולא תאושר לנו הכניסה, המסלול יוחלף בטיול טבע אחר. מסלול זה אינו מתאים לבעלות פחד גבהים.

 • לאלהמברה יש לרכוש כרטיסי כניסה זמן רב מראש בעקבות הביקוש הגבוה. לנרשמות סמוך למועד היציאה לא נוכל להבטיח כרטיס כניסה.

 • סדר הלינות, הביקור באתרים והמפגשים עם המקומיים עשוי להשתנות בהתאם לזמני הטיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח. אנו ממליצות להצטייד בהבנה ובסבלנות לשינויים, אם יהיו. אנו מצידנו נעשה כל שביכולתנו כדי לשמור על התוכנית המקורית ולהעניק לך חוויה מרתקת.

 • מספר המקומות מוגבל, עקב אופיו המיוחד של הטיול; מינימום 10, מקסימום 20 נשים.

 • עם ההרשמה לטיול מומלץ להנפיק פוליסת ביטוח.

 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ, העשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. העדכון יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול) ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.

 • לתנאים הכללים ואחריות, יש ללחוץ כאן

המחיר כולל

 • טיסה בין לאומית: כמפורט בתכנית 

 • לינה: 2 לילות בקורטיחו – בית חווה מסורתי שהוסב למלון בלב הטבע, 3 לילות במלון עירוני בלב גרנדה, 2 לילות במלון כפרי ביתי וצנוע 

 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב בכל ימי הטיול, ארוחת צהרים אחת, מים בארוחות הערב

 • מים מינרליים ללא הגבלה לאורך כל ימי הטיול

 • תחבורה: אוטובוס ממוזג

 • סדנת צילום בסמארטפון - פרטית לקבוצה, שתונחה ע"י צלמת מקצועית, לרכישת כלים שימושיים ויצירתיים לצילום רגעים יפים בטיול. (ובלי קשר, הזדמנות נוספת להתגבש ולבלות זמן יחד כל חברות הקבוצה לפני היציאה לטיול)

 • מפגש קבוצה מיוחד על טאפאסים ויין בבר יין ספרדי, במטרה להכיר ולהתכונן לקראת היציאה לטיול

 • ביקור בטברנת פלמנקו בעיר חרז

 • ביקור במרתף יין

 • מופע פלמנקו במערה

 • ביקור באלהמברה

 • כניסה לקמיניטו דל ריי

 • כניסה לספא

 • שיעור יוגה

 • מפגשים מיוחדים עם מקומיים: משפחה בגרנדה, בת שבע; אישה יהודיה עם סיפור חיים מעניין

 • סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית הטיול 

 • מדריכה ישראלית מצוות החברה; המדריכות שלנו נבחרות בקפידה בזכות מומחיותן והיותן נשים מיוחדות, המונעות מאהבה ליעד בו הן מדריכות. בעלות עומק וידע אינסופי, המטיילות ברחבי העולם, לומדות תרבויות, מסורות ומנהגים, רוכשות חברים מקומיים ואוספות אינספור חוויות וסיפורים

 • מדריכים מקומיים

 • תשר לנותני השירותים המקומיים

 • הרשמה לטיול מזכה אותך בהנחה של 10 אחוזים, באחת הפעילויות בישראל 2020

 • הרשמה לטיול זה, מקנה לך הרשמה חינמית למועדון הלקוחות של 'בית החוויות של של סורנגה'

אהבת?

לחצי כאן להורדת טופס ההרשמה

  למה עם סורנגה?

אני אוהבת ומסוקרנת מהעולם הסובב אותנו. בבית החוויות של סורנגה שמתי לי למטרה ליצור טיולי עומק; היכרות עם החיים המקומיים ללא פילטרים של תיירים, במידת האפשר, מפגשים אמיתיים של לב אל לב עם תושבי המקום ואירוח בבתים מקומיים.

אני בעלת ניסיון של יותר מ-16 שנים בתיירות; הוצאתי טיולי נשים לעולם, הדרכתי טיולי נשים להודו יותר מעשור, בניתי טיולים פרטיים להודו, יפן וספרד.

רמת הרזולוציה בבניית הטיולים שלי הינה גבוהה במיוחד. הפרטים הקטנים עושים את ההבדל לתחושתי.

אני מתעדכנת תדיר בבתי מלון חדשים, מסעדות שנפתחות, אתרים מעניינים ומעדכנת את מסלולי הטיולים בהתאם.

אני מאמינה בחוויה עוטפת; כזו שנותנת מקום לרוח, גוף ונפש ויוצרת באהבה וברוחב לב.